Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3725komentarzy: 7

Przyszedł czas na dzieci

31-05-2010 07:00

 

Ten związek przez całą dobę obserwuje wielu internautów. Parze nie przeszkadza, że kilka tysięcy osób podgląda ich … nawet w nocy. Teraz na świecie pojawiły się dzieci, ku uciesze internautów, którzy obserwują bocianią rodzinkę z Ustronia na www.bociany.edu.pl .

Bociania rodzinka jest w komplecie. Podglądana 24 godziny na dobę para bocianów z Ustronia doczekała się potomstwa. W gnieździe pojawiły się 3 maleńkie bociany, rodzice czekają jeszcze na czwartego potomka. Przypomnijmy, że walka o rodzinę wcale nie była łatwa. O perypetiach bocianiej pary pisaliśmy w artykule “Dla niego zabiła rywalkę”. Dziś bociany doczekały się potomstwa. - Obserwatorzy dostrzegli rozpoczęcie klucia po odgłosach - charakterystycznym kwileniu piskląt będących jeszcze w skorupkach. Drobne pęknięcia i dziurki na dwóch jajkach pojawiły się w ciągu dnia. Po dobie oczekiwania i wypatrywania, internauci zobaczyli pierwszego pisklaka - mówi Monika Kosińska, koordynator Projektu "Bociany Integrują". Pierwszy bocian wykluł się z jaja 27 maja o godz. 21.45. Drugie pisklę przyszło na świat 28 maja o godz. 20.30. - Dzięki możliwościom technicznym kamery przede wszystkim dużym zbliżeniu, można było obserwować proces klucia. Wiele emocji dostarczało obserwowanie pisklaka „przez dziurkę”. Potem jeszcze większe emocje, gdy z tej dziurki wystawał malutki dziobek. W końcu zaobserwować można było główkę pisklęcia. Przez jakiś czas malutki bocianek był do połowy w jajku, aż wreszcie całkowicie się uwolnił. O d razu próbował się poruszać, lecz jeszcze z trudnością unosił główkę - opowiada Monika Kosińska. Trzeci pisklak wykluł się w sobotę około godz. 9.30. Teraz bociany czekają na kolejne dziecko, które jeszcze znajduje się w skorupce.

Kto chciałby zobaczyć życie bocianiej rodzinki koniecznie powinien odwiedzić stronę www.bociany.edu.pl . Tą stronę regularnie śledzi kilkaset osób. - Obraz z gniazda dostępny na stronie projektu transmitowany jest w formie poklatkowej (obrazka odświeżanego co kilka sekund) oraz w formie streamingowej (strumienia wraz z dźwiękiem) - tłumaczy Monika Kosińska. Projekt internetowego podglądania ustrońskich bocianów realizowany jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK 31-05-2010 07:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zadziorek23
31-05-2010 07:44
zadziorek23
słodkie:)
bosti
31-05-2010 14:44
bosti
cudne maleństwa :) dobrze, że im woda nie przeszkodziła. mówili w tv, że wiele bocianów opuściło gniazda i nie dochowało się piskląt z powodu zalania gniazda podczas intensywnych opadów i powodzi
ledzio3
31-05-2010 16:02
ledzio3
kiedy pępkowe opijamy w Ustroniu ?????????????????
super byle wszystkie się uchowały!!!!!!!!!!
kotexy
31-05-2010 16:39
kotexy
Śmieszne są. Oby udało im się dorosnąć.
kana2
01-06-2010 14:18
kana2
oby udalo im sie przetrwac
addass
01-06-2010 14:34
addass
ale jaja>>na zdjęciu,wygląda to na gniazdo Łosia,hehe
jendra23
21-06-2010 14:47
jendra23
fajne
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

10% rabatu w Leroy Merlin w Cieszynie!

23-09-2017 07:30

wyświetleń: 196komentarzy: 0

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 1516komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 272komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 465komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 617komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 1129komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 684komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 310komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.