Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 3091komentarzy: 12

„Wielki Brat” w bocianim gnieździe

02-03-2007

Najdalej wysunięte na południu regionu cieszyńskiego górskie gniazdo bocianów będzie pod stałą obserwacją „wielkiego brata". Kamera wraz z mikrofonem zainstalowana została na kominie starej piekarni w Ustroniu, na którym od kilkudziesięciu lat znajduje się bocianie „M". Jak tylko ulokuje się w nim klekocząca rodzina, rozpocznie się „reality show". Tego jeszcze nie było!

Inicjatywę podjęło Koło Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej w Ustroniu, przenosząc sprawdzony już pomysł spod Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Zdaniem Moniki Kosińskiej, nauczycielki i przewodniczącej Koła, będzie to wartościowa pomoc naukowa dla uczniów zainteresowanych przyrodą. Przekaz z kamery przez całą dobę dostępny będzie w Internecie i mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, również dorośli. Montujący sprzęt Marek Radziszewski, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, uczestniczący w podobnym projekcie na terenie Wielkopolski, wie z praktyki, iż obraz będzie ostry, oddający każdy detal.

Koszty projektu pod nazwą „Bociany integrują" poniesie Urząd Miejski w Ustroniu oraz prywatni sponsorzy. A bociani „reąlity show" będzie można śledzić na stronie www.bociany.edu.pl. Te sympatyczne ptaki już niedługo powinny zamieszkać na kominie starej piekarni pod Równicą.
źródło: GZC
dodał: AK 02-03-2007
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kris
02-03-2007 18:45
kris
I co!!!! nasi kochani radni skoczowscy podnieśle se pensje!!! a tak mówili żę bedą oszczędzać !! szlak by to trafił !!znowu za naszą kasę !!!!wszyscy są po jednakowych pieniądzach!!!!! i teraz widać jak rządzi PO
aga
02-03-2007 22:15
aga
ale co do tego mają skoczowscy radni??? przecież pisze że to w Ustroniu:)
kol
03-03-2007 05:04
kol
kris pisze :
"i teraz widać jak rządzi PO"

Chyba PIS rządzi.. - teraz ludzie widzą na kogo głosowali..

Być Może Kaczor jakiś przyleci do gniazda i będziemy mogli obserwować jak ON SAM się "karmi"
kareł
03-03-2007 21:18
kareł
teraz widać kto rządzi w Skoczowie nie PIS tylko PO od razu sobie poprawili diety jak się dorwali do kasy to nie wiedzieli ile mają zagarnąć sa tak pazerni najgorsi ze wszystkich kadencji ,miasto jest coraz biedniejsze i coraz brudniejsze tyle brudu i śmieci nie było od lat zamiast zająć się miastem to najpierw zajmują się tym jak wyprowadzić kasę z miasta
ornitolog
04-03-2007 16:47
ornitolog
do cholery ,gdzie ten bocian??
obserwator
04-03-2007 16:56
obserwator
a jak nie przyleci?
doktorek
15-04-2007 13:01
doktorek
a co was obchodza radni wchodzicie na strone o bocianach a nie na strone z ratusza
enuma
17-04-2007 20:53
enuma
Dla mieszkancow Ustronia BOCIANY-znak polskosci to sama duma:) a po za tym wszyscy moga obserwowac zycie tych wspanialaych ptakow z bliska:) to jest bardzo ciekawe...nom chyba ze znajdzie sie ktos taki jak wyzej...kogo natura nie obchodzi..;P A radnych zostawcie w spokoju bo coz maja bociany do polityki;)
anna
20-04-2007 06:24
anna
Bardzo sie ucieszylam jak drugi bocian przylecial Genialny pomysl z zalozeniem kamery. Mieszkancy Ustronia niech wiedza,ze w Montrealu ogladamy pana bociana z pania bocianowa Duze brawa dla wszystkch pomyslodawcow i wszystkich wykonawcow. pozdrowienia A.
adam ewa
11-05-2007 19:36
adam ewa
a moze wiecej dzieci bedzie w polsce jak zobacza bocka!
mały
13-04-2008 13:54
mały
Macie racje zostawmy polityke za drzwiami a obserwujmy bocianie gniazdo
JOAHIM KOKOSZKA
31-05-2008 14:37
JOAHIM KOKOSZKA
SUPER SPRAWA
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Znamy wyniki konkursu ''Śląska Rzecz''

22-06-2017 21:05

Wczoraj (21.06) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się uroczystość wręczenia nagród 12. edycji konkursu „Śląska Rzecz”, a także otwarcie wystawy pokonkursowej, którą można podziwiać do końca lipca.

wyświetleń: 880komentarzy: 0

Artystyczny festiwal w Strumieniu już od piątku!

22-06-2017 20:00

Już od piątku w Strumieniu zagości pełna kultura.  Stowarzyszenie Form Artystycznych po raz siódmy zaprasza na Strumieński Festiwal Artystyczny. Będzie się działo!

wyświetleń: 157komentarzy: 0

Po ile bilety na Puchar Świata?

22-06-2017 18:00

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem sprzedaży biletów na pierwszą w historii Polski inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018 w Wiśle organizatorzy zawodów przedstawili ceny wejściówek na to wydarzenie.

wyświetleń: 628komentarzy: 2

Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej

22-06-2017 16:15

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie wspólnie z Obchodní akademie z Czeskiego Cieszyna realizuje od początku 2017r. mikroprojekt pt.: "Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej", który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

wyświetleń: 411komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-06-2017 14:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1089komentarzy: 1

Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy

22-06-2017 13:00

„Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy” to film o codziennym życiu na podzielonym granicą Śląsku Cieszyńskim. Bohaterkami dokumentu, nakręconego przez kobiety: dr hab. Grażynę Kubicę-Heller i Alinę Doboszewską są cieszyńskie kobiety. Z Ustronia, Istebnej, Koniakowa, Jaworzinki, Mostów koło Jabłonkowa, Nydku, Wyndryni, Hawierzowa, Czeskigo Cieszyna. Opowiadają one o historii regionu z perspektywy codziennego życia i jego problemów.

wyświetleń: 294komentarzy: 0

24-25 czerwiec - pokazowy weekend w Castoramie

22-06-2017 11:00

Okres letni, to bardzo dobry czas na organizację spotkań i pikników. W Castoramie organizujemy dla naszych Klientów weekend z pokazami, na którym obecni będą nasi najwięksi dostawcy. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych przez nas produktach.

wyświetleń: 1551komentarzy: 0

Remont COK ''Dom Narodowy'' nabiera rumieńców

22-06-2017 09:20

Miejska Galeria Sztuki 12 i Strefa Podziemna COK to nie wszystko. Remont Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" wkracza w kolejny etap. Jakie zmiany czekają tą ważną cieszyńską instytucję w najbliższym czasie ?

wyświetleń: 1145komentarzy: 0

Święto Sąsiada w Wiśle!

22-06-2017 07:30

Turnieje szachów plenerowych i gier rekreacyjnych, turnieje piłkarskie, koncerty polskich i czeskich grup - zabawa dla całej rodziny. Już w najbliższy weekend (24-25 czerwca) w Wiśle duża międzynarodowa impreza – Święto Sąsiada.  

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Gość OX.pl - Patryk Demkowski

21-06-2017 19:30

Gościem OX. pl jest dzisiaj Patryk Demkowski - młody artysta z Wisły, który supportował już takie gwiazdy jak LemON, Redlips, Mateusz Ziółko czy Highway. W rozmowie z nim, Jacek Porzycki pyta między innymi o muzykę, tatuaże oraz niedawno obchodzoną osiemnastkę. Patryk opowiada również o najnowszym teledysku, relacjach z rodzicami oraz najbliższych planach.