Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 3107komentarzy: 12

„Wielki Brat” w bocianim gnieździe

02-03-2007

Najdalej wysunięte na południu regionu cieszyńskiego górskie gniazdo bocianów będzie pod stałą obserwacją „wielkiego brata". Kamera wraz z mikrofonem zainstalowana została na kominie starej piekarni w Ustroniu, na którym od kilkudziesięciu lat znajduje się bocianie „M". Jak tylko ulokuje się w nim klekocząca rodzina, rozpocznie się „reality show". Tego jeszcze nie było!

Inicjatywę podjęło Koło Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej w Ustroniu, przenosząc sprawdzony już pomysł spod Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Zdaniem Moniki Kosińskiej, nauczycielki i przewodniczącej Koła, będzie to wartościowa pomoc naukowa dla uczniów zainteresowanych przyrodą. Przekaz z kamery przez całą dobę dostępny będzie w Internecie i mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, również dorośli. Montujący sprzęt Marek Radziszewski, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, uczestniczący w podobnym projekcie na terenie Wielkopolski, wie z praktyki, iż obraz będzie ostry, oddający każdy detal.

Koszty projektu pod nazwą „Bociany integrują" poniesie Urząd Miejski w Ustroniu oraz prywatni sponsorzy. A bociani „reąlity show" będzie można śledzić na stronie www.bociany.edu.pl. Te sympatyczne ptaki już niedługo powinny zamieszkać na kominie starej piekarni pod Równicą.
źródło: GZC
dodał: AK 02-03-2007
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kris
02-03-2007 18:45
kris
I co!!!! nasi kochani radni skoczowscy podnieśle se pensje!!! a tak mówili żę bedą oszczędzać !! szlak by to trafił !!znowu za naszą kasę !!!!wszyscy są po jednakowych pieniądzach!!!!! i teraz widać jak rządzi PO
aga
02-03-2007 22:15
aga
ale co do tego mają skoczowscy radni??? przecież pisze że to w Ustroniu:)
kol
03-03-2007 05:04
kol
kris pisze :
"i teraz widać jak rządzi PO"

Chyba PIS rządzi.. - teraz ludzie widzą na kogo głosowali..

Być Może Kaczor jakiś przyleci do gniazda i będziemy mogli obserwować jak ON SAM się "karmi"
kareł
03-03-2007 21:18
kareł
teraz widać kto rządzi w Skoczowie nie PIS tylko PO od razu sobie poprawili diety jak się dorwali do kasy to nie wiedzieli ile mają zagarnąć sa tak pazerni najgorsi ze wszystkich kadencji ,miasto jest coraz biedniejsze i coraz brudniejsze tyle brudu i śmieci nie było od lat zamiast zająć się miastem to najpierw zajmują się tym jak wyprowadzić kasę z miasta
ornitolog
04-03-2007 16:47
ornitolog
do cholery ,gdzie ten bocian??
obserwator
04-03-2007 16:56
obserwator
a jak nie przyleci?
doktorek
15-04-2007 13:01
doktorek
a co was obchodza radni wchodzicie na strone o bocianach a nie na strone z ratusza
enuma
17-04-2007 20:53
enuma
Dla mieszkancow Ustronia BOCIANY-znak polskosci to sama duma:) a po za tym wszyscy moga obserwowac zycie tych wspanialaych ptakow z bliska:) to jest bardzo ciekawe...nom chyba ze znajdzie sie ktos taki jak wyzej...kogo natura nie obchodzi..;P A radnych zostawcie w spokoju bo coz maja bociany do polityki;)
anna
20-04-2007 06:24
anna
Bardzo sie ucieszylam jak drugi bocian przylecial Genialny pomysl z zalozeniem kamery. Mieszkancy Ustronia niech wiedza,ze w Montrealu ogladamy pana bociana z pania bocianowa Duze brawa dla wszystkch pomyslodawcow i wszystkich wykonawcow. pozdrowienia A.
adam ewa
11-05-2007 19:36
adam ewa
a moze wiecej dzieci bedzie w polsce jak zobacza bocka!
mały
13-04-2008 13:54
mały
Macie racje zostawmy polityke za drzwiami a obserwujmy bocianie gniazdo
JOAHIM KOKOSZKA
31-05-2008 14:37
JOAHIM KOKOSZKA
SUPER SPRAWA
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Posterunek Policji w Istebnej

27-07-2017 19:30

Na ostatniej sesji (26.07) Rady Gminy Istebna samorządowcy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości z przeznaczeniem na budowę Posterunku Policji. 

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Przedszkole rozbudowane

27-07-2017 17:45

W Zebrzydowicach dobiegają końca prace związane z rozbudową budynku przedszkola w Zebrzydowicach wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia.

wyświetleń: 394komentarzy: 0

Uwaga na zabójczego wirusa ASF - Afrykańskiego Pomoru Świń

27-07-2017 16:05

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega przed wirusem ASF, którego występowanie stwierdzono: w Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce. Jest niemal w 100% śmiertelny dla świń i powoduje ogromne straty ekonomiczne.

wyświetleń: 751komentarzy: 0

''Przyjazny'' skwer gotowy

27-07-2017 14:25

Zakończyły się prace budowlane związane z organizacją skweru w Drogomyślu. Będzie to miejsce stworzone do integracji mieszkańców i gości zlokalizowane w centrum miejscowości.

wyświetleń: 834komentarzy: 0

Istebna: szlak zamknięty

27-07-2017 12:30

Szlak turystyczny łączący zielony pieszy szlak turystyczny Jaworzynka Trzycatek – Zapasieki z granicą państwa PL-SK został zamknięty. Powodem budowa połączenia komunikacyjnego.

wyświetleń: 1982komentarzy: 0

Kajto gotowy do walki

27-07-2017 11:00

Rajd Rzeszowski, czyli polski przystanek na rajdowej mapie Mistrzostw Europy przed nami. Walkę zapowiada załoga Kajetanowicz i Baran – obecni wicliderzy zmagań (z niewielką różnicą punktową do prowadzących).

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Ukradł z kościoła mosiężny gong

27-07-2017 09:10

900 zł, taką wartość ma gong, który mieszkaniec z Wisły ukradł i sprzedał do punktu skupu metali kolorowych. Na szczęście przedmiot udało się odzyskać. 

wyświetleń: 3481komentarzy: 2

Portal OX.PL szuka dziennikarza!

27-07-2017 07:30

Portal OX.PL, w związku z rozwojem firmy, szuka dziennikarza do ścisłej współpracy. Jeśli lubisz pisać, zdobywać materiały, wiedzieć ''co w trawie piszczy'', interesujesz się sprawami Śląska Cieszyńskiego - zgłoś się do nas.

wyświetleń: 386komentarzy: 0

Cieszyn: Wraca temat mobilnej zieleni

26-07-2017 20:05

Czy w Cieszynie w najbliższym czasie pojawi się nowa zieleń i kolorowe, ukwiecone punkty? – do tematu mobilnej zieleni wraca jeden z cieszyńskich samorządowców. 

wyświetleń: 1804komentarzy: 3

Pili i nalali do fontanny

26-07-2017 18:50

Strażnicy Miejscy z Czeskiego Cieszyna zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za zanieczyszczenie fontanny na rynku.