Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2417komentarzy: 12

Są dzieci! Jest rodzina!

26-05-2012 06:50

Kiedy rodzi się dziecko zatrzymuje się świat ? mówił jeden z myślicieli. W gnieździe, gdzie urzędują Beskidek i Czantorka rozpoczęło się klucie piskląt, co również zmieniło życie bocianiej pary z Ustronia. Dorosłe bociany pilnują swego potomstwa, karmią i doglądają.
Dumni rodzice doglądają potomstwa fot. mat.pras. Dumni rodzice doglądają potomstwa fot. mat.pras.

Pierwszy bocianek na świat przyszedł 22 maja, drugi dzień później. To najbardziej ekscytujący moment dla obserwatorów. - Pierwszy pisklak wykluł się w nocy 22 maja, natomiast drugi 23 maja po godzinie 7 rano. Oba pisklaki mają się dobrze, są ruchliwe i pałaszują jedzonko przynoszone przez rodziców. Oba dorosłe bociany (na zmianę) opiekują się pisklętami i pozostałymi dwoma jajami – informuje Monika Ewa Kosińska, koordynator projektu Bociany integrują.

Bocianią rodzinę można podglądać i podsłuchiwać w internecie 24 godziny na dobę. Transmisja odbywa się na stronie www.bociany.edu.pl .

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK 26-05-2012 06:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
26-05-2012 12:09
[konto zostało usunięte]
Czy redaktor może podać, który to myśliciel tak się wyraził? Ja znam wersję (chyba prawdziwą): Kiedy rodzi się dziecko, świat przystaje na chwilę" i wiąże się tę myśl z książką Cygnus "Becoming Me a story off creation"( http://www.becomingme.com/unique_childrens_gifts.html#), ale chyba ktoś inny jest twórcą podanej myśli. Kto?
[konto zostało usunięte]
26-05-2012 15:14
[konto zostało usunięte]
Jo tam żodnych dziecek nie widzę. Abom ślepy?
morfina
27-05-2012 00:36
morfina
Na świat po kolei przychodzą
ku uciesze rodziców i nam,
bo gdy maluchy podrosną
fach w dziobie już mają.
Przyjdzie taki czas,
że one będą bobasy
nam ludziom przynosić.
alternatywy 5
27-05-2012 01:23
alternatywy 5
Nie liczył bym na nich,
są umordowane sprzeczkami.
Lepiej już liczyć na siebie.
morfina
27-05-2012 14:56
morfina
Proponuję jednego z tych boćków
nickiem Jarniego ochrzcić,
pilnował,obserwował,
martwił się o nie
gdy boćki się biły
a jajka z boćkami
same w gnieździe były.
alternatywy 5
27-05-2012 17:35
alternatywy 5
Jestem ZA, za taką troskliwość pomysł godny naśladowania.
W zimie przyśle nam pocztówkę z Kenii.
A drugi to wygląda na siostrzyczkę więc może ...
jarni
27-05-2012 19:05
jarni
Było by mi bardzo miło,
gdyby jednio z piskląt
imię Jarni nosiło.

Obserwuję pisklęta,
i tak spoglądam na nie,
a jak się okaże,
że to same panie?
morfina
27-05-2012 23:18
morfina
To będzie Jarnia
jarni
27-05-2012 23:44
jarni
A te dwa pozostałe
nie mają imionka?..
Proponuję je nazwać:
Morf i Finka.
morfina
28-05-2012 08:44
morfina
Ty to masz Jarni
głowę na karku,
ja bym nie wpadła
na takie rozwiązanie,
z jednego nicka
dwa imiona wyszły wspaniałe.
jarni
28-05-2012 20:27
jarni
Czwartemu pisklęciu damy imię - Trafka.
morfina
28-05-2012 23:55
morfina
Jestem za.
Na cześć OX-owskiego wieszcza.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

10% rabatu w Leroy Merlin w Cieszynie!

23-09-2017 07:30

wyświetleń: 199komentarzy: 0

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 1528komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 273komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 465komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 620komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 1132komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 686komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 310komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.