Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 3654komentarzy: 7

Przyszedł czas na dzieci

31-05-2010 07:00

 

Ten związek przez całą dobę obserwuje wielu internautów. Parze nie przeszkadza, że kilka tysięcy osób podgląda ich … nawet w nocy. Teraz na świecie pojawiły się dzieci, ku uciesze internautów, którzy obserwują bocianią rodzinkę z Ustronia na www.bociany.edu.pl .

Bociania rodzinka jest w komplecie. Podglądana 24 godziny na dobę para bocianów z Ustronia doczekała się potomstwa. W gnieździe pojawiły się 3 maleńkie bociany, rodzice czekają jeszcze na czwartego potomka. Przypomnijmy, że walka o rodzinę wcale nie była łatwa. O perypetiach bocianiej pary pisaliśmy w artykule “Dla niego zabiła rywalkę”. Dziś bociany doczekały się potomstwa. - Obserwatorzy dostrzegli rozpoczęcie klucia po odgłosach - charakterystycznym kwileniu piskląt będących jeszcze w skorupkach. Drobne pęknięcia i dziurki na dwóch jajkach pojawiły się w ciągu dnia. Po dobie oczekiwania i wypatrywania, internauci zobaczyli pierwszego pisklaka - mówi Monika Kosińska, koordynator Projektu "Bociany Integrują". Pierwszy bocian wykluł się z jaja 27 maja o godz. 21.45. Drugie pisklę przyszło na świat 28 maja o godz. 20.30. - Dzięki możliwościom technicznym kamery przede wszystkim dużym zbliżeniu, można było obserwować proces klucia. Wiele emocji dostarczało obserwowanie pisklaka „przez dziurkę”. Potem jeszcze większe emocje, gdy z tej dziurki wystawał malutki dziobek. W końcu zaobserwować można było główkę pisklęcia. Przez jakiś czas malutki bocianek był do połowy w jajku, aż wreszcie całkowicie się uwolnił. O d razu próbował się poruszać, lecz jeszcze z trudnością unosił główkę - opowiada Monika Kosińska. Trzeci pisklak wykluł się w sobotę około godz. 9.30. Teraz bociany czekają na kolejne dziecko, które jeszcze znajduje się w skorupce.

Kto chciałby zobaczyć życie bocianiej rodzinki koniecznie powinien odwiedzić stronę www.bociany.edu.pl . Tą stronę regularnie śledzi kilkaset osób. - Obraz z gniazda dostępny na stronie projektu transmitowany jest w formie poklatkowej (obrazka odświeżanego co kilka sekund) oraz w formie streamingowej (strumienia wraz z dźwiękiem) - tłumaczy Monika Kosińska. Projekt internetowego podglądania ustrońskich bocianów realizowany jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej.

KOD

zródło: ox.pl
dodał: DK 31-05-2010 07:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zadziorek23
31-05-2010 07:44
zadziorek23
słodkie:)
bosti
31-05-2010 14:44
bosti
cudne maleństwa :) dobrze, że im woda nie przeszkodziła. mówili w tv, że wiele bocianów opuściło gniazda i nie dochowało się piskląt z powodu zalania gniazda podczas intensywnych opadów i powodzi
ledzio3
31-05-2010 16:02
ledzio3
kiedy pępkowe opijamy w Ustroniu ?????????????????
super byle wszystkie się uchowały!!!!!!!!!!
kotexy
31-05-2010 16:39
kotexy
Śmieszne są. Oby udało im się dorosnąć.
kana2
01-06-2010 14:18
kana2
oby udalo im sie przetrwac
addass
01-06-2010 14:34
addass
ale jaja>>na zdjęciu,wygląda to na gniazdo Łosia,hehe
jendra23
21-06-2010 14:47
jendra23
fajne
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Muzeum Magicznego Realizmu

28-04-2017 20:15

Ponad trzysta obrazów i rzeźb najbardziej znanych współczesnych surrealistów, stała wystawa poświęcona życiu, twórczości, badaniom i wynalazkom Juliana Ochorowicza, a także czasowe prezentacje najważniejszych dokonań współczesnej sztuki polskiej to tylko główne kierunki, które są wpisane w działalność popularnej w Wiśle Ochorowiczówki. Muzeum właśnie otworzyło swoje podwoje.

wyświetleń: 1320komentarzy: 1

Pogoda pokrzyżowała plany - odwołane rozgrywki...

28-04-2017 20:10

Pogoda jaka była i jest każdy widzi. W związku z warunkami atmosferycznymi oraz stanem muraw w podokręgu Skoczów, odwołane zostały przez Wydział Gier wszystkie, zaplanowane na weekend spotkania.

wyświetleń: 469komentarzy: 0

Wiadomości z Gór (odcinek 1): majówka

28-04-2017 18:45

Zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego odcinka cyklu "Wiadomości z Gór", który będzie realizowany przez Radio Istebna we współpracy z Portalem OX.PL.

wyświetleń: 1061komentarzy: 0

Kino na Granicy - czas start!

28-04-2017 17:00

Już dziś rozpoczyna się XIX edycja „Kina na Granicy”! Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się o godzinie 19.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, gdzie wyświetlony zostanie film w reżyserii Grega Zglinskiego pod tytułem „Zwierzęta”.

wyświetleń: 866komentarzy: 0

Rzeka Olza przekroczyła stan ostrzegawczy

28-04-2017 15:00

Stan ostrzegawczy dla rzeki Olzy wynosi 140 cm, stan alarmowy 230 cm. Przed godziną 10:00 Burmistrz Cieszyna przekazał komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie, iż stan Olzy wynosi 209 cm.

wyświetleń: 11468komentarzy: 2

Piłkarki z Istebnej pojadą na Mistrzostwa Polski

28-04-2017 14:15

Piłkarki z Istebnej awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. W Turnieju, który odbędzie się w czerwcu zmierzą się z zespołami m.in. ze Szczecina, Białej Podlaskiej, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego.

wyświetleń: 1363komentarzy: 0

Pogotowie przeciwpowodziowe!

28-04-2017 12:30

Woda się podnosi. Droga Pruchna – Drogomyśl jest nieprzejezdna. Strażacy interweniują przy podtopieniach w całym powiecie. Starosta Cieszyński ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

wyświetleń: 13645komentarzy: 0

Sportowcy nagrodzeni

28-04-2017 11:00

Najlepsi sportowcy z Gminy Goleszów zostali nagrodzeni. Przedwczoraj, tj. 26 kwietnia nagrody wręczono podczas uroczystej sesji.

wyświetleń: 1078komentarzy: 0

Nietrzeźwy wjechał w ludzi

28-04-2017 09:35

Powracamy do wczorajszego (27.04) tragicznego zdarzenia z Cieszyna. Nietrzeźwy kierowca potrącił dwie osoby, w tym dwuletnie dziecko.

wyświetleń: 16830komentarzy: 13

To Cię zaskoczy!

28-04-2017 07:30

Ponad 250 000 produktów, a wśród nich zabawki, gry, kosmetyki, artykuły do domu, szkoły, biura, porcelana, szkło i wiele wiele więcej! Przyjedź na Hallera 63 w Cieszynie lub zamów przez internet. W ofercie między innymi mnóstwo pomysłów na prezenty na każda okazję.