Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śniadanie z literaturą

We wtorek (23.06) miłośnicy literatury rozpoczęli dzień „Śniadaniem literackim”, zorganizowanym na cieszyńskim Zamku. Amatorzy różnych form literackich przynieśli swoje ulubione dzieła i przy posiłku dyskutowali o tym, co czytać o poranku.

Śniadanie miało związek z wydarzeniem „Noc/dzień słowa” na cieszyńskim Zamku.  Podczas dyskusji padały tytuły ulubionych książek, czy tomików poezji. Wśród wybranych dzieł nie zabrakło również utworów stworzonych na Śląsku Cieszyńskim.

Dyskusja nie ograniczała się jednak do samego polecania sobie dzieł, starano się odpowiedzieć na pytanie, jaka forma literacka jest bezpieczna o poranku – Rano zdecydowanie preferowane są krótkie formy literackie, ponieważ te długie są zbyt niebezpieczne. Człowiek może zapomnieć o reszcie obowiązków i oddać się czytaniu. Czy jednak zaczynamy dzień od literatury? Czytamy książkę, a może gazetę? – pytała dyrektor Zamku Ewa Gołębiowska. Odpowiedzi było wiele. Część osób przyznawała, że faktycznie, zaczynają dzień od przygody z książką, szczególnie w ostatnim, deszczowym okresie. Część wskazywała jednak, że książka to przygoda na wieczór, gdyż wtedy jest zdecydowanie więcej czasu na odbycie podróży do wykreowanego przez autora świata.

Podczas spotkania podkreślano, że organizacja wydarzenia była potrzebna, gdyż w ostatnim czasie życie kulturalne było mocno ograniczone. Organizatorzy trzymali kciuki za unormowanie sytuacji i możliwość powrotu do spotkań, dyskusji i działań artystycznych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: