Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 5138komentarzy: 4

Bociany wracają z Egiptu

02-04-2009 10:39

Dzieciaki wypatrywały bocianów Dzieciaki wypatrywały bocianów

To już na pewno jest wiosna. Kolorowo i głośno zrobiło się wczoraj pod bocianim gniazdem w Ustroniu. Ponad setka dzieciaków zorganizowała happening. Przyszli szukać bocianów – tych jednak w gnieździe jeszcze nie ma, ale są szanse że już niebawem do Ustronia przylecą.

Posłuchaj

Bocianów w gnieździe nie ma bo wygrzewają się jeszcze w promieniach... egipskiego słońca. Do tygodnia ptaki jednak powinny być już w Polsce – obiecuje Wiktor Naturski leśniczy z Nadleśnictwa Ustroń.

Posłuchaj

To trzeci sezon obserwacji ptaków w gnieździe. Chętnych do podglądania życia bocianów jest bardzo wielu – mówi koordynatorka projektu Monika Kosińska. Świadczą o tym statystyki strony.

Posłuchaj

W ubiegłym roku bociania para niestety nie doczekała się potomstwa, liczymy na to, że w tym sezonie będzie inaczej – dodaje Kosińska. Gniazdo przez całą dobę można obserwować pod adresem www.bociany.edu.pl

Jan Bacza
 

zródło: RADIO 90
dodał: JB 02-04-2009 10:39
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Jann
02-04-2009 14:50
Jann
A w Ochabach już są !!!!!!!!
jan_122
02-04-2009 17:38
jan_122
Z tego co mi wiadomo to w Egipcie zimuje ich niewwiele. Większość będzie wracać z RPA.
tommek50
02-04-2009 18:50
tommek50
Coś się spóżniają... tak jak PKP.
Edi
04-04-2009 21:35
Edi
Też widziałem jednego bociana i chyba leciał z Egiptu bo miał jeszcze turban na głowie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Muzeum Magicznego Realizmu

28-04-2017 20:15

Ponad trzysta obrazów i rzeźb najbardziej znanych współczesnych surrealistów, stała wystawa poświęcona życiu, twórczości, badaniom i wynalazkom Juliana Ochorowicza, a także czasowe prezentacje najważniejszych dokonań współczesnej sztuki polskiej to tylko główne kierunki, które są wpisane w działalność popularnej w Wiśle Ochorowiczówki. Muzeum właśnie otworzyło swoje podwoje.

wyświetleń: 1314komentarzy: 1

Pogoda pokrzyżowała plany - odwołane rozgrywki...

28-04-2017 20:10

Pogoda jaka była i jest każdy widzi. W związku z warunkami atmosferycznymi oraz stanem muraw w podokręgu Skoczów, odwołane zostały przez Wydział Gier wszystkie, zaplanowane na weekend spotkania.

wyświetleń: 464komentarzy: 0

Wiadomości z Gór (odcinek 1): majówka

28-04-2017 18:45

Zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego odcinka cyklu "Wiadomości z Gór", który będzie realizowany przez Radio Istebna we współpracy z Portalem OX.PL.

wyświetleń: 1059komentarzy: 0

Kino na Granicy - czas start!

28-04-2017 17:00

Już dziś rozpoczyna się XIX edycja „Kina na Granicy”! Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się o godzinie 19.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, gdzie wyświetlony zostanie film w reżyserii Grega Zglinskiego pod tytułem „Zwierzęta”.

wyświetleń: 866komentarzy: 0

Rzeka Olza przekroczyła stan ostrzegawczy

28-04-2017 15:00

Stan ostrzegawczy dla rzeki Olzy wynosi 140 cm, stan alarmowy 230 cm. Przed godziną 10:00 Burmistrz Cieszyna przekazał komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie, iż stan Olzy wynosi 209 cm.

wyświetleń: 11460komentarzy: 2

Piłkarki z Istebnej pojadą na Mistrzostwa Polski

28-04-2017 14:15

Piłkarki z Istebnej awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. W Turnieju, który odbędzie się w czerwcu zmierzą się z zespołami m.in. ze Szczecina, Białej Podlaskiej, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego.

wyświetleń: 1363komentarzy: 0

Pogotowie przeciwpowodziowe!

28-04-2017 12:30

Woda się podnosi. Droga Pruchna – Drogomyśl jest nieprzejezdna. Strażacy interweniują przy podtopieniach w całym powiecie. Starosta Cieszyński ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

wyświetleń: 13632komentarzy: 0

Sportowcy nagrodzeni

28-04-2017 11:00

Najlepsi sportowcy z Gminy Goleszów zostali nagrodzeni. Przedwczoraj, tj. 26 kwietnia nagrody wręczono podczas uroczystej sesji.

wyświetleń: 1078komentarzy: 0

Nietrzeźwy wjechał w ludzi

28-04-2017 09:35

Powracamy do wczorajszego (27.04) tragicznego zdarzenia z Cieszyna. Nietrzeźwy kierowca potrącił dwie osoby, w tym dwuletnie dziecko.

wyświetleń: 16816komentarzy: 13

To Cię zaskoczy!

28-04-2017 07:30

Ponad 250 000 produktów, a wśród nich zabawki, gry, kosmetyki, artykuły do domu, szkoły, biura, porcelana, szkło i wiele wiele więcej! Przyjedź na Hallera 63 w Cieszynie lub zamów przez internet. W ofercie między innymi mnóstwo pomysłów na prezenty na każda okazję.