Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1025komentarzy: 0

Hard rock łączy pokolenia. 7 Gotta Go Festival

09-10-2017 07:30

Sobotni wieczór upłynął w cieszyńskim klubie ''Panopticum'' w klimacie hardrockowym. Fani ciężkiego brzmienia już po raz siódmy spotkali się na ''Gotta Go Festival'', największej tego typu imprezie w naszym regionie. W tym roku jej gwiazdami były górnośląskie kapele - punkrockowy BULBULATORS i grający hardcore'a CASTET.

Ta żywiołowa i zawsze grana głośno muzyka niesie ze sobą spory ładunek emocjonalny, również – a może przede wszystkim – w warstwie tekstowej. I zwraca na to uwagę organizator imprezy Łukasz Kazimierowicz. Utwory promują antyfaszyzm, wegetariańskie i wegańskie podejście do życia, niezgodę na homofobię, rasizm i nacjonalizm. A są to idee uniwersalne, toteż w „Panopticum” można było zobaczyć zarówno pogujących (pogo – grupowy taniec przed sceną mający na celu wyładowanie agresji i złych emocji – przyp. ÿ) nastolatków jak i osoby, którym niebawem stuknie szósty krzyżyk. To weterani, bo największy boom punkrocka i pokrewnych gatunków to był przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

– Nie zamykamy się na żaden przedział wiekowy – dodaje Kazimierowicz i jakby na potwierdzenie tych słów pojawia się wolontariusz Kacper, który przyszedł na imprezę wraz z ojcem, Grzegorzem, jednym z współtwórców sceny punkrockowej w Cieszynie i legendarnego, nieistniejącego już klubu „Liberté” za Olzą, a zatem atmosferą ciężkiego brzmienia przesiąkł od dziecka. – Jak byłem mały to już wtedy z tatą słuchaliśmy utworów punkrockowych i pamiętam, że moją ulubioną piosenką w wieku przedszkolnym było: „Oooooo piękna dziewczyno posmaruj mi plecy margaryną” Podwórkowych Chuliganów – śmieje się chłopak. I choć obecnie słucha również i innych gatunków muzycznych, od amerykańskiego popu przez techno do Czajkowskiego, to podkreśla, że hardcore jest jego największą miłością.

– Ja się cieszę, że moje dzieciaki są mądre, inteligentne i słuchają normalnej muzyki, bo córka tak samo – wtrąca się do rozmowy Grzegorz, jednak nie kryje żalu, że coraz mniej młodych ludzi pojawia się na koncertach, że „coraz mniej ludzi siedzi w tym klimacie”. 
– Młodych jest coraz mniej, ale muzyka i teksty dalej są uniwersalne – przekonuje Kacper. – Teraz grał zespół HARD WORK, który śpiewał utwór „Jestem kim jestem”. Ten tekst skłania do autorefleksji i buduje w człowieku poczucie niezależności i asertywności, co wydaje mi się, w życiu jest bardzo ważne. Że nikt mną nie steruje, nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć, bo jestem po prostu wolny. Tak samo śpiewali o tym przed 1989 i tak samo śpiewają o tym teraz. Żebym odnalazł się w świecie i kroczył swoją drogą, która powinna być dobra i moralna. Są też zespoły, które śpiewają o potrzebie obrony zwierząt.

Dlatego też na stoiskach można było kupić, poza płytami CD i przeżywającymi obecnie swój renesans winylami, koszulki propagujące idee wolności, tolerancji i niezgody na wszelkie formy segregacji, nierówności i ksenofobii, otrzymać prasę anarchistyczną a także – skoro już była mowa o ochronie „mniejszych braci” – przekąsić coś z wegetariańskiego i wegańskiego menu.

Portal OX.PL był patronem medialnym wydarzenia.

(ÿ) 


źródło: ox.pl
dodał: BT 09-10-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Małżeństwa na medal

21-02-2018 14:00

W 2017 roku w gminie Strumień jubileuszu Złotych Godów doczekały się 22 pary małżeńskie. Jubilaci w raz z władzami gminy z tej okazji spotkali się w sali Widowiskowej przy OSP w Bąkowie.

wyświetleń: 97komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Paweł Stanieczek [zwiastun]

21-02-2018 12:30

Gość Ox.pl - Paweł Stanieczek. O niemieckim obozie w Goleszowie, nieludzkich warunkach i wszechobecnej śmierci. Jacek Porzycki zapytał również o pracę w cementowni, racje żywnościowe i desperację więźniów. Ile ludzi zginęło w podobozie Golleschau? Jak przebiegała ewakuacja obozu? cały reportaż zobaczyć będzie można w niedzielę, 25.02.2018. Zapraszamy!

wyświetleń: 315komentarzy: 0

Odznaczenia dla dawców

21-02-2018 10:40

Oddają bezinteresownie krew od kilkudziesięciu lat. Właśnie odebrali odznaczenia. Ale nie one są dla nich ważne. Najcenniejsze jest bowiem ratowanie życia – mówią.

wyświetleń: 518komentarzy: 0

Działka sprzedana za 2,5 miliona

21-02-2018 09:15

To już szósta sprzedana działka w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Do budżetu gminy wpłynie 2,5 miliona złotych z jej sprzedaży.

wyświetleń: 1580komentarzy: 2

Międzyświeć zaprasza na forum

21-02-2018 07:30

Przed nami siedemnasta edycja Forum Rolniczego Ziemi Cieszyńskiej. Wydarzenie wraca na teren szkoły w Międzyświęciu. Odbędzie się  piątek 23 lutego.

wyświetleń: 611komentarzy: 1

Zawodnik WSS Wisła zakończył rywalizację w czołowej ''30''

20-02-2018 21:00

Za nami rywalizacja w kombinacji norweskiej. Rywalizacja, która dostarczyła sporo emocji oraz została zdominowana przez naszych zachodnich sąsiadów. W zawodach wzięli udział reprezentanci Polski, w tym także Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar.

wyświetleń: 394komentarzy: 0

Czy powstanie nowa strzelnica w Chybiu?

20-02-2018 19:00

Końcem grudnia 2017 roku Radny Powiatowy Krzysztof Neścior zwrócił się z interpelacją do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego o podjęcie aktywnych działań, mających na celu włączenie powiatu cieszyńskiego w projekt budowy strzelnicy powiatowej na terenie gminy Chybie. Działanie takie miałyby zdaniem radnego mieć związek ze zmianą ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

wyświetleń: 1247komentarzy: 5

Ostrzejsze kary za znęcanie się na zwierzętami

20-02-2018 18:15

Końcem stycznia bieżącego roku sejm niemalże jednogłośnie przyjął projekt ustawy, zaostrzającej kary dla osób, które znęcają się nad zwierzętami. Na chwilę obecną ustawa musi jeszcze przejść głosowanie w senacie, jednak tam wynik powinien być podobny. Ustawa ma na celu poprawę bezpieczeństwa zwierząt w Polsce. Autorem nowych regulacji jest resort sprawiedliwości.

wyświetleń: 522komentarzy: 0

Bezpieczne koleje

20-02-2018 16:45

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały na swojej stronie internetowej o szkoleniach pracowników, którym w 2017 roku zostało poddane ponad 27 tysięcy osób. Szkolenia te mają na celu poprawę bezpieczeństwa przejazdów pociągów, są związane z doskonaleniem kwalifikacji obecnych oraz przyszłych kolejarzy – zgodnie ze sławami spółki, ma być to inwestycja w bezpieczną kolej na terenie kraju.

wyświetleń: 552komentarzy: 0

Skoczów - sesja na żywo

20-02-2018 14:55

Na dzisiaj – wtorek 20 lutego, Przewodniczący Skoczowskiej Rady Miejskiej Rajmund Dedio zwołał 37. sesję Rady. Transmisja obraz rozpocznie się o godzinie 15.00.

wyświetleń: 2204komentarzy: 4
Kontakt z redkacją .