Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 3676komentarzy: 7

Przyszedł czas na dzieci

31-05-2010 07:00

 

Ten związek przez całą dobę obserwuje wielu internautów. Parze nie przeszkadza, że kilka tysięcy osób podgląda ich … nawet w nocy. Teraz na świecie pojawiły się dzieci, ku uciesze internautów, którzy obserwują bocianią rodzinkę z Ustronia na www.bociany.edu.pl .

Bociania rodzinka jest w komplecie. Podglądana 24 godziny na dobę para bocianów z Ustronia doczekała się potomstwa. W gnieździe pojawiły się 3 maleńkie bociany, rodzice czekają jeszcze na czwartego potomka. Przypomnijmy, że walka o rodzinę wcale nie była łatwa. O perypetiach bocianiej pary pisaliśmy w artykule “Dla niego zabiła rywalkę”. Dziś bociany doczekały się potomstwa. - Obserwatorzy dostrzegli rozpoczęcie klucia po odgłosach - charakterystycznym kwileniu piskląt będących jeszcze w skorupkach. Drobne pęknięcia i dziurki na dwóch jajkach pojawiły się w ciągu dnia. Po dobie oczekiwania i wypatrywania, internauci zobaczyli pierwszego pisklaka - mówi Monika Kosińska, koordynator Projektu "Bociany Integrują". Pierwszy bocian wykluł się z jaja 27 maja o godz. 21.45. Drugie pisklę przyszło na świat 28 maja o godz. 20.30. - Dzięki możliwościom technicznym kamery przede wszystkim dużym zbliżeniu, można było obserwować proces klucia. Wiele emocji dostarczało obserwowanie pisklaka „przez dziurkę”. Potem jeszcze większe emocje, gdy z tej dziurki wystawał malutki dziobek. W końcu zaobserwować można było główkę pisklęcia. Przez jakiś czas malutki bocianek był do połowy w jajku, aż wreszcie całkowicie się uwolnił. O d razu próbował się poruszać, lecz jeszcze z trudnością unosił główkę - opowiada Monika Kosińska. Trzeci pisklak wykluł się w sobotę około godz. 9.30. Teraz bociany czekają na kolejne dziecko, które jeszcze znajduje się w skorupce.

Kto chciałby zobaczyć życie bocianiej rodzinki koniecznie powinien odwiedzić stronę www.bociany.edu.pl . Tą stronę regularnie śledzi kilkaset osób. - Obraz z gniazda dostępny na stronie projektu transmitowany jest w formie poklatkowej (obrazka odświeżanego co kilka sekund) oraz w formie streamingowej (strumienia wraz z dźwiękiem) - tłumaczy Monika Kosińska. Projekt internetowego podglądania ustrońskich bocianów realizowany jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK 31-05-2010 07:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zadziorek23
31-05-2010 07:44
zadziorek23
słodkie:)
bosti
31-05-2010 14:44
bosti
cudne maleństwa :) dobrze, że im woda nie przeszkodziła. mówili w tv, że wiele bocianów opuściło gniazda i nie dochowało się piskląt z powodu zalania gniazda podczas intensywnych opadów i powodzi
ledzio3
31-05-2010 16:02
ledzio3
kiedy pępkowe opijamy w Ustroniu ?????????????????
super byle wszystkie się uchowały!!!!!!!!!!
kotexy
31-05-2010 16:39
kotexy
Śmieszne są. Oby udało im się dorosnąć.
kana2
01-06-2010 14:18
kana2
oby udalo im sie przetrwac
addass
01-06-2010 14:34
addass
ale jaja>>na zdjęciu,wygląda to na gniazdo Łosia,hehe
jendra23
21-06-2010 14:47
jendra23
fajne
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Znamy wyniki konkursu ''Śląska Rzecz''

22-06-2017 21:05

Wczoraj (21.06) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się uroczystość wręczenia nagród 12. edycji konkursu „Śląska Rzecz”, a także otwarcie wystawy pokonkursowej, którą można podziwiać do końca lipca.

wyświetleń: 881komentarzy: 0

Artystyczny festiwal w Strumieniu już od piątku!

22-06-2017 20:00

Już od piątku w Strumieniu zagości pełna kultura.  Stowarzyszenie Form Artystycznych po raz siódmy zaprasza na Strumieński Festiwal Artystyczny. Będzie się działo!

wyświetleń: 159komentarzy: 0

Po ile bilety na Puchar Świata?

22-06-2017 18:00

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem sprzedaży biletów na pierwszą w historii Polski inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018 w Wiśle organizatorzy zawodów przedstawili ceny wejściówek na to wydarzenie.

wyświetleń: 629komentarzy: 2

Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej

22-06-2017 16:15

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie wspólnie z Obchodní akademie z Czeskiego Cieszyna realizuje od początku 2017r. mikroprojekt pt.: "Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej", który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

wyświetleń: 411komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-06-2017 14:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1090komentarzy: 1

Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy

22-06-2017 13:00

„Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy” to film o codziennym życiu na podzielonym granicą Śląsku Cieszyńskim. Bohaterkami dokumentu, nakręconego przez kobiety: dr hab. Grażynę Kubicę-Heller i Alinę Doboszewską są cieszyńskie kobiety. Z Ustronia, Istebnej, Koniakowa, Jaworzinki, Mostów koło Jabłonkowa, Nydku, Wyndryni, Hawierzowa, Czeskigo Cieszyna. Opowiadają one o historii regionu z perspektywy codziennego życia i jego problemów.

wyświetleń: 294komentarzy: 0

24-25 czerwiec - pokazowy weekend w Castoramie

22-06-2017 11:00

Okres letni, to bardzo dobry czas na organizację spotkań i pikników. W Castoramie organizujemy dla naszych Klientów weekend z pokazami, na którym obecni będą nasi najwięksi dostawcy. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych przez nas produktach.

wyświetleń: 1553komentarzy: 0

Remont COK ''Dom Narodowy'' nabiera rumieńców

22-06-2017 09:20

Miejska Galeria Sztuki 12 i Strefa Podziemna COK to nie wszystko. Remont Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" wkracza w kolejny etap. Jakie zmiany czekają tą ważną cieszyńską instytucję w najbliższym czasie ?

wyświetleń: 1147komentarzy: 0

Święto Sąsiada w Wiśle!

22-06-2017 07:30

Turnieje szachów plenerowych i gier rekreacyjnych, turnieje piłkarskie, koncerty polskich i czeskich grup - zabawa dla całej rodziny. Już w najbliższy weekend (24-25 czerwca) w Wiśle duża międzynarodowa impreza – Święto Sąsiada.  

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Gość OX.pl - Patryk Demkowski

21-06-2017 19:30

Gościem OX. pl jest dzisiaj Patryk Demkowski - młody artysta z Wisły, który supportował już takie gwiazdy jak LemON, Redlips, Mateusz Ziółko czy Highway. W rozmowie z nim, Jacek Porzycki pyta między innymi o muzykę, tatuaże oraz niedawno obchodzoną osiemnastkę. Patryk opowiada również o najnowszym teledysku, relacjach z rodzicami oraz najbliższych planach.