Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1976komentarzy: 11

Studenci o tolerancji

24-01-2015 14:30

Studenci Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie nie tylko realizują obowiązkowy program nauki, ale także wykazują szereg własnych inicjatyw. Jedną z nich była niedawna konferencja na temat tolerancji i inności.
Konferencję zorganizowano w Centrum Konferencyjnym Uś, fot. indi Konferencję zorganizowano w Centrum Konferencyjnym Uś, fot. indi

Studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Edukacji Międzykulturowej przy wsparciu Zakładu Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej 20 stycznia zorganizowali ogólnopolską konferencję naukową „Pytania o Inność — Inny w moich oczach, Ja w oczach Innego”. Pomysłodawcami spotkania, które zgromadziło ponad 70 uczestników ze wszystkich polskich uniwersytetów byli Łukasz Matusiak- wiceprzewodniczący KNEM oraz mgr Aleksandra Gancarz – opiekunka KNEM i asystentka w ZPSiEM. Organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów i doktorantów zorganizowali bezpłatną konferencję. Jak podkreślają, było to możliwe dzięki wsparciu sponsorów.

- Konferencja okazała się wydarzeniem na tyle ważnym, że honorowy patronat nad nią objęła Pani Minister prof. Małgorzata Fuszara - Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania – cieszy się Lukasz Matusiak.

(indi)
 

źródło: ox.pl
dodał: BT 24-01-2015 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

blookerss
24-01-2015 15:01
blookerss
Taki kawał o ten tego:
- dwóch gejów rozmawia:
- wiesz, owsiki mojego chłopaka są jak korniszony...
- takie wielkie?
- nie, takie kwaśne!
blueproject2050
24-01-2015 15:01
blueproject2050
Pani Fuszaro patronko. A co to jest rowne traktowanie? Nigdy w zyciu sie z tym nie spotkalem. Ani w pracy ani u lekarza ani w kosciele, ani w sadzie ani w glupkowatych filmach, ani na uczelni ani, k.. wa nigdzie. Nalblizszym idealu jest wiezienie bo tylko ludzie w niewoli sa sobie rowni, o to chodzi patronce...??
Czlowiek wolny nigdy nie bedzie rowny nikomu, tego sie trzymajcie studenci.

Chyba ze traficie do paki lub Polska bedzie pod okupacja to przyblizy ideal tej kobity z Marsa.
alternatywy 5
24-01-2015 21:45
alternatywy 5
- Panie profesorze, jestem homoseksualistą! Co mam robić?!
- Ups... A ja taki nieuczesany...
Mirek123
25-01-2015 10:04
Mirek123
Szanowne grono naukowe dostrzega różnicę pomiędzy tolerancją a akceptacją i poparciem ?
Stanko
25-01-2015 20:42
Stanko
Widzę, że ciemnota wszechobecna nawet w kulturalnym Cieszynie - słowo gej wywołuje agresje. Ale to się zmieni w nast pokoleniu.
as355
25-01-2015 21:18
as355
No ,,alternatywy5,, miałeś odwagę publicznie się ujawnić ,podaj swój nr tel ,,,plis.
blookerss
25-01-2015 21:33
blookerss
Stanko
Tolerancja ma swoje granice. Zachęcem do czytania Pisma Św. Na temat zboczków: noo.. Chyba że .....
alternatywy 5
25-01-2015 23:33
alternatywy 5
Zgadza się, niema tolerancji na tolerancję kolorową. Podobno Hitler takimi czyścił ruszta....
[konto zostało usunięte]
26-01-2015 18:44
[konto zostało usunięte]
Katolska holota prezentuje swe wdzieki.
Krzyz jest z niej dumny.
blookerss
26-01-2015 23:08
blookerss
Nie bądź taki.... bo ten tego ja-siu odstraszasz swoich facetów :-)
alternatywy 5
27-01-2015 01:05
alternatywy 5
Za to jaa-neczku o twojej prezentacji wdzięków nie chcemy słyszeć, bo wiemy jak bardzo one są szalone, a raczej wyuzdane. Niestety, nasza wyobraźnia nie jest tak obleśnie kolorowa jak twoja.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zamarski: Pierwsze gwiazdy w Alei Gwiazd

19-09-2017 20:30

W niedzielę (17.09) miało miejsce oficjalne odsłonięcie pierwszych gwiazd w Alei Gwiazd Miłośników Cieszyńskiej Pieśniczki Ludowej w Zamarskach.

wyświetleń: 61komentarzy: 0

NATO w Ostrawie

19-09-2017 19:00

W weekend 16-17 września na terenie Ostrawy w Czechach odbyła się XVI edycja Dni NATO. Jest to wydarzenie, które od wielu lat skupia dziesiątki tysięcy widzów, z całego Świata (na parkingu lotniska, na którym odbywały się pokazy można było zaobserwować nie tylko czeskie, czy polskie tablice rejestracyjne, ale również niemieckie czy też austriackie). Wydarzenie to skupiło również wiele tysięcy osób z terenu całego Śląska, w tym również Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 400komentarzy: 0

27 września zaczyna się festiwal Viva il canto!

19-09-2017 17:20

Już wkrótce w Cieszynie rozpocznie się XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto. Podczas czterech festiwalowych koncertów publiczność usłyszy brzmienia poetycko-refleksyjne, gorące tanga, pieśni żydowskie a także muzykę operetkową, filmową i musicalową.

wyświetleń: 224komentarzy: 0

Chybie: rozbierają trybuny!

19-09-2017 16:30

Rozbiórka trybuny na stadionie RKS Cukrownik ruszyła. Kończą się prace termoizolacyjne w pawilonie sportowym.

wyświetleń: 329komentarzy: 0

Tajniki pracy rzemieślników

19-09-2017 15:30

W weekend (16-17.09) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, na terenie Cieszyna zostały zorganizowane warsztaty z lokalnym rusznikarzem, Jerzym Wałgą. Drzwi do pracowni były otwarte w godzinach 10-15 i każdy zainteresowany mógł zapytać mistrza o tajniki obróbki metalu, bądź też zwiedzić Izbę Cieszyńskich Mistrzów, którą założył i aktualnie utrzymuje cieszyński rusznikarz.

wyświetleń: 207komentarzy: 0

Strumień ma alkomat - ogólnodostępny

19-09-2017 14:30

Od dziś (19.09.2017), każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie. Dzięki przekazanym środkom przez władze Strumienia i Chybia, alkomat zamontowane zostanie w poczekalni strumieńskiego komisariatu

wyświetleń: 947komentarzy: 1

Nowa nawierzchnia na Lipowej - trwa remont

19-09-2017 14:20

W Pruchnej trwa remont ulicy Lipowej. Nowa powierzchnia pojawi się tam dzięki środkom - Gminy Strumień i Powiatu.

wyświetleń: 476komentarzy: 0

VI Rajd Synchroniczny

19-09-2017 14:15

Za nami odbywająca się po raz VI  edycja najbardziej nietypowego rajdu w regionie.  Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych odbył się w niedzielę, 17  czerwca w Zebrzydowicach. Mimo niepogody zawodnicy dopisali a sama rywalizacja, to nie jedyne atrakcje tego dnia. 

wyświetleń: 558komentarzy: 0

Od ''Dumy i uprzedzenia'' do... Jasienicka biblioteka swiętuje 60 lat

19-09-2017 13:00

Pierwsza książka, jaką wpisano do katalogu w jasienickiej Bibliotece, to „Duma i uprzedzenie” Jane Austen. Po 60 latach istnienia zbiór Biblioteki w Jasienicy liczy sobie prawie 60 tysięcy tytułów.

wyświetleń: 388komentarzy: 0

Zostały ostatnie dni na propozycje do budżetu obywatelskiego w Wiśle

19-09-2017 12:30

Zostało już tylko parę dni, by złożyć swoją propozycję do budżetu obywatelskiego w Wiśle.