Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3130komentarzy: 12

„Wielki Brat” w bocianim gnieździe

02-03-2007

Najdalej wysunięte na południu regionu cieszyńskiego górskie gniazdo bocianów będzie pod stałą obserwacją „wielkiego brata". Kamera wraz z mikrofonem zainstalowana została na kominie starej piekarni w Ustroniu, na którym od kilkudziesięciu lat znajduje się bocianie „M". Jak tylko ulokuje się w nim klekocząca rodzina, rozpocznie się „reality show". Tego jeszcze nie było!

Inicjatywę podjęło Koło Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej w Ustroniu, przenosząc sprawdzony już pomysł spod Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Zdaniem Moniki Kosińskiej, nauczycielki i przewodniczącej Koła, będzie to wartościowa pomoc naukowa dla uczniów zainteresowanych przyrodą. Przekaz z kamery przez całą dobę dostępny będzie w Internecie i mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, również dorośli. Montujący sprzęt Marek Radziszewski, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, uczestniczący w podobnym projekcie na terenie Wielkopolski, wie z praktyki, iż obraz będzie ostry, oddający każdy detal.

Koszty projektu pod nazwą „Bociany integrują" poniesie Urząd Miejski w Ustroniu oraz prywatni sponsorzy. A bociani „reąlity show" będzie można śledzić na stronie www.bociany.edu.pl. Te sympatyczne ptaki już niedługo powinny zamieszkać na kominie starej piekarni pod Równicą.
źródło: GZC
dodał: AK 02-03-2007
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kris
02-03-2007 18:45
kris
I co!!!! nasi kochani radni skoczowscy podnieśle se pensje!!! a tak mówili żę bedą oszczędzać !! szlak by to trafił !!znowu za naszą kasę !!!!wszyscy są po jednakowych pieniądzach!!!!! i teraz widać jak rządzi PO
aga
02-03-2007 22:15
aga
ale co do tego mają skoczowscy radni??? przecież pisze że to w Ustroniu:)
kol
03-03-2007 05:04
kol
kris pisze :
"i teraz widać jak rządzi PO"

Chyba PIS rządzi.. - teraz ludzie widzą na kogo głosowali..

Być Może Kaczor jakiś przyleci do gniazda i będziemy mogli obserwować jak ON SAM się "karmi"
kareł
03-03-2007 21:18
kareł
teraz widać kto rządzi w Skoczowie nie PIS tylko PO od razu sobie poprawili diety jak się dorwali do kasy to nie wiedzieli ile mają zagarnąć sa tak pazerni najgorsi ze wszystkich kadencji ,miasto jest coraz biedniejsze i coraz brudniejsze tyle brudu i śmieci nie było od lat zamiast zająć się miastem to najpierw zajmują się tym jak wyprowadzić kasę z miasta
ornitolog
04-03-2007 16:47
ornitolog
do cholery ,gdzie ten bocian??
obserwator
04-03-2007 16:56
obserwator
a jak nie przyleci?
doktorek
15-04-2007 13:01
doktorek
a co was obchodza radni wchodzicie na strone o bocianach a nie na strone z ratusza
enuma
17-04-2007 20:53
enuma
Dla mieszkancow Ustronia BOCIANY-znak polskosci to sama duma:) a po za tym wszyscy moga obserwowac zycie tych wspanialaych ptakow z bliska:) to jest bardzo ciekawe...nom chyba ze znajdzie sie ktos taki jak wyzej...kogo natura nie obchodzi..;P A radnych zostawcie w spokoju bo coz maja bociany do polityki;)
anna
20-04-2007 06:24
anna
Bardzo sie ucieszylam jak drugi bocian przylecial Genialny pomysl z zalozeniem kamery. Mieszkancy Ustronia niech wiedza,ze w Montrealu ogladamy pana bociana z pania bocianowa Duze brawa dla wszystkch pomyslodawcow i wszystkich wykonawcow. pozdrowienia A.
adam ewa
11-05-2007 19:36
adam ewa
a moze wiecej dzieci bedzie w polsce jak zobacza bocka!
mały
13-04-2008 13:54
mały
Macie racje zostawmy polityke za drzwiami a obserwujmy bocianie gniazdo
JOAHIM KOKOSZKA
31-05-2008 14:37
JOAHIM KOKOSZKA
SUPER SPRAWA
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 378komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 197komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 285komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 250komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1398komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 197komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 494komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 499komentarzy: 1

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.