Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjant na łańcuchu

Jest z plastiku, ale swoją rolę spełnia niczym prawdziwy policjant. Jak już informowaliśmy, makieta przedstawiająca policjanta mierzącego prędkość skutecznie odstrasza kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Przez kilka lat, stojąca na poboczu 'wiślanki' w Hermanicach milicyjna Syrenka wywoływała uśmiech na twarzy kierowców. Osoby, które nie wiedziały o postoju radiowozu w tym miejscu, odruchowo zwalniały. Teraz takim straszakiem ma być plastikowa makieta policjanta, która pojawia się w Pogórzu. Makieta od kilku lat jest na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Choć kolory munduru ma nieco wyblakłe, dalej spełnia swoją rolę. Na pomysł, aby taka figura pojawiła się w Pogórzu, wpadł sołtys tej wsi. Kilka lat temu przy ulicy Bielskiej stał fotoradar, to on skutecznie hamował kierowców. Od kiedy straż miejska nie może już stosować takiego bata, wiele osób w centrum sołectwa łamie przepisy. Zobacz materiał Fotoradar powróci?

Nie wiadomo, czy fotoradar powróci w to miejsce, stąd też inicjatywa, aby w inny sposób ostudzić temperament kierujących. Chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa dzieci i rodziców. Tutaj jest przedszkole, wiele osób się zatrzymuje – mówi komisarz Jarosław Puchałka, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Cieszynie. Jak dodaje – skoro mamy takiego manekina, warto go wykorzystać. Wiem, że jego kolor odbiega od obecnego munduru policjantów, niemniej biała czapka i pozycja w jakiej się znajduje dyscyplinuje kierowców. Makieta przedstawia policjanta trzymającego w dłoniach radar, z daleka jest to widoczne i kierowca odruchowo zwalnia.

Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na to, że chciałby mieć tego policjanta w ogrodzie. Dla jego bezpieczeństwa jest jednak przymocowywany łańcuchem do słupków – przyznaje komisarz Puchałka. Przystojny jest, ma takie niebieskie oczy – mówi z uśmiechem jedna z mieszkanek Pogórza.

Oczywiście, z czasem mieszkańcy przyzwyczają się do nieruchomego stróża prawa. Dlatego też policjanci zapowiadają, że codziennie będzie on zmieniał swoją pozycję. Ma również trafiać do innych sołectw Skoczowa. Chcemy, aby pojawiał się w okolicach szkół czy przedszkoli. Jest z plastiku, ale spełnia swoją rolę. Mamy zaplanowany już harmonogram dyżurów, dyrektorzy szkół wiedzą, że przy ich placówkach też bywa niebezpiecznie. Chcemy to jak najszybciej wdrożyć. - mówi Cezary Tomiczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie. Jak przyznaje, taki manekin przydałby się również w centrum miasta, bo i na ulicy Mickiewicza, gdzie jest kilka szkół, nie brakuje groźnych sytuacji.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-08 14:46:15
Ciekawy skoczowianin: Dobry pomysł na piratów drogowych , tylko czasami lepiej postawić prawdziwy radiowóz z prawdziwym policjantem a nie plastikowym policjantem,ciekawe czy ten TZW.policjant ma jakiś radar na tych piratów drogowych,no tak,już wiem,dawają 500+ ,to teraz nie ma na partole policyjne,To teraz dla mieszkanców Skoczowa i okolic będą pełnić służbę plastikowe smerfy,,śmiech na sali. <br />
2016-04-08 16:02:16
crank: To już nie tylko \&quot;dobra\&quot;, ale wręcz \&quot;wspaniała zmiana\&quot;. Nowy komendant w Skoczowie już jest, teraz czas na plastikowego milicjanta, szczególnie na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Targową i Górnym Borem, bo prawdziwego tam nie uświadczysz. Może nie dostanie wydmuszką...
2016-04-08 21:08:35
redbull: Troche mo tom kamizelke przyciasnawóm, czy jako?
2016-04-09 10:32:02
czytelniczka: efelinqa- spokojnie z tym pisowskim bagnem ;-))) Wyżej w tekście wyraźnie stoi, kogo to był pomysł:<br /> \&quot;Na pomysł, aby taka figura pojawiła się w Pogórzu, wpadł sołtys tej wsi. \&quot;
2016-04-09 22:55:49
Bca: Z cyklu jaki kraj taki policjant ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: