Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 1926komentarzy: 11

Studenci o tolerancji

24-01-2015 14:30

Studenci Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie nie tylko realizują obowiązkowy program nauki, ale także wykazują szereg własnych inicjatyw. Jedną z nich była niedawna konferencja na temat tolerancji i inności.
Konferencję zorganizowano w Centrum Konferencyjnym Uś, fot. indi Konferencję zorganizowano w Centrum Konferencyjnym Uś, fot. indi

Studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Edukacji Międzykulturowej przy wsparciu Zakładu Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej 20 stycznia zorganizowali ogólnopolską konferencję naukową „Pytania o Inność — Inny w moich oczach, Ja w oczach Innego”. Pomysłodawcami spotkania, które zgromadziło ponad 70 uczestników ze wszystkich polskich uniwersytetów byli Łukasz Matusiak- wiceprzewodniczący KNEM oraz mgr Aleksandra Gancarz – opiekunka KNEM i asystentka w ZPSiEM. Organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów i doktorantów zorganizowali bezpłatną konferencję. Jak podkreślają, było to możliwe dzięki wsparciu sponsorów.

- Konferencja okazała się wydarzeniem na tyle ważnym, że honorowy patronat nad nią objęła Pani Minister prof. Małgorzata Fuszara - Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania – cieszy się Lukasz Matusiak.

(indi)
 

źródło: ox.pl
dodał: BT 24-01-2015 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

blookerss
24-01-2015 15:01
blookerss
Taki kawał o ten tego:
- dwóch gejów rozmawia:
- wiesz, owsiki mojego chłopaka są jak korniszony...
- takie wielkie?
- nie, takie kwaśne!
blueproject2050
24-01-2015 15:01
blueproject2050
Pani Fuszaro patronko. A co to jest rowne traktowanie? Nigdy w zyciu sie z tym nie spotkalem. Ani w pracy ani u lekarza ani w kosciele, ani w sadzie ani w glupkowatych filmach, ani na uczelni ani, k.. wa nigdzie. Nalblizszym idealu jest wiezienie bo tylko ludzie w niewoli sa sobie rowni, o to chodzi patronce...??
Czlowiek wolny nigdy nie bedzie rowny nikomu, tego sie trzymajcie studenci.

Chyba ze traficie do paki lub Polska bedzie pod okupacja to przyblizy ideal tej kobity z Marsa.
alternatywy 5
24-01-2015 21:45
alternatywy 5
- Panie profesorze, jestem homoseksualistą! Co mam robić?!
- Ups... A ja taki nieuczesany...
Mirek123
25-01-2015 10:04
Mirek123
Szanowne grono naukowe dostrzega różnicę pomiędzy tolerancją a akceptacją i poparciem ?
Stanko
25-01-2015 20:42
Stanko
Widzę, że ciemnota wszechobecna nawet w kulturalnym Cieszynie - słowo gej wywołuje agresje. Ale to się zmieni w nast pokoleniu.
as355
25-01-2015 21:18
as355
No ,,alternatywy5,, miałeś odwagę publicznie się ujawnić ,podaj swój nr tel ,,,plis.
blookerss
25-01-2015 21:33
blookerss
Stanko
Tolerancja ma swoje granice. Zachęcem do czytania Pisma Św. Na temat zboczków: noo.. Chyba że .....
alternatywy 5
25-01-2015 23:33
alternatywy 5
Zgadza się, niema tolerancji na tolerancję kolorową. Podobno Hitler takimi czyścił ruszta....
[konto zostało usunięte]
26-01-2015 18:44
[konto zostało usunięte]
Katolska holota prezentuje swe wdzieki.
Krzyz jest z niej dumny.
blookerss
26-01-2015 23:08
blookerss
Nie bądź taki.... bo ten tego ja-siu odstraszasz swoich facetów :-)
alternatywy 5
27-01-2015 01:05
alternatywy 5
Za to jaa-neczku o twojej prezentacji wdzięków nie chcemy słyszeć, bo wiemy jak bardzo one są szalone, a raczej wyuzdane. Niestety, nasza wyobraźnia nie jest tak obleśnie kolorowa jak twoja.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Siedziba akceleratora gier wideo już otwarta

24-06-2017 19:30

Czy Cieszyn stanie się stolicą produkcji gier wideo? Czy miasto stawiając na gry ma szansę stać się małą doliną krzemową? To póki co strefa marzeń, ale powołanie spółki ARP Games i otwarcie siedziby akceleratora gier wideo w Cieszynie to pierwszy krok by pomóc młodym polskim twórcom w tej branży.

wyświetleń: 5komentarzy: 0

Noc świętojańska na Wzgórzu Zamkowym

24-06-2017 17:00

Obraz, słowo, dźwięki i inne zmysły – a to wszystko na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. Wczoraj (23.06) z okazji nocy świętojańskiej zorganizowano Noc Słowa. To nowa propozycja Zamku Cieszyn oraz Wzgórza 23.

wyświetleń: 166komentarzy: 0

Hasło 68 TE: NOWE

24-06-2017 15:40

Nowe to hasło 68. Tygodnia Ewangelizacyjnego (TE) w Dzięgielowie, który rozpoczyna się już w sobotę 1 lipca i trwać będzie do niedzieli 9 lipca. W trakcie obejmującego dwa weekendy Tygodnia, odbędzie się dziewięć spotkań ewangelizacyjnych o godz. 17.00, osiem koncertów o 20.30 oraz wykłady, seminaria, warsztaty i zajęcia dla dzieci. Wstęp na wszystkie spotkania i koncerty jest wolny. Wystąpią m.in. zespoły: Fruhstuck, Full Power Spirit, Exodus 15, Cześć, CME.

wyświetleń: 243komentarzy: 0

Ankieta w sprawie budowy sieci gazowej

24-06-2017 13:00

W środę 21 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. z mieszkańcami oraz władzami gminy Istebna, dotyczące planowanej budowy sieci gazowej w gminie.

wyświetleń: 640komentarzy: 0

WPR: Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, Trasa 23): Trójstyk

24-06-2017 10:15

Trójstyk to ciekawe miejsce w Jaworzynkce Trzycatku, gdzie zbiegają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji.  Miejsce jest bardzo urocze, położone w dolince i częściowo w lesie. Po dotarciu tam można odpocząć w zadaszonej wiacie na terytorium jednego z trzech krajów.

wyświetleń: 983komentarzy: 0

Pogórze: Ranił dwie osoby nożem

24-06-2017 07:30

W Pogórzu podczas libacji alkoholowej mężczyzna ugodził nożem dwie osoby.

wyświetleń: 5854komentarzy: 1

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w ZS im. Szybińskiego

23-06-2017 19:00

Uczniowie zakończyli kolejny rok szkolny.  Przed nimi dwa miesiące wakacji. W szkołach w całej Polsce nie zabrakło dziś (23.06) uroczystości związanych z tym wydarzeniem. Portal OX.PL odwiedził Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, gdzie odbyło się powiatowe zakończenie roku szkolnego.

wyświetleń: 2066komentarzy: 0

Powiadomienia z urzędu

23-06-2017 18:00

Urząd Gminy Brenna w celu informowania mieszkańców wprowadził System Powiadamiania Klienta.

wyświetleń: 1688komentarzy: 0

Góralska prognoza pogody (8) 23.06.2017

23-06-2017 16:00

Zapraszamy na kolejny odcinek Góralskiej Prognozy Pogody na wesoło z elementami gwary istebniańskiej. Program prowadzi ''Wicherek'' - zapraszamy, oglądajcie!

wyświetleń: 978komentarzy: 0

Nowe ogrodzenie przedszkola

23-06-2017 14:30

Przy Przedszkolu Publicznym w Zabłociu zakończyły się prace przy wymianie ogrodzenia ogrodu przedszkolnego.