Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

SAPERZY W AKCJI

Podczas bronowania pola za stawami pracownik RKS-u  Goleszów zauważył żelastwo wystają­ce z ziemi. Policja zabezpieczyła teren, a resztą zajął się patrol sa­perski. - Ten mniejszy pocisk ma kaliber 50 mm i jest pełny, z ła­dunkiem, a dwa pozostałe, sko­rodowane w połowie, to kaliber 82 mm. Są pozostałością z ostat­niej wojny. Zresztą to nie pierw­sza nasza wizyta w cieszyńskim regionie. Sporo wezwań przyjmujemy z okolic Pruchnej i Strumienia - usłyszałem od chorążego dowo­dzącego akcją.

W ulewnym deszczu jego  podkomendni wykopali metrowej  głębokości dół, włożyli do niego

pociski i zasypali je ziemią for­mując mały kopczyk. Wszyscy musieli odsunąć się na odległość 100 metrów. O godz. 13.22 zawy­ła podręczna syrena i dał się sły­szeć głuchy odgłos wybuchu. W górę wzniósł się pióropusz ziemi. Saperzy zniszczyli niewypały od­palając zdalnie tzw. plastyk.

- Taka robota to prawdziwy relaks - żartowali żołnierze. - Nie­dawno koło Rybnika unieszkodli­wialiśmy 24 bomby lotnicze - ko­mentowali zwijając drut od detonatora i chowając saperki. Policyjny radiowóz na sygnale po chwili pilotował ekipę do Kończyć Małych, gdzie podczas orki rolnik znalazł kolejny niewypał,

źródło: G.Z.C.
dodał: mg

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: