Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 807komentarzy: 0

Hard rock łączy pokolenia. 7 Gotta Go Festival

09-10-2017 07:30

Sobotni wieczór upłynął w cieszyńskim klubie ''Panopticum'' w klimacie hardrockowym. Fani ciężkiego brzmienia już po raz siódmy spotkali się na ''Gotta Go Festival'', największej tego typu imprezie w naszym regionie. W tym roku jej gwiazdami były górnośląskie kapele - punkrockowy BULBULATORS i grający hardcore'a CASTET.

Ta żywiołowa i zawsze grana głośno muzyka niesie ze sobą spory ładunek emocjonalny, również – a może przede wszystkim – w warstwie tekstowej. I zwraca na to uwagę organizator imprezy Łukasz Kazimierowicz. Utwory promują antyfaszyzm, wegetariańskie i wegańskie podejście do życia, niezgodę na homofobię, rasizm i nacjonalizm. A są to idee uniwersalne, toteż w „Panopticum” można było zobaczyć zarówno pogujących (pogo – grupowy taniec przed sceną mający na celu wyładowanie agresji i złych emocji – przyp. ÿ) nastolatków jak i osoby, którym niebawem stuknie szósty krzyżyk. To weterani, bo największy boom punkrocka i pokrewnych gatunków to był przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

– Nie zamykamy się na żaden przedział wiekowy – dodaje Kazimierowicz i jakby na potwierdzenie tych słów pojawia się wolontariusz Kacper, który przyszedł na imprezę wraz z ojcem, Grzegorzem, jednym z współtwórców sceny punkrockowej w Cieszynie i legendarnego, nieistniejącego już klubu „Liberté” za Olzą, a zatem atmosferą ciężkiego brzmienia przesiąkł od dziecka. – Jak byłem mały to już wtedy z tatą słuchaliśmy utworów punkrockowych i pamiętam, że moją ulubioną piosenką w wieku przedszkolnym było: „Oooooo piękna dziewczyno posmaruj mi plecy margaryną” Podwórkowych Chuliganów – śmieje się chłopak. I choć obecnie słucha również i innych gatunków muzycznych, od amerykańskiego popu przez techno do Czajkowskiego, to podkreśla, że hardcore jest jego największą miłością.

– Ja się cieszę, że moje dzieciaki są mądre, inteligentne i słuchają normalnej muzyki, bo córka tak samo – wtrąca się do rozmowy Grzegorz, jednak nie kryje żalu, że coraz mniej młodych ludzi pojawia się na koncertach, że „coraz mniej ludzi siedzi w tym klimacie”. 
– Młodych jest coraz mniej, ale muzyka i teksty dalej są uniwersalne – przekonuje Kacper. – Teraz grał zespół HARD WORK, który śpiewał utwór „Jestem kim jestem”. Ten tekst skłania do autorefleksji i buduje w człowieku poczucie niezależności i asertywności, co wydaje mi się, w życiu jest bardzo ważne. Że nikt mną nie steruje, nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć, bo jestem po prostu wolny. Tak samo śpiewali o tym przed 1989 i tak samo śpiewają o tym teraz. Żebym odnalazł się w świecie i kroczył swoją drogą, która powinna być dobra i moralna. Są też zespoły, które śpiewają o potrzebie obrony zwierząt.

Dlatego też na stoiskach można było kupić, poza płytami CD i przeżywającymi obecnie swój renesans winylami, koszulki propagujące idee wolności, tolerancji i niezgody na wszelkie formy segregacji, nierówności i ksenofobii, otrzymać prasę anarchistyczną a także – skoro już była mowa o ochronie „mniejszych braci” – przekąsić coś z wegetariańskiego i wegańskiego menu.

Portal OX.PL był patronem medialnym wydarzenia.

(ÿ) 


źródło: ox.pl
dodał: BT 09-10-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kto czyta książki, żyje podwójnie

14-12-2017 21:00

14 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej SP im. "Trzech Braci" w Hażlachu odbył się VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy zorganizowany pod hasłem "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VII szkół podstawowych Powiatu Cieszyńskiego.  Przedmiotem zmagań była powieść Hanny Ożogowskiej pt. "Za minutę pierwsza miłość".

wyświetleń: 106komentarzy: 0

Oczami niewidomego: Gdzieś obok nas - Grzegorz Dostatni

14-12-2017 19:00

Każdy ma jakieś zainteresowania, hobby, pasje. Lubimy dobrą muzykę, interesującą książkę, dobry film. Kibicujemy jakiemuś zespołowi sportowemu, kolekcjonujemy modele, numizmaty, lubimy taniec, śpiew, różne dziedziny sztuki.

wyświetleń: 171komentarzy: 0

Wigilijne spotkanie PTTK

14-12-2017 17:15

Na tradycyjnej wigilijce spotkali się członkowie i sympatycy skoczowskiego, najstarszego w Polsce, Miejskiego Koła PTTK. Był czas podsumowań, ale nie zabrakło konkretnych propozycji wyjazdów na nadchodzący rok.

wyświetleń: 425komentarzy: 0

Uzbierali prawie 14 tysięcy

14-12-2017 16:00

Na rehabilitację Tomka Cichego i leczenie Zosi Binek zebrano 10 grudnia podczas I Koncertu Charytatywnego "Dźwięki z serca płynące” w Goleszowie prawie 14 tysięcy zł. Zebranym nie przeszkodził nawet halny.

wyświetleń: 465komentarzy: 0

System Orzekania o Niepełnosprawności - główne założenia

14-12-2017 14:40

2 lutego 2017 roku został powołany Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy, który ma zreformować system orzekania o niepełnosprawności.

wyświetleń: 1146komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

14-12-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 288komentarzy: 0

Zdejszy w terminie

14-12-2017 12:00

Udało się ukończyć prace na Zdejszy w Wiśle - 11 grudnia dokonano odbioru wyremontowanej drogi na os. Zdejszy.

wyświetleń: 1217komentarzy: 1

Biblioteka na szczycie

14-12-2017 10:30

Na szczycie listy najlepszych bibliotek w Polsce ulokowała się Biblioteka Miejska w Cieszynie. Spośród 650 bibliotek publicznych zajmuje już 15 miejsce.

wyświetleń: 600komentarzy: 1

Bładnice - śmierć w mieszkaniu

14-12-2017 09:00

Najprawdopodobniej zatrucie dymem, spowodowało śmierć mężczyzny w domu w Bładnicach Dolnych. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

wyświetleń: 8400komentarzy: 0

Karta Dom z Rabatem Powitalnym w Leroy Merlin

14-12-2017 07:30

W dniach od 15 do 17 grudnia 2017 w sklepie Leroy Merlin załóż Kartę Dom -  czekają same korzyści!

wyświetleń: 803komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .