Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 2387komentarzy: 12

Są dzieci! Jest rodzina!

26-05-2012 06:50

Kiedy rodzi się dziecko zatrzymuje się świat ? mówił jeden z myślicieli. W gnieździe, gdzie urzędują Beskidek i Czantorka rozpoczęło się klucie piskląt, co również zmieniło życie bocianiej pary z Ustronia. Dorosłe bociany pilnują swego potomstwa, karmią i doglądają.
Dumni rodzice doglądają potomstwa fot. mat.pras. Dumni rodzice doglądają potomstwa fot. mat.pras.

Pierwszy bocianek na świat przyszedł 22 maja, drugi dzień później. To najbardziej ekscytujący moment dla obserwatorów. - Pierwszy pisklak wykluł się w nocy 22 maja, natomiast drugi 23 maja po godzinie 7 rano. Oba pisklaki mają się dobrze, są ruchliwe i pałaszują jedzonko przynoszone przez rodziców. Oba dorosłe bociany (na zmianę) opiekują się pisklętami i pozostałymi dwoma jajami – informuje Monika Ewa Kosińska, koordynator projektu Bociany integrują.

Bocianią rodzinę można podglądać i podsłuchiwać w internecie 24 godziny na dobę. Transmisja odbywa się na stronie www.bociany.edu.pl .

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK 26-05-2012 06:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
26-05-2012 12:09
[konto zostało usunięte]
Czy redaktor może podać, który to myśliciel tak się wyraził? Ja znam wersję (chyba prawdziwą): Kiedy rodzi się dziecko, świat przystaje na chwilę" i wiąże się tę myśl z książką Cygnus "Becoming Me a story off creation"( http://www.becomingme.com/unique_childrens_gifts.html#), ale chyba ktoś inny jest twórcą podanej myśli. Kto?
[konto zostało usunięte]
26-05-2012 15:14
[konto zostało usunięte]
Jo tam żodnych dziecek nie widzę. Abom ślepy?
morfina
27-05-2012 00:36
morfina
Na świat po kolei przychodzą
ku uciesze rodziców i nam,
bo gdy maluchy podrosną
fach w dziobie już mają.
Przyjdzie taki czas,
że one będą bobasy
nam ludziom przynosić.
alternatywy 5
27-05-2012 01:23
alternatywy 5
Nie liczył bym na nich,
są umordowane sprzeczkami.
Lepiej już liczyć na siebie.
morfina
27-05-2012 14:56
morfina
Proponuję jednego z tych boćków
nickiem Jarniego ochrzcić,
pilnował,obserwował,
martwił się o nie
gdy boćki się biły
a jajka z boćkami
same w gnieździe były.
alternatywy 5
27-05-2012 17:35
alternatywy 5
Jestem ZA, za taką troskliwość pomysł godny naśladowania.
W zimie przyśle nam pocztówkę z Kenii.
A drugi to wygląda na siostrzyczkę więc może ...
jarni
27-05-2012 19:05
jarni
Było by mi bardzo miło,
gdyby jednio z piskląt
imię Jarni nosiło.

Obserwuję pisklęta,
i tak spoglądam na nie,
a jak się okaże,
że to same panie?
morfina
27-05-2012 23:18
morfina
To będzie Jarnia
jarni
27-05-2012 23:44
jarni
A te dwa pozostałe
nie mają imionka?..
Proponuję je nazwać:
Morf i Finka.
morfina
28-05-2012 08:44
morfina
Ty to masz Jarni
głowę na karku,
ja bym nie wpadła
na takie rozwiązanie,
z jednego nicka
dwa imiona wyszły wspaniałe.
jarni
28-05-2012 20:27
jarni
Czwartemu pisklęciu damy imię - Trafka.
morfina
28-05-2012 23:55
morfina
Jestem za.
Na cześć OX-owskiego wieszcza.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Znamy wyniki konkursu ''Śląska Rzecz''

22-06-2017 21:05

Wczoraj (21.06) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się uroczystość wręczenia nagród 12. edycji konkursu „Śląska Rzecz”, a także otwarcie wystawy pokonkursowej, którą można podziwiać do końca lipca.

wyświetleń: 881komentarzy: 0

Artystyczny festiwal w Strumieniu już od piątku!

22-06-2017 20:00

Już od piątku w Strumieniu zagości pełna kultura.  Stowarzyszenie Form Artystycznych po raz siódmy zaprasza na Strumieński Festiwal Artystyczny. Będzie się działo!

wyświetleń: 159komentarzy: 0

Po ile bilety na Puchar Świata?

22-06-2017 18:00

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem sprzedaży biletów na pierwszą w historii Polski inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018 w Wiśle organizatorzy zawodów przedstawili ceny wejściówek na to wydarzenie.

wyświetleń: 629komentarzy: 2

Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej

22-06-2017 16:15

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie wspólnie z Obchodní akademie z Czeskiego Cieszyna realizuje od początku 2017r. mikroprojekt pt.: "Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej", który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

wyświetleń: 411komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-06-2017 14:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1090komentarzy: 1

Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy

22-06-2017 13:00

„Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy” to film o codziennym życiu na podzielonym granicą Śląsku Cieszyńskim. Bohaterkami dokumentu, nakręconego przez kobiety: dr hab. Grażynę Kubicę-Heller i Alinę Doboszewską są cieszyńskie kobiety. Z Ustronia, Istebnej, Koniakowa, Jaworzinki, Mostów koło Jabłonkowa, Nydku, Wyndryni, Hawierzowa, Czeskigo Cieszyna. Opowiadają one o historii regionu z perspektywy codziennego życia i jego problemów.

wyświetleń: 294komentarzy: 0

24-25 czerwiec - pokazowy weekend w Castoramie

22-06-2017 11:00

Okres letni, to bardzo dobry czas na organizację spotkań i pikników. W Castoramie organizujemy dla naszych Klientów weekend z pokazami, na którym obecni będą nasi najwięksi dostawcy. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych przez nas produktach.

wyświetleń: 1553komentarzy: 0

Remont COK ''Dom Narodowy'' nabiera rumieńców

22-06-2017 09:20

Miejska Galeria Sztuki 12 i Strefa Podziemna COK to nie wszystko. Remont Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" wkracza w kolejny etap. Jakie zmiany czekają tą ważną cieszyńską instytucję w najbliższym czasie ?

wyświetleń: 1147komentarzy: 0

Święto Sąsiada w Wiśle!

22-06-2017 07:30

Turnieje szachów plenerowych i gier rekreacyjnych, turnieje piłkarskie, koncerty polskich i czeskich grup - zabawa dla całej rodziny. Już w najbliższy weekend (24-25 czerwca) w Wiśle duża międzynarodowa impreza – Święto Sąsiada.  

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Gość OX.pl - Patryk Demkowski

21-06-2017 19:30

Gościem OX. pl jest dzisiaj Patryk Demkowski - młody artysta z Wisły, który supportował już takie gwiazdy jak LemON, Redlips, Mateusz Ziółko czy Highway. W rozmowie z nim, Jacek Porzycki pyta między innymi o muzykę, tatuaże oraz niedawno obchodzoną osiemnastkę. Patryk opowiada również o najnowszym teledysku, relacjach z rodzicami oraz najbliższych planach.