Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wspólne problemy

W ostatnim dniu maja spotkali się radni Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. W cieszyńskim ratuszu mówiono o wspólnych problemach i przedsięwzięciach obu miast.


Od blisko roku funkcjonuje porozumienie pomiędzy zakładami służby zdrowia. Współpraca ta jest coraz lepsza i widok karetki pogotowia na moście granicznym przestaje dziwić. Szpital Śląski udzielił pomocy 17 Czechom, a Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do Czech 7 obywateli tego kraju. Po czeskiej stronie udzielono pomocy szpitalnej i ambulatoryjnej 18 Polakom.


Radni zapoznani zostali z przebiegiem prac związanych z budową mostu na Olzie według koncepcji architektonicznej Francois Roche'a. Pomysł ten jest nadal w fazie przygotowań. Nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, ani ustaleń finansowych. Miasta chcą pozyskać pieniądze unijne w wysokości 85 proc. kosztów inwestycji, które mają wynieść około 70 tyś. euro. Podjęto uchwałę o poparciu przez obie rady projektu budowy trzeciego mostu na granicznej Olzie, co umożliwi dalsze działania burmistrzom.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: