Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2002komentarzy: 11

Studenci o tolerancji

24-01-2015 14:30

Studenci Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie nie tylko realizują obowiązkowy program nauki, ale także wykazują szereg własnych inicjatyw. Jedną z nich była niedawna konferencja na temat tolerancji i inności.
Konferencję zorganizowano w Centrum Konferencyjnym Uś, fot. indi Konferencję zorganizowano w Centrum Konferencyjnym Uś, fot. indi

Studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Edukacji Międzykulturowej przy wsparciu Zakładu Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej 20 stycznia zorganizowali ogólnopolską konferencję naukową „Pytania o Inność — Inny w moich oczach, Ja w oczach Innego”. Pomysłodawcami spotkania, które zgromadziło ponad 70 uczestników ze wszystkich polskich uniwersytetów byli Łukasz Matusiak- wiceprzewodniczący KNEM oraz mgr Aleksandra Gancarz – opiekunka KNEM i asystentka w ZPSiEM. Organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów i doktorantów zorganizowali bezpłatną konferencję. Jak podkreślają, było to możliwe dzięki wsparciu sponsorów.

- Konferencja okazała się wydarzeniem na tyle ważnym, że honorowy patronat nad nią objęła Pani Minister prof. Małgorzata Fuszara - Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania – cieszy się Lukasz Matusiak.

(indi)
 

źródło: ox.pl
dodał: BT 24-01-2015 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

blookerss
24-01-2015 15:01
blookerss
Taki kawał o ten tego:
- dwóch gejów rozmawia:
- wiesz, owsiki mojego chłopaka są jak korniszony...
- takie wielkie?
- nie, takie kwaśne!
blueproject2050
24-01-2015 15:01
blueproject2050
Pani Fuszaro patronko. A co to jest rowne traktowanie? Nigdy w zyciu sie z tym nie spotkalem. Ani w pracy ani u lekarza ani w kosciele, ani w sadzie ani w glupkowatych filmach, ani na uczelni ani, k.. wa nigdzie. Nalblizszym idealu jest wiezienie bo tylko ludzie w niewoli sa sobie rowni, o to chodzi patronce...??
Czlowiek wolny nigdy nie bedzie rowny nikomu, tego sie trzymajcie studenci.

Chyba ze traficie do paki lub Polska bedzie pod okupacja to przyblizy ideal tej kobity z Marsa.
alternatywy 5
24-01-2015 21:45
alternatywy 5
- Panie profesorze, jestem homoseksualistą! Co mam robić?!
- Ups... A ja taki nieuczesany...
Mirek123
25-01-2015 10:04
Mirek123
Szanowne grono naukowe dostrzega różnicę pomiędzy tolerancją a akceptacją i poparciem ?
Stanko
25-01-2015 20:42
Stanko
Widzę, że ciemnota wszechobecna nawet w kulturalnym Cieszynie - słowo gej wywołuje agresje. Ale to się zmieni w nast pokoleniu.
as355
25-01-2015 21:18
as355
No ,,alternatywy5,, miałeś odwagę publicznie się ujawnić ,podaj swój nr tel ,,,plis.
blookerss
25-01-2015 21:33
blookerss
Stanko
Tolerancja ma swoje granice. Zachęcem do czytania Pisma Św. Na temat zboczków: noo.. Chyba że .....
alternatywy 5
25-01-2015 23:33
alternatywy 5
Zgadza się, niema tolerancji na tolerancję kolorową. Podobno Hitler takimi czyścił ruszta....
[konto zostało usunięte]
26-01-2015 18:44
[konto zostało usunięte]
Katolska holota prezentuje swe wdzieki.
Krzyz jest z niej dumny.
blookerss
26-01-2015 23:08
blookerss
Nie bądź taki.... bo ten tego ja-siu odstraszasz swoich facetów :-)
alternatywy 5
27-01-2015 01:05
alternatywy 5
Za to jaa-neczku o twojej prezentacji wdzięków nie chcemy słyszeć, bo wiemy jak bardzo one są szalone, a raczej wyuzdane. Niestety, nasza wyobraźnia nie jest tak obleśnie kolorowa jak twoja.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zgłoś swoje drzewo

18-11-2017 12:40

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Zwraca uwagę na drzewa i ich historie jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości oraz integracji lokalnej społeczności. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2018 czekamy do końca listopada.

wyświetleń: 62komentarzy: 0

Na żywo: Silesia Cup

18-11-2017 11:50

W sobotę 18 listopada na kompleksie małych skoczni narciarskich w centrum Wisły odbywają się zawody Silesia CUP w skokach narciarskich na igelicie dzieci i młodzieży.

wyświetleń: 171komentarzy: 0

1,9 mln zł na strażnicę

18-11-2017 11:35

1,9 mln zł – tyle ma kosztować rozbudowa strażnicy OSP w Grodźcu. Budynek będzie dwukrotnie większy.

wyświetleń: 128komentarzy: 0

Pamiętają o poległych Polakach

18-11-2017 10:00

Dawna Karwina, choć już praktycznie nie istnieje, nadal pozostaje w pamięci jej byłych mieszkańców oraz w pamięci ich potomków. Również Polacy polegli w czasie wojny mogą tam liczyć na pamięć.

wyświetleń: 157komentarzy: 0

Skoczkowie w strefie kibica!

18-11-2017 07:00

Za nami pierwszy dzień sportowych zmagań na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Tysiące osób na skoczni kibicowało zawodnikom. Setki osób bawiło się także w wiślańskiej strefie kibica.

wyświetleń: 685komentarzy: 0

Zaszczytne odznaczenie dla Siostry Jadwigi

17-11-2017 21:00

Wczoraj (16.11) po spektaklu ''Gość Oczekiwany'', odbyła się uroczystość podczas której uhonorowano odznaką ''Zasłużony/a dla Kultury Polskiej'' siostrę Jadwigę Wyrozumską. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 1041komentarzy: 4

To nic nie kosztuje, dla innych znaczy bardzo dużo

17-11-2017 19:30

Historię pana Marka Kamieńskiego poznaliście pół roku temu. Mieszkaniec Puńcowa, ratownik górniczy, zapadł na przewlekłą białaczkę. Równolegle z działaniami lekarzy, działali też jego znajomi. Na Śląsku Cieszyńskim udało się zorganizować dużą akcję zbierania dawców przeszczepów.

wyświetleń: 3678komentarzy: 2

Strefa Kibica na żywo!

17-11-2017 18:00

Już dzisiaj rozpoczęcie wielkiego święta sportowego w Wiśle. Historyczna inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Perle Beskidów.

wyświetleń: 1515komentarzy: 0

Wykład: Księstwo Cieszyńskie z polskiej perspektywy

17-11-2017 17:40

11 listopada, czyli w dzień Święta Niepodległości na Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbył się wykład prof. Dr hab. Andrzeja Chwalby z Uniwersytety Jagiellońskiego. Zaproszony gość, to historyk i eseista, autor wielu publikacji, dotyczących historii Polski oraz określonych wydarzeń historycznych. Wykład zatytułowany był „Księstwo Cieszyńskie z polskiej perspektywy (1914-1918). Wykład miał ścisły związek z wystawą przygotowaną przez Książnicę Cieszyńską (Cieszyn 1918. Polski my naród, polski ród), którą można podziwiać na cieszyńskim rynku oraz z Rokiem Niepodległości, związanym ze zbliżającą się 100. Rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości (1918).

wyświetleń: 449komentarzy: 0

80 lat szpitala w Czeskim Cieszynie - wykład w Avionie

17-11-2017 16:15

W czwartek (16.11) na terenie Avionu w Czeskim Cieszynie odbyła się prelekcja dotycząca historii szpitala w Czeskim Cieszynie, który obchodzi 80. rocznicę istnienia. W czasie wydarzenia mowa była nie tylko o historii samego szpitala, ale również o ewolucji ośrodków szpitalnych w regionie. Wykład prowadziła Ilona Pavelkowa, historyk z Muzeum Tesinska.