Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2459komentarzy: 12

Są dzieci! Jest rodzina!

26-05-2012 06:50

Kiedy rodzi się dziecko zatrzymuje się świat ? mówił jeden z myślicieli. W gnieździe, gdzie urzędują Beskidek i Czantorka rozpoczęło się klucie piskląt, co również zmieniło życie bocianiej pary z Ustronia. Dorosłe bociany pilnują swego potomstwa, karmią i doglądają.
Dumni rodzice doglądają potomstwa fot. mat.pras. Dumni rodzice doglądają potomstwa fot. mat.pras.

Pierwszy bocianek na świat przyszedł 22 maja, drugi dzień później. To najbardziej ekscytujący moment dla obserwatorów. - Pierwszy pisklak wykluł się w nocy 22 maja, natomiast drugi 23 maja po godzinie 7 rano. Oba pisklaki mają się dobrze, są ruchliwe i pałaszują jedzonko przynoszone przez rodziców. Oba dorosłe bociany (na zmianę) opiekują się pisklętami i pozostałymi dwoma jajami – informuje Monika Ewa Kosińska, koordynator projektu Bociany integrują.

Bocianią rodzinę można podglądać i podsłuchiwać w internecie 24 godziny na dobę. Transmisja odbywa się na stronie www.bociany.edu.pl .

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK 26-05-2012 06:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
26-05-2012 12:09
[konto zostało usunięte]
Czy redaktor może podać, który to myśliciel tak się wyraził? Ja znam wersję (chyba prawdziwą): Kiedy rodzi się dziecko, świat przystaje na chwilę" i wiąże się tę myśl z książką Cygnus "Becoming Me a story off creation"( http://www.becomingme.com/unique_childrens_gifts.html#), ale chyba ktoś inny jest twórcą podanej myśli. Kto?
[konto zostało usunięte]
26-05-2012 15:14
[konto zostało usunięte]
Jo tam żodnych dziecek nie widzę. Abom ślepy?
morfina
27-05-2012 00:36
morfina
Na świat po kolei przychodzą
ku uciesze rodziców i nam,
bo gdy maluchy podrosną
fach w dziobie już mają.
Przyjdzie taki czas,
że one będą bobasy
nam ludziom przynosić.
alternatywy 5
27-05-2012 01:23
alternatywy 5
Nie liczył bym na nich,
są umordowane sprzeczkami.
Lepiej już liczyć na siebie.
morfina
27-05-2012 14:56
morfina
Proponuję jednego z tych boćków
nickiem Jarniego ochrzcić,
pilnował,obserwował,
martwił się o nie
gdy boćki się biły
a jajka z boćkami
same w gnieździe były.
alternatywy 5
27-05-2012 17:35
alternatywy 5
Jestem ZA, za taką troskliwość pomysł godny naśladowania.
W zimie przyśle nam pocztówkę z Kenii.
A drugi to wygląda na siostrzyczkę więc może ...
jarni
27-05-2012 19:05
jarni
Było by mi bardzo miło,
gdyby jednio z piskląt
imię Jarni nosiło.

Obserwuję pisklęta,
i tak spoglądam na nie,
a jak się okaże,
że to same panie?
morfina
27-05-2012 23:18
morfina
To będzie Jarnia
jarni
27-05-2012 23:44
jarni
A te dwa pozostałe
nie mają imionka?..
Proponuję je nazwać:
Morf i Finka.
morfina
28-05-2012 08:44
morfina
Ty to masz Jarni
głowę na karku,
ja bym nie wpadła
na takie rozwiązanie,
z jednego nicka
dwa imiona wyszły wspaniałe.
jarni
28-05-2012 20:27
jarni
Czwartemu pisklęciu damy imię - Trafka.
morfina
28-05-2012 23:55
morfina
Jestem za.
Na cześć OX-owskiego wieszcza.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 89komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 147komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.

wyświetleń: 356komentarzy: 0

Fryderyka bez większych szkód

19-01-2018 08:45

Kilka wyjazdów strażaków do połamanych konarów, to efekt działań orkanu Fryderyka, którego podmuchy odczuwaliśmy przez całą noc.

wyświetleń: 1714komentarzy: 1

Kwalifikacja wojskowa

19-01-2018 07:30

Mimo że obowiązkowa służba wojskowa w naszym kraju już nie obowiązuje, to kwalifikacja wojskowa tak i jest obowiązkowa.  Tegoroczna "Kwalifikacja wojskowa" na terenie kraju rozpocznie się 30 stycznia 2018 r. i potrwa do 28 kwietnia 2018 r.

wyświetleń: 900komentarzy: 0

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 1213komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 1231komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 2119komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 1150komentarzy: 3

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.