Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rekordziści płacą po tysiąc złotych

- Główną przyczyną wypadków śmiertelnych jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Brak wyobraźni i lekkomyślność kierujących po­jazdami doprowadza do wie­lu niepotrzebnych tragedii -mówi Ireneusz Korzonek, zastępca naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie. - Spora liczba kie­rowców jeździ niestety za szybko i być może skuteczną metodą walki z nimi okażą się fotoradary. W okresie przed­świątecznym takie urządzenie znowu pojawi się na drogach w cieszyńskim regionie, w miejscach o szczególnie du­żym zagrożeniu - dodaje.

    -

Urządzenie robi fotki i jest bezlitosne. Pracowało już w październiku, a plonem premierowej "sesji fotograficz­nej", było 350 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, zarejestrowanych na elektronicznej karcie pa­mięci. Teraz niemal każdego dnia winowajcy zgłaszają się, by odebrać "pamiątkowe" zdjęcie i uiścić stosowny man­dat.

- Najczęściej wielkość kary wynosi 200 - 400 zł, co ozna­cza, że nastąpiło przekroczenie prędkości o 30 - 50 km/godz., ale są również rekordziści, któ­rzy muszą zaplacić 500 zł, bo jechali ponad 110 km/godz. w miejscu, gdzie prędkość jest ograniczona do 60 km.

- A przy tym na ich koncie jeszcze pojawia się 10 punk­ów karnych – stwierdza I. Korzonek, przeglądając listy mandatowiczów. - Sprawa dotyczy nie tylko kierowców namierzonych w naszym re­gionie. Przychodzi coraz wię­cej "fotek" z innych miast Śląska i z terenu kraju, gdzie kierowcy mieszkający w cie­szyńskim powiecie zostali zarejestrowani przez fotoradary - zauważa.

Żartów naprawdę nie ma. Konsekwencje finansowe są dolegliwe. Mając zezowate szczęście, można za jednym zamachem dostać trzy man­daty po parę stówek, co przy­trafiło się jednemu z miesz­kańców skoczowskiej gmi­ny. Wystarczy kilka razy przekroczyć prędkość w miejscu obserwowanym przez fotoradar.

 

źródło: gzc
dodał: D.D.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: