Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 3179komentarzy: 12

„Wielki Brat” w bocianim gnieździe

02-03-2007

Najdalej wysunięte na południu regionu cieszyńskiego górskie gniazdo bocianów będzie pod stałą obserwacją „wielkiego brata". Kamera wraz z mikrofonem zainstalowana została na kominie starej piekarni w Ustroniu, na którym od kilkudziesięciu lat znajduje się bocianie „M". Jak tylko ulokuje się w nim klekocząca rodzina, rozpocznie się „reality show". Tego jeszcze nie było!

Inicjatywę podjęło Koło Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej w Ustroniu, przenosząc sprawdzony już pomysł spod Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Zdaniem Moniki Kosińskiej, nauczycielki i przewodniczącej Koła, będzie to wartościowa pomoc naukowa dla uczniów zainteresowanych przyrodą. Przekaz z kamery przez całą dobę dostępny będzie w Internecie i mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, również dorośli. Montujący sprzęt Marek Radziszewski, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, uczestniczący w podobnym projekcie na terenie Wielkopolski, wie z praktyki, iż obraz będzie ostry, oddający każdy detal.

Koszty projektu pod nazwą „Bociany integrują" poniesie Urząd Miejski w Ustroniu oraz prywatni sponsorzy. A bociani „reąlity show" będzie można śledzić na stronie www.bociany.edu.pl. Te sympatyczne ptaki już niedługo powinny zamieszkać na kominie starej piekarni pod Równicą.
źródło: GZC
dodał: AK 02-03-2007
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kris
02-03-2007 18:45
kris
I co!!!! nasi kochani radni skoczowscy podnieśle se pensje!!! a tak mówili żę bedą oszczędzać !! szlak by to trafił !!znowu za naszą kasę !!!!wszyscy są po jednakowych pieniądzach!!!!! i teraz widać jak rządzi PO
aga
02-03-2007 22:15
aga
ale co do tego mają skoczowscy radni??? przecież pisze że to w Ustroniu:)
kol
03-03-2007 05:04
kol
kris pisze :
"i teraz widać jak rządzi PO"

Chyba PIS rządzi.. - teraz ludzie widzą na kogo głosowali..

Być Może Kaczor jakiś przyleci do gniazda i będziemy mogli obserwować jak ON SAM się "karmi"
kareł
03-03-2007 21:18
kareł
teraz widać kto rządzi w Skoczowie nie PIS tylko PO od razu sobie poprawili diety jak się dorwali do kasy to nie wiedzieli ile mają zagarnąć sa tak pazerni najgorsi ze wszystkich kadencji ,miasto jest coraz biedniejsze i coraz brudniejsze tyle brudu i śmieci nie było od lat zamiast zająć się miastem to najpierw zajmują się tym jak wyprowadzić kasę z miasta
ornitolog
04-03-2007 16:47
ornitolog
do cholery ,gdzie ten bocian??
obserwator
04-03-2007 16:56
obserwator
a jak nie przyleci?
doktorek
15-04-2007 13:01
doktorek
a co was obchodza radni wchodzicie na strone o bocianach a nie na strone z ratusza
enuma
17-04-2007 20:53
enuma
Dla mieszkancow Ustronia BOCIANY-znak polskosci to sama duma:) a po za tym wszyscy moga obserwowac zycie tych wspanialaych ptakow z bliska:) to jest bardzo ciekawe...nom chyba ze znajdzie sie ktos taki jak wyzej...kogo natura nie obchodzi..;P A radnych zostawcie w spokoju bo coz maja bociany do polityki;)
anna
20-04-2007 06:24
anna
Bardzo sie ucieszylam jak drugi bocian przylecial Genialny pomysl z zalozeniem kamery. Mieszkancy Ustronia niech wiedza,ze w Montrealu ogladamy pana bociana z pania bocianowa Duze brawa dla wszystkch pomyslodawcow i wszystkich wykonawcow. pozdrowienia A.
adam ewa
11-05-2007 19:36
adam ewa
a moze wiecej dzieci bedzie w polsce jak zobacza bocka!
mały
13-04-2008 13:54
mały
Macie racje zostawmy polityke za drzwiami a obserwujmy bocianie gniazdo
JOAHIM KOKOSZKA
31-05-2008 14:37
JOAHIM KOKOSZKA
SUPER SPRAWA
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Magnolie nie tylko w Cieszynie

24-04-2018 12:00

Za miasto magnolii od lat uznawany jest Cieszyn. Tu tutaj powstał bijący rekordy popularności Szlak Kwitnącej Magnolii, a turyści zjeżdżają z całej Polski, żeby je zobaczyć. Tych pięknych roślin nie brakuje również w sąsiednich miejscowościach. Jak wskazał Czesław Stuchlik, działacz regionalny z Pogwizdowa, również w tym sołectwie można poruszać się szlakiem pięknych, wiosennych kwiatów.

wyświetleń: 116komentarzy: 0

Lepiej nie używać podczas jazdy...

24-04-2018 11:00

Do akcji mających poprawić stan bezpieczeństwa na drodze dołączyła kolejna, nosi ona kryptonim – „Telefon”. Ma ona m.in. za zadanie uświadomienie kierującym zagrożeń wynikających z korzystania z telefonu podczas jazdy. Akcja trwać będzie cały dzień.

wyświetleń: 548komentarzy: 1

Wczoraj nie zdążyli

24-04-2018 09:15

Z wczoraj na dzisiaj przeniesiono wizytację komisji, która odebrać ma tymczasowe oznakowanie w obrębie ulic Górny Bór, Mickiewicza i Targowej w Skoczowie. Przypomnijmy, u zbiegu tych dróg rusza budowa ronda. Przebudowana ma zostać również ulica Górny Bór.

wyświetleń: 1395komentarzy: 2

Wisła - ruszy klub seniora

24-04-2018 07:30

Wisła zakwalifikowała się do ministerialnego programu ‘Senior +’. Dzięki niemu jeszcze w tym roku w mieście powstanie sala spotkań dla seniorów.

wyświetleń: 336komentarzy: 0

Fortuna Bieg ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna

23-04-2018 22:20

Wczoraj (22.04) po raz dziesiąty fani biegania mogli wziąć udział w cieszyńskim Fortuna Biegu. Po obu stronach Olzy biegali młodsi i starsi. W tym roku wystartowało ponad dwa tysiące zawodników, w tym 987 dzieci i młodzieży. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 1239komentarzy: 0

Cieszyńscy judocy wystąpili na dwóch turniejach

23-04-2018 20:20

Podopieczni Arkadiusza Lipy wzięli udział w zawodach międzynarodowych. W sobotę rywalizowali tuż za naszą granicą, w Czeskim Cieszynie, a następnego dnia wybrali się do Sosnowca.

wyświetleń: 479komentarzy: 0

Coś dla młodych Zaborzan

23-04-2018 18:15

Prace geodezyjne już się zakończyły, niebawem na teren szkoły w Zaborzu wjedzie ciężki sprzęt. Przez najbliższe kilkanaście miesięcy przy placówce trwać będzie budowa nowej sali gimnastycznej.

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Św. Jerzy - lokalne tradycje

23-04-2018 18:00

23 kwietnia to Dzień św. Jerzego – patrona wielu europejskich krajów, a także wędrowców, górników, żołnierzy, kowali, bednarzy, artystów, więźniów, skautów oraz harcerzy. Również w regionie Śląska Cieszyńskiego bohaterski święty zasłużył sobie na specjalne obchody w dniu, kiedy jest wspominany.

wyświetleń: 550komentarzy: 0

Tramwajem po Cieszynie ? - podano wyniki analiz

23-04-2018 17:00

Były plany, by tramwaj wrócił na cieszyńskie ulice, ale na planach się skończyło. W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja zamykająca polsko-czeski projekt „Analiza możliwości przywrócenia tramwaju jako atrakcji turystycznej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna”. Jak już wiadomo zamiast tramwaju będzie szlak świetlny.

wyświetleń: 2689komentarzy: 4

20 lat euroregionu - filmy w Avionie

23-04-2018 16:15

W niedzielę (22.04) na terenie czeskiego Avionu miały miejsce projekcje filmów, które w jakiś sposób nawiązywały do losów Czech oraz Polski w 2 połowie XX wieku. Wydarzenie było częścią obchodów 20-lecia Euroregionu Śląska Cieszyńskiego – podpisanie umowy polsko-czeskiej, która rozpoczynała współpracę regionalną miało miejsce 22 kwietnia 1998 roku.