Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2030komentarzy: 11

Studenci o tolerancji

24-01-2015 14:30

Studenci Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie nie tylko realizują obowiązkowy program nauki, ale także wykazują szereg własnych inicjatyw. Jedną z nich była niedawna konferencja na temat tolerancji i inności.
Konferencję zorganizowano w Centrum Konferencyjnym Uś, fot. indi Konferencję zorganizowano w Centrum Konferencyjnym Uś, fot. indi

Studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Edukacji Międzykulturowej przy wsparciu Zakładu Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej 20 stycznia zorganizowali ogólnopolską konferencję naukową „Pytania o Inność — Inny w moich oczach, Ja w oczach Innego”. Pomysłodawcami spotkania, które zgromadziło ponad 70 uczestników ze wszystkich polskich uniwersytetów byli Łukasz Matusiak- wiceprzewodniczący KNEM oraz mgr Aleksandra Gancarz – opiekunka KNEM i asystentka w ZPSiEM. Organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów i doktorantów zorganizowali bezpłatną konferencję. Jak podkreślają, było to możliwe dzięki wsparciu sponsorów.

- Konferencja okazała się wydarzeniem na tyle ważnym, że honorowy patronat nad nią objęła Pani Minister prof. Małgorzata Fuszara - Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania – cieszy się Lukasz Matusiak.

(indi)
 

źródło: ox.pl
dodał: BT 24-01-2015 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

blookerss
24-01-2015 15:01
blookerss
Taki kawał o ten tego:
- dwóch gejów rozmawia:
- wiesz, owsiki mojego chłopaka są jak korniszony...
- takie wielkie?
- nie, takie kwaśne!
blueproject2050
24-01-2015 15:01
blueproject2050
Pani Fuszaro patronko. A co to jest rowne traktowanie? Nigdy w zyciu sie z tym nie spotkalem. Ani w pracy ani u lekarza ani w kosciele, ani w sadzie ani w glupkowatych filmach, ani na uczelni ani, k.. wa nigdzie. Nalblizszym idealu jest wiezienie bo tylko ludzie w niewoli sa sobie rowni, o to chodzi patronce...??
Czlowiek wolny nigdy nie bedzie rowny nikomu, tego sie trzymajcie studenci.

Chyba ze traficie do paki lub Polska bedzie pod okupacja to przyblizy ideal tej kobity z Marsa.
alternatywy 5
24-01-2015 21:45
alternatywy 5
- Panie profesorze, jestem homoseksualistą! Co mam robić?!
- Ups... A ja taki nieuczesany...
Mirek123
25-01-2015 10:04
Mirek123
Szanowne grono naukowe dostrzega różnicę pomiędzy tolerancją a akceptacją i poparciem ?
Stanko
25-01-2015 20:42
Stanko
Widzę, że ciemnota wszechobecna nawet w kulturalnym Cieszynie - słowo gej wywołuje agresje. Ale to się zmieni w nast pokoleniu.
as355
25-01-2015 21:18
as355
No ,,alternatywy5,, miałeś odwagę publicznie się ujawnić ,podaj swój nr tel ,,,plis.
blookerss
25-01-2015 21:33
blookerss
Stanko
Tolerancja ma swoje granice. Zachęcem do czytania Pisma Św. Na temat zboczków: noo.. Chyba że .....
alternatywy 5
25-01-2015 23:33
alternatywy 5
Zgadza się, niema tolerancji na tolerancję kolorową. Podobno Hitler takimi czyścił ruszta....
[konto zostało usunięte]
26-01-2015 18:44
[konto zostało usunięte]
Katolska holota prezentuje swe wdzieki.
Krzyz jest z niej dumny.
blookerss
26-01-2015 23:08
blookerss
Nie bądź taki.... bo ten tego ja-siu odstraszasz swoich facetów :-)
alternatywy 5
27-01-2015 01:05
alternatywy 5
Za to jaa-neczku o twojej prezentacji wdzięków nie chcemy słyszeć, bo wiemy jak bardzo one są szalone, a raczej wyuzdane. Niestety, nasza wyobraźnia nie jest tak obleśnie kolorowa jak twoja.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 387komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 325komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 367komentarzy: 0

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

wyświetleń: 1159komentarzy: 1

ZSGH najlepsze na Śląsku

16-01-2018 09:15

Ranking Liceów i Techników Perspektywy to lista szkół, których uczniowie osiągają szczególne sukcesy, zarówno jeżeli chodzi o wyniki maturalne, jak i o udział w olimpiadach, czy też o wyniki egzaminów zawodowych (w przypadku rankingu techników). Został już ogłoszony ranking najlepszych szkół w edycji Perspektywy 2018, w którym bardzo wysoko uplasował się Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.

wyświetleń: 476komentarzy: 0

Opłaty za wjazd do miast

16-01-2018 07:30

W związku ze zmianami w prawie, w przeciągu najbliższych lat, a może nawet miesięcy kierowcy mogą się bardzo zdziwić. Wszystko za sprawą faktu, że rząd przyjął projekt ustawy, zakładającej możliwość pobierania opłat za wjazd do centrów miast. O tym, czy kierowcy zapłacą za dojazd do centrum określonego miasta nawet 30 zł mają zadecydować samorządy terytorialne.

wyświetleń: 2702komentarzy: 1

''Melodie Świata'' z podziękowaniami

15-01-2018 23:25

Wczoraj (14.01) w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbył się Koncert Noworoczny  "Melodie Świata". To inaugurujące rok 2018 spotkanie było okazją do podziękowań lokalnym firmom i instytucjom, które współpracują z Miastem Wisła.

wyświetleń: 599komentarzy: 0

Drugie zwycięstwo, w tym roku, odnieśli cieszyńscy tenisiści

15-01-2018 23:21

Tenisiści stołowi Fundacji Talent Sferawent Cieszyn mają za sobą przedostatni mecz pierwszej rundy. Wczoraj (15.01) odnieśli dwunaste (w czternastu meczach) zwycięstwo w tym sezonie.

wyświetleń: 272komentarzy: 0

Ponad 117 tys. zł zebrano w Cieszynie

15-01-2018 19:30

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała wczoraj (14.01) w Cieszynie. Zbiórce publicznej towarzyszyły liczne atrakcje. Cieszyński Sztab 26. Finału WOŚP postawił m.in. na koncerty, zajęcia dla najmłodszych, licytacje i wydarzenia sportowe. Nie zabrakło również cieszącego się dużym zainteresowaniem morsowania na cieszyńskim Rynku.

wyświetleń: 1962komentarzy: 1

Intymny i kameralny koncert Johna Portera

15-01-2018 18:00

W sobotę (13.01) we wnętrzach cieszyńskiego Browaru Zamkowego odbył się koncert walijskiego muzyka, kompozytora i tekściarza Johna Portera. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z artystą.