Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Razem lepiej, razem łatwiej

Już po raz czwarty na terenie placówki Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Cieszynie odbył się doroczny Piknik Rodzinny. Tym razem spotkaniu przyświecało hasło  “Razem lepiej, razem łatwiej”.

W miniony czwartek (9 czerwca) odbyło się spotkanie na które już od dawna czekali zarówno uczniowie, nauczyciela jak i rodzice. W Pikniku uczestniczyli między innymi Burmistrz Miasta Cieszyna Mieczysław Szczurek, Bogdan Ficek dyrektor zespołu obsługi jednostek oświatowych w Cieszynie, Michał Rajwa z-ca naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego. Przybyłych gości powitał gospodarz Pikniku Rodzinnego dyrektor SOSW Brygida Wnentrzak – Szteler.

- Odwiedzili nas również uczniowie z zaprzyjaźnionych placówek - Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi , Przedszkola Integracyjnego nr 2 oraz OREW w Cieszynie – podkreślają organizatorzy imprezy - Nic nie zepsuło radości towarzyszącej wszystkim w tym dniu, nawet niesprzyjająca aura.  Cała szkoła wypełniła się atmosferą zabawy. Programy artystyczne przygotowane przez uczniów  oraz wszystkie atrakcje odbyły się w budynku szkolnym.

Występy młodych artystów wywołały u gości i rodziców zachwyt i ogromne wzruszenie. Nie zabrakło piosenek, pokazu tańców ludowych i współczesnych oraz barwnych improwizacji muzyczno- ruchowych. Wszyscy uczniowie wspólnie z rodzicami oraz zaproszeni goście uczestniczyli w licznych  atrakcjach, takich jak: spotkanie z klaunem, zabawy i gry sportowe, warsztaty plastyczne, ekologiczne, spotkanie z bajką, malowanie twarzy, zabawy kolorową masą solną,  mini SPA,  warsztaty biżuterii i fotograficzne, gdzie mogli zdobyć ciekawe nagrody ufundowane przez licznych sponsorów, których wsparcie i wielkie serca pozwoliły zrealizować tak dużą uroczystość.

- Wszyscy degustowali specjały przygotowane przez uczniów ZSZ. Spośród całej “gamy” smaków do których zaliczyć mogliśmy: gofry, naleśniki, faworki, ciasta, kiełbaski, bogracz, placki ziemniaczane z blachy z wyrzoskami itp.,  każdy mógł wybrać coś dla siebie. W atmosferze radości, wspólnej zabawy uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście mieli możliwość bliższego poznania się, obdarowania pozytywnymi uczuciami, budowania wspólnych więzi, bo: “Razem lepiej, razem łatwiej” - podkreślają organizatorzy.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: