Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śp. Dzieci Nienarodzone

Nabożeństwo Ekumeniczne w intencji Dzieci Nienarodzonych odbędzie się w najbliższy wtorek, 15 października 2019 roku o godz. 10.00 w Kościele św. Elżbiety, po czym nastąpi złożenie urn do Grobu Dzieci Utraconych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Cieszynie.

 Kwestię procedury organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych w gminie Cieszyn oraz procedury organizacji pochówku szczątków płodów przechowywanych przez ZZOZ Szpital Śląski reguluje rozporządzenie Burmistrza z lutego br. Dwa razy w roku w jednej urnie będą składane szczątki dzieci zmarłych w wyniku poronień i przedwczesnych porodów.

Na grobie nie widnieją żadne nazwiska ani daty. Grób Dzieci Utraconych ma wymiar symboliczny dla tych rodziców, którzy nie mieli możliwości pochowania własnego dziecka.

Przypomnijmy, grób został sfinansowany z budżetu miasta. Nie zabrakło również sponsorów. Warto dodać, iż będzie to pierwszy Grób Dzieci Utraconych na terenie powiatu cieszyńskiego. Do tej pory powstały pomniki (Gmina Hażlach, Zebrzydowice).

(red.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: