Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła będzie bez reklam

W ubiegłym roku Rada Miejska w Wiśle podjęła uchwałę krajobrazową. Pierwsze efekty jej przyjęcia będą widoczne już w połowie czerwca.

- Mam nadzieję, że będziemy pierwszą gminą turystyczną, czy górską, która upora się z problemem szpecących banerów czy reklam. Daliśmy bardzo krótki okres na dostosowanie ich do przepisów. W innych samorządach przyjmowano często okresy 5., 10,, a nawet 15. lat. My postanowiliśmy, że do roku powinny zostać dostosowane wszystkie reklamy, które są już powieszone, a te, które dopiero powstają i mają już pozwolenie na budowę, mają na to czas do czterech lat - na ich przebudowę, zmianę lub likwidację. Takich przypadków mamy jednak kilka lub kilkanaście na terenie miasta - mówił na dzisiejszej (18.01) konferencji prasowej burmistrz Tomasz Bujok.

Jak podkreśla włodarz "Perły Beskidów", przyjęta uchwała zawiera konkretne zapisy dotyczące usytuowania i wielkości reklam, a także szyldów. - Reklam, czyli takich nośniki czy informacji, które znajdują się poza działką na której znajduje się działalność gospodarcza - na przykład gdy na Oazie znajduje się reklama ośrodka, który działa w Malince. Natomiast szyldy, w przeciwieństwie do reklam, znajdują się na działce na której prowadzona jest działalność gospodarcza i jej tylko dotyczą. W zasadzie więc znikają wszystkie reklamy, billboardy, banery, a zostają tylko szyldy - wyjaśnia Bujok.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-18 18:15:32
danton: To wielki krok w stronę cywilizacji!
2022-01-18 18:30:59
tom lem: ... taaaa !!! To wielki krok w nie swój interes ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: