Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

SMS w Gminie Chybie

Gmina Chybie rozważa projekt uruchomienia od przyszłego roku systemu powiadamiania mieszkańców przy użyciu wiadomości SMS.

System w głównej mierze miałby służyć do szybkiego przekazywania mieszkańcom komunikatów na temat zagrożeń bezpieczeństwa zbiorowego oraz innych informacji istotnych dla lokalnej społeczności.

Telefony komórkowe okazują się w takich sytuacjach najszybszym komunikatorem. SMS dociera w ciągu kilku sekund, a w sytuacjach zagrożenia, ludzie przesyłają je do znajomych, a ci z kolei do kolejnych osób.

- ...Przykładowo zawartość wiadomości tekstowej mogłaby zawierać: komunikaty o  zagrożeniach / sytuacjach kryzysowych (klęski żywiołowe, zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, awarie techniczne itp. ), informacje o planowanych zebraniach wiejskich / komisjach, sesjach Rady Gminy, przypomnienia o terminach płatności podatku, informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych, sportowych – czytamy informację na stronię Gminy Chybie.

Każdy kto wyraziłby zgodę - po zarejestrowaniu się w systemie - mógłby otrzymać okresowo (tygodniowo/miesięcznie/kwartalnie – w zależności od potrzeb) na swój telefon komórkowy BEZPŁATNY SMS z krótką, rzetelną informacją. System nie dopuszczałby przesyłania żadnego rodzaju treści reklamowych, czy informacji handlowych.

- Uważam, że  doświadczeni powodziami powinniśmy wspierać takie inicjatywy - mówi mieszkaniec Chybia - Telefon to najczęściej przez nas obslugiwane urządzenie. Można powiedzieć, że nasze życie toczy się wokół “komórek“, więc popieram każdy pomysł, który pozwoliłoby na jak najwcześniejsze powiadamianie wszystkich służb oraz mieszkańców o zagrożeniach.

 

(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: