Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3779komentarzy: 7

Przyszedł czas na dzieci

31-05-2010 07:00

 

Ten związek przez całą dobę obserwuje wielu internautów. Parze nie przeszkadza, że kilka tysięcy osób podgląda ich … nawet w nocy. Teraz na świecie pojawiły się dzieci, ku uciesze internautów, którzy obserwują bocianią rodzinkę z Ustronia na www.bociany.edu.pl .

Bociania rodzinka jest w komplecie. Podglądana 24 godziny na dobę para bocianów z Ustronia doczekała się potomstwa. W gnieździe pojawiły się 3 maleńkie bociany, rodzice czekają jeszcze na czwartego potomka. Przypomnijmy, że walka o rodzinę wcale nie była łatwa. O perypetiach bocianiej pary pisaliśmy w artykule “Dla niego zabiła rywalkę”. Dziś bociany doczekały się potomstwa. - Obserwatorzy dostrzegli rozpoczęcie klucia po odgłosach - charakterystycznym kwileniu piskląt będących jeszcze w skorupkach. Drobne pęknięcia i dziurki na dwóch jajkach pojawiły się w ciągu dnia. Po dobie oczekiwania i wypatrywania, internauci zobaczyli pierwszego pisklaka - mówi Monika Kosińska, koordynator Projektu "Bociany Integrują". Pierwszy bocian wykluł się z jaja 27 maja o godz. 21.45. Drugie pisklę przyszło na świat 28 maja o godz. 20.30. - Dzięki możliwościom technicznym kamery przede wszystkim dużym zbliżeniu, można było obserwować proces klucia. Wiele emocji dostarczało obserwowanie pisklaka „przez dziurkę”. Potem jeszcze większe emocje, gdy z tej dziurki wystawał malutki dziobek. W końcu zaobserwować można było główkę pisklęcia. Przez jakiś czas malutki bocianek był do połowy w jajku, aż wreszcie całkowicie się uwolnił. O d razu próbował się poruszać, lecz jeszcze z trudnością unosił główkę - opowiada Monika Kosińska. Trzeci pisklak wykluł się w sobotę około godz. 9.30. Teraz bociany czekają na kolejne dziecko, które jeszcze znajduje się w skorupce.

Kto chciałby zobaczyć życie bocianiej rodzinki koniecznie powinien odwiedzić stronę www.bociany.edu.pl . Tą stronę regularnie śledzi kilkaset osób. - Obraz z gniazda dostępny na stronie projektu transmitowany jest w formie poklatkowej (obrazka odświeżanego co kilka sekund) oraz w formie streamingowej (strumienia wraz z dźwiękiem) - tłumaczy Monika Kosińska. Projekt internetowego podglądania ustrońskich bocianów realizowany jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK 31-05-2010 07:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zadziorek23
31-05-2010 07:44
zadziorek23
słodkie:)
bosti
31-05-2010 14:44
bosti
cudne maleństwa :) dobrze, że im woda nie przeszkodziła. mówili w tv, że wiele bocianów opuściło gniazda i nie dochowało się piskląt z powodu zalania gniazda podczas intensywnych opadów i powodzi
ledzio3
31-05-2010 16:02
ledzio3
kiedy pępkowe opijamy w Ustroniu ?????????????????
super byle wszystkie się uchowały!!!!!!!!!!
kotexy
31-05-2010 16:39
kotexy
Śmieszne są. Oby udało im się dorosnąć.
kana2
01-06-2010 14:18
kana2
oby udalo im sie przetrwac
addass
01-06-2010 14:34
addass
ale jaja>>na zdjęciu,wygląda to na gniazdo Łosia,hehe
jendra23
21-06-2010 14:47
jendra23
fajne
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 89komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 147komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.

wyświetleń: 356komentarzy: 0

Fryderyka bez większych szkód

19-01-2018 08:45

Kilka wyjazdów strażaków do połamanych konarów, to efekt działań orkanu Fryderyka, którego podmuchy odczuwaliśmy przez całą noc.

wyświetleń: 1715komentarzy: 1

Kwalifikacja wojskowa

19-01-2018 07:30

Mimo że obowiązkowa służba wojskowa w naszym kraju już nie obowiązuje, to kwalifikacja wojskowa tak i jest obowiązkowa.  Tegoroczna "Kwalifikacja wojskowa" na terenie kraju rozpocznie się 30 stycznia 2018 r. i potrwa do 28 kwietnia 2018 r.

wyświetleń: 900komentarzy: 0

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 1213komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 1231komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 2119komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 1150komentarzy: 3

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.