Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 2373komentarzy: 12

Są dzieci! Jest rodzina!

26-05-2012 06:50

Kiedy rodzi się dziecko zatrzymuje się świat ? mówił jeden z myślicieli. W gnieździe, gdzie urzędują Beskidek i Czantorka rozpoczęło się klucie piskląt, co również zmieniło życie bocianiej pary z Ustronia. Dorosłe bociany pilnują swego potomstwa, karmią i doglądają.
Dumni rodzice doglądają potomstwa fot. mat.pras. Dumni rodzice doglądają potomstwa fot. mat.pras.

Pierwszy bocianek na świat przyszedł 22 maja, drugi dzień później. To najbardziej ekscytujący moment dla obserwatorów. - Pierwszy pisklak wykluł się w nocy 22 maja, natomiast drugi 23 maja po godzinie 7 rano. Oba pisklaki mają się dobrze, są ruchliwe i pałaszują jedzonko przynoszone przez rodziców. Oba dorosłe bociany (na zmianę) opiekują się pisklętami i pozostałymi dwoma jajami – informuje Monika Ewa Kosińska, koordynator projektu Bociany integrują.

Bocianią rodzinę można podglądać i podsłuchiwać w internecie 24 godziny na dobę. Transmisja odbywa się na stronie www.bociany.edu.pl .

KOD

zródło: OX.PL
dodał: DK 26-05-2012 06:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
26-05-2012 12:09
[konto zostało usunięte]
Czy redaktor może podać, który to myśliciel tak się wyraził? Ja znam wersję (chyba prawdziwą): Kiedy rodzi się dziecko, świat przystaje na chwilę" i wiąże się tę myśl z książką Cygnus "Becoming Me a story off creation"( http://www.becomingme.com/unique_childrens_gifts.html#), ale chyba ktoś inny jest twórcą podanej myśli. Kto?
[konto zostało usunięte]
26-05-2012 15:14
[konto zostało usunięte]
Jo tam żodnych dziecek nie widzę. Abom ślepy?
morfina
27-05-2012 00:36
morfina
Na świat po kolei przychodzą
ku uciesze rodziców i nam,
bo gdy maluchy podrosną
fach w dziobie już mają.
Przyjdzie taki czas,
że one będą bobasy
nam ludziom przynosić.
alternatywy 5
27-05-2012 01:23
alternatywy 5
Nie liczył bym na nich,
są umordowane sprzeczkami.
Lepiej już liczyć na siebie.
morfina
27-05-2012 14:56
morfina
Proponuję jednego z tych boćków
nickiem Jarniego ochrzcić,
pilnował,obserwował,
martwił się o nie
gdy boćki się biły
a jajka z boćkami
same w gnieździe były.
alternatywy 5
27-05-2012 17:35
alternatywy 5
Jestem ZA, za taką troskliwość pomysł godny naśladowania.
W zimie przyśle nam pocztówkę z Kenii.
A drugi to wygląda na siostrzyczkę więc może ...
jarni
27-05-2012 19:05
jarni
Było by mi bardzo miło,
gdyby jednio z piskląt
imię Jarni nosiło.

Obserwuję pisklęta,
i tak spoglądam na nie,
a jak się okaże,
że to same panie?
morfina
27-05-2012 23:18
morfina
To będzie Jarnia
jarni
27-05-2012 23:44
jarni
A te dwa pozostałe
nie mają imionka?..
Proponuję je nazwać:
Morf i Finka.
morfina
28-05-2012 08:44
morfina
Ty to masz Jarni
głowę na karku,
ja bym nie wpadła
na takie rozwiązanie,
z jednego nicka
dwa imiona wyszły wspaniałe.
jarni
28-05-2012 20:27
jarni
Czwartemu pisklęciu damy imię - Trafka.
morfina
28-05-2012 23:55
morfina
Jestem za.
Na cześć OX-owskiego wieszcza.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Muzeum Magicznego Realizmu

28-04-2017 20:15

Ponad trzysta obrazów i rzeźb najbardziej znanych współczesnych surrealistów, stała wystawa poświęcona życiu, twórczości, badaniom i wynalazkom Juliana Ochorowicza, a także czasowe prezentacje najważniejszych dokonań współczesnej sztuki polskiej to tylko główne kierunki, które są wpisane w działalność popularnej w Wiśle Ochorowiczówki. Muzeum właśnie otworzyło swoje podwoje.

wyświetleń: 1316komentarzy: 1

Pogoda pokrzyżowała plany - odwołane rozgrywki...

28-04-2017 20:10

Pogoda jaka była i jest każdy widzi. W związku z warunkami atmosferycznymi oraz stanem muraw w podokręgu Skoczów, odwołane zostały przez Wydział Gier wszystkie, zaplanowane na weekend spotkania.

wyświetleń: 464komentarzy: 0

Wiadomości z Gór (odcinek 1): majówka

28-04-2017 18:45

Zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego odcinka cyklu "Wiadomości z Gór", który będzie realizowany przez Radio Istebna we współpracy z Portalem OX.PL.

wyświetleń: 1060komentarzy: 0

Kino na Granicy - czas start!

28-04-2017 17:00

Już dziś rozpoczyna się XIX edycja „Kina na Granicy”! Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się o godzinie 19.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, gdzie wyświetlony zostanie film w reżyserii Grega Zglinskiego pod tytułem „Zwierzęta”.

wyświetleń: 866komentarzy: 0

Rzeka Olza przekroczyła stan ostrzegawczy

28-04-2017 15:00

Stan ostrzegawczy dla rzeki Olzy wynosi 140 cm, stan alarmowy 230 cm. Przed godziną 10:00 Burmistrz Cieszyna przekazał komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie, iż stan Olzy wynosi 209 cm.

wyświetleń: 11463komentarzy: 2

Piłkarki z Istebnej pojadą na Mistrzostwa Polski

28-04-2017 14:15

Piłkarki z Istebnej awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. W Turnieju, który odbędzie się w czerwcu zmierzą się z zespołami m.in. ze Szczecina, Białej Podlaskiej, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego.

wyświetleń: 1363komentarzy: 0

Pogotowie przeciwpowodziowe!

28-04-2017 12:30

Woda się podnosi. Droga Pruchna – Drogomyśl jest nieprzejezdna. Strażacy interweniują przy podtopieniach w całym powiecie. Starosta Cieszyński ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

wyświetleń: 13636komentarzy: 0

Sportowcy nagrodzeni

28-04-2017 11:00

Najlepsi sportowcy z Gminy Goleszów zostali nagrodzeni. Przedwczoraj, tj. 26 kwietnia nagrody wręczono podczas uroczystej sesji.

wyświetleń: 1078komentarzy: 0

Nietrzeźwy wjechał w ludzi

28-04-2017 09:35

Powracamy do wczorajszego (27.04) tragicznego zdarzenia z Cieszyna. Nietrzeźwy kierowca potrącił dwie osoby, w tym dwuletnie dziecko.

wyświetleń: 16820komentarzy: 13

To Cię zaskoczy!

28-04-2017 07:30

Ponad 250 000 produktów, a wśród nich zabawki, gry, kosmetyki, artykuły do domu, szkoły, biura, porcelana, szkło i wiele wiele więcej! Przyjedź na Hallera 63 w Cieszynie lub zamów przez internet. W ofercie między innymi mnóstwo pomysłów na prezenty na każda okazję.