Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3151komentarzy: 12

„Wielki Brat” w bocianim gnieździe

02-03-2007

Najdalej wysunięte na południu regionu cieszyńskiego górskie gniazdo bocianów będzie pod stałą obserwacją „wielkiego brata". Kamera wraz z mikrofonem zainstalowana została na kominie starej piekarni w Ustroniu, na którym od kilkudziesięciu lat znajduje się bocianie „M". Jak tylko ulokuje się w nim klekocząca rodzina, rozpocznie się „reality show". Tego jeszcze nie było!

Inicjatywę podjęło Koło Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej w Ustroniu, przenosząc sprawdzony już pomysł spod Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Zdaniem Moniki Kosińskiej, nauczycielki i przewodniczącej Koła, będzie to wartościowa pomoc naukowa dla uczniów zainteresowanych przyrodą. Przekaz z kamery przez całą dobę dostępny będzie w Internecie i mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, również dorośli. Montujący sprzęt Marek Radziszewski, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, uczestniczący w podobnym projekcie na terenie Wielkopolski, wie z praktyki, iż obraz będzie ostry, oddający każdy detal.

Koszty projektu pod nazwą „Bociany integrują" poniesie Urząd Miejski w Ustroniu oraz prywatni sponsorzy. A bociani „reąlity show" będzie można śledzić na stronie www.bociany.edu.pl. Te sympatyczne ptaki już niedługo powinny zamieszkać na kominie starej piekarni pod Równicą.
źródło: GZC
dodał: AK 02-03-2007
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kris
02-03-2007 18:45
kris
I co!!!! nasi kochani radni skoczowscy podnieśle se pensje!!! a tak mówili żę bedą oszczędzać !! szlak by to trafił !!znowu za naszą kasę !!!!wszyscy są po jednakowych pieniądzach!!!!! i teraz widać jak rządzi PO
aga
02-03-2007 22:15
aga
ale co do tego mają skoczowscy radni??? przecież pisze że to w Ustroniu:)
kol
03-03-2007 05:04
kol
kris pisze :
"i teraz widać jak rządzi PO"

Chyba PIS rządzi.. - teraz ludzie widzą na kogo głosowali..

Być Może Kaczor jakiś przyleci do gniazda i będziemy mogli obserwować jak ON SAM się "karmi"
kareł
03-03-2007 21:18
kareł
teraz widać kto rządzi w Skoczowie nie PIS tylko PO od razu sobie poprawili diety jak się dorwali do kasy to nie wiedzieli ile mają zagarnąć sa tak pazerni najgorsi ze wszystkich kadencji ,miasto jest coraz biedniejsze i coraz brudniejsze tyle brudu i śmieci nie było od lat zamiast zająć się miastem to najpierw zajmują się tym jak wyprowadzić kasę z miasta
ornitolog
04-03-2007 16:47
ornitolog
do cholery ,gdzie ten bocian??
obserwator
04-03-2007 16:56
obserwator
a jak nie przyleci?
doktorek
15-04-2007 13:01
doktorek
a co was obchodza radni wchodzicie na strone o bocianach a nie na strone z ratusza
enuma
17-04-2007 20:53
enuma
Dla mieszkancow Ustronia BOCIANY-znak polskosci to sama duma:) a po za tym wszyscy moga obserwowac zycie tych wspanialaych ptakow z bliska:) to jest bardzo ciekawe...nom chyba ze znajdzie sie ktos taki jak wyzej...kogo natura nie obchodzi..;P A radnych zostawcie w spokoju bo coz maja bociany do polityki;)
anna
20-04-2007 06:24
anna
Bardzo sie ucieszylam jak drugi bocian przylecial Genialny pomysl z zalozeniem kamery. Mieszkancy Ustronia niech wiedza,ze w Montrealu ogladamy pana bociana z pania bocianowa Duze brawa dla wszystkch pomyslodawcow i wszystkich wykonawcow. pozdrowienia A.
adam ewa
11-05-2007 19:36
adam ewa
a moze wiecej dzieci bedzie w polsce jak zobacza bocka!
mały
13-04-2008 13:54
mały
Macie racje zostawmy polityke za drzwiami a obserwujmy bocianie gniazdo
JOAHIM KOKOSZKA
31-05-2008 14:37
JOAHIM KOKOSZKA
SUPER SPRAWA
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 90komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 147komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.

wyświetleń: 356komentarzy: 0

Fryderyka bez większych szkód

19-01-2018 08:45

Kilka wyjazdów strażaków do połamanych konarów, to efekt działań orkanu Fryderyka, którego podmuchy odczuwaliśmy przez całą noc.

wyświetleń: 1716komentarzy: 1

Kwalifikacja wojskowa

19-01-2018 07:30

Mimo że obowiązkowa służba wojskowa w naszym kraju już nie obowiązuje, to kwalifikacja wojskowa tak i jest obowiązkowa.  Tegoroczna "Kwalifikacja wojskowa" na terenie kraju rozpocznie się 30 stycznia 2018 r. i potrwa do 28 kwietnia 2018 r.

wyświetleń: 900komentarzy: 0

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 1213komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 1232komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 2119komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 1150komentarzy: 3

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.