Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ale jaja w Szczyrku!

 

Od 20 lat w szczyrkowskiej parafii nabożeństwo w Wielką Niedzielę łączy się z rodzinną zabawą. Dzieci szukają na terenie parafii czekoladowych zajączków i jajek, rodzice otrzymują  pisanki.

Wielkanoc ma cudowną moc. Zdaniem ks. Jana Byrta z parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku- Salmopolu są to najpiękniejsze święta dla wszystkich chrześcijan.  - Chrystus Zmartwychwstał już nikt i nigdy nie będzie mógł powiedzieć, że z tamtej strony nikt nigdy nie wrócił. Wrócił Jezus. To jest dla ludzkości najcudowniejsza informacja! Zmartwychwstanie jest najważniejszym wydarzeniem w dziejach ludzkości  – mówi ks. Jan.

Wszystko budzi się do życia, a chrześcijanie uczestniczą w uroczystych nabożeństwach.  W Szczyrku ma ono szczególną oprawę.  Po nabożeństwie uczestnicy otrzymują kolorowe wielkanocne jaja. – Chcemy, aby wierni stali się tymi  apostołami , którzy zwiastują Zmartwychwstałego Chrystusa.  Aby nie wyglądali jak piękne pisanki, a w środku byli zgnici. Chcemy, aby ta skorupa zewnętrzna , która czasami jest cudowna,  żeby  pękła i aby się narodził  wspaniały nowy człowiek .Chrystusowy człowiek. Uczeń Pana – opowiada ks. Jan Byrt.  

W nabożeństwach wielkanocnych  biorą udział całe rodziny. A po nim jest czas radości i zabawy - Dzieci otrzymują czekoladowe zające  i czekoladowe jajka-niespodzianki, które muszą szukać po posesji  kościelnej. W tym roku zostały one zasponsorowane przez naszych partnerów z miasta Zetel. Rodzice natomiast otrzymują kolorowe kurze jajka. Jest wiele radości i śmiechu po nabożeństwie – dodaje proboszcz szczyrkowskiej parafii. 

Początek nabożeństwa w Szczyrku – Salmopolu o godz. 11.00.

 

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: