Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zatęsknili za czeskim alkoholem

Polacy tęsknią za Czechami, Czesi za Polakami. O napisach, które pojawiły się nad Olzą piszemy na naszych łamach. Dwóch mężczyzn jednak zatęskniło za czeskim alkoholem, a że przez granicę teraz nie tak łatwo się przedostać, postanowili przejść przez rzekę…

Ze względu na panującą sytuację, na granicach została tymczasowo przywrócona kontrola graniczna. Przejście piesze możliwe jest np. w Cieszynie poprzez Most Przyjaźni przy ul. Zamkowej. - Trudno powiedzieć, dlaczego właśnie tej drogi nie wybrali dwaj mężczyźni, którzy nietrzeźwi, wybrali się po alkohol do Czech wpław przez graniczną rzekę Olzę. Z powodu silnego nurtu z opresji musieli ratować ich policjanci...- informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Policjanci informację otrzymali ok. 9.30. Dwóch mężczyznach, próbujących wbrew przepisom przekroczyć granicę z Czechami przez rzekę Olzę. Gdy patrol dotarł na miejsce, policjanci zauważyli mężczyznę, któremu silny nurt rzeki nie pozwolił na przejście na czeską stronę.
- Jeden z mundurowych wszedł za nim do wody i pomógł mu bezpiecznie wyjść na polski brzeg. Nurt porwał mężczyźnie buty, dlatego też policjanci dali mu inne obuwie. W tym samym czasie, z czeskiego brzegu Olzy, drugi mężczyzna, prawdopodobnie zauważywszy tamtejszych policjantów, postanowił wrócić do swojego kolegi. Gdy obaj stanęli już na suchym brzegu w polskim Cieszynie okazało się, że nie są najtrzeźwiejsi. Wynik badania wykazał w ich organizmach po ok. 3 promile alkoholu – relacjonuje Pawlik.

52-letni mieszkaniec Olsztyna i jego 40-letni kolega z Ciechanowa tłumaczyli policjantom, że do Czech przez rzekę wybrali się, aby kupić… alkohol. Mężczyźni ukarani zostali mandatami za przekroczenie wbrew przepisom granicy RP, a następnie trafili na wytrzeźwienie.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-21 11:35:17
hanbes: Ha! Typowo polska ułańska fantazja... Zastanawia mnie tylko ten gościu z Olsztyna, przecież od niego bliżej do Ruskich...
2020-03-21 11:42:31
jonasz: #Zostań w domu #Zerwij z nałogiem!
2020-03-21 12:50:04
Szantrapa: Biedaki, tak daleko jechali, żeby napić się czeskiego trunku a tu im granice zamknęli, skandal.
2020-03-21 13:01:34
tom lem: ... to jest POKŁOSIE wieszania zapisanych szmat nad Olzą. Stęsknieni myśleli, że Czech im rzuci linę lub koło ratunkowe, lecz się okazało że Polska Policja musiała wyciągnąć pomocną rękę;-)
2020-03-21 13:24:38
hanbes: tom lem: ale ty jesteś troll, homofob, rasista, czy takie dostałeś wytyczne z Nowogrodzkiej?! A ja chętnie się podpiszę pod ,jak to nazwałeś, "szmatą" !
2020-03-21 13:41:20
tom lem: .. jak to jest hanbes:, jednocześnie plujesz i cię suszy;-) to nie są objawy wirusa ?
2020-03-21 13:53:47
vis: To jest pokłosie tolerowania żuli okupujących rejon al.Łyska i Mostu Przyjaźni, przyjechali na gościnne występy do Cieszyna koledzy z Polski, koneserzy 1,5 litrowych winek w petach, które w powszedni dzień konsumują na ławeczkach pod zamkiem nie niepokojeni przez gościnną i wyrozumiałą cieszyńską SM.
2020-03-21 13:59:02
hanbes: tom lem: gdybyś był taki długi jak jesteś głupi to byś księżyc na kolanach całował...
2020-03-21 14:03:28
tom lem: .. czyżby SM powinna #transportowaćDOdomu koneserów marmelady i taniego wina aż do Olsztyna;-) vis. Cieszyn od zawsze był miastem tolerancyjnym, oczywiście po każdej stronie Olzy, na swój sposób.
2020-03-21 14:26:19
tom lem: hanbes: wiesz gdzie możesz sobie wsadzić te cytaty!?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: