Policjanci zajmą się… drogami
Na początku roku każdy z posterunkowych ma obowiązek określić tzw. „Zadanie Priorytetowe” i sposób jego realizacji. Również posterunkowi z Istebnej z Komisariatu Policji w Istebnej informują o określeniu tzw. „Zadania Priorytetowego” prowadzonego przez dzielnicowego poszczególnych miejscowości na terenie gminy Istebna.
- Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych oraz z bieżącej analizy zagrożenia – zaznaczają.
Istebna – Jasnowice. Brak przystanku
Tu policjanci zdiagnozowali zagrożenie oraz uciążliwość dla mieszkańców, jaka występuje w rejonie drogi wojewódzkiej DW 943, we wskazanym wyżej „przysiółku”.
- Sygnały i oczekiwania kierowane zarówno do dzielnicowego jak i pracowników Urzędu Gminy Istebna, mają na celu zainicjowanie budowy przystanku wraz z całą infrastrukturą, który służyć ma mieszkańcom „Jasnowic”. Brak takowego utrudnia szczególnie osobom starszym jak i uczniom dotarcie do centrum miejscowości jak i szkoły. Ponadto zmusza osoby do pokonania długiego odcinka drogi pieszo wzdłuż drogi wojewódzkiej o znacznym natężeniu ruchu, a to z kolei negatywnie wpływa na ich bezpieczeństwo. Poprawa bezpieczeństwa i ułatwienia dla osób pieszych w rejonie przysiółka „Jasnowice” poprzez zainicjowanie budowy wiaty przystankowej wraz z pozostała infrastrukturą – zauważają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Istebnej.
Koniaków – Jasiówka do Rastoka. Zagrożenie na drodze
Z olei w Koniakowie funkcjonariusze zdiagnozowali inne zagrożenie, choć również związane z zagrożeniem w ruchu drogowym - na drodze lokalnej biegnącej w rejonie przysiółków „Jasiówka do Rastoka” - posesje od nr Koniaków 803 do Koniaków 480.
- Wskazana droga gminna zlokalizowana jest na kilku działkach i stanowi odcinek około 1 km. Zdiagnozowany problem na wskazanym odcinku drogi wynika ze złego stanu nawierzchni drogi, braku pobocza i chodnika, a także niekompletnego oznakowania i oświetlenia. Skutkuje to występowaniem zwiększonego zagrożenia dla osób pieszych jak i możliwości uszkodzenia pojazdów mechanicznych, które wpadają w wyrwy jezdni. Droga ta prowadzi bezpośrednio do Szkoły Podstawowej i uczęszczana jest przez dzieci dlatego ważnym jest aby była jak najbardziej bezpieczna. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego pojazdów oraz pieszego na wskazanym odcinku drogi poprzez naprawę nawierzchni a także prawidłowe oznakowanie ostrzegające o pieszych uczestnikach ruchu. Zminimalizowanie możliwości wystąpienia uszkodzenia zawieszenia pojazdów poruszających się wskazaną drogą gminną poprzez naprawę nawierzchni – informują policjanci.
Jaworzynka – wyrwy i ubytki w jezdni
Tu problem dotyczy głównie drogi gminnej w przysiółku Jasie.
- Zastrzeżenia które podnoszono na spotkaniach to bardzo zły stan nawierzchni, który w połączeniu z niewielką szerokością oraz brakiem chodnika i oświetlenia powoduje znaczne zagrożenia dla osób pieszych. Pojazdy omijające wyrwy i ubytki nawierzchni często poruszają się tzw. zygzakiem, zjeżdżają do krawędzi jezdni lub na pobocze czy stwarzają zagrożenie dla pieszych. Ponadto wyrwy i ubytki w nawierzchni mogą powodować uszkodzenia pojazdów poruszających się w/w odcinkiem drogi. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności osób pieszych na wskazanym odcinku drogi tj. przez odcinek przysiółka Jasie do skrzyżowania Groń poprzez naprawę nawierzchni, oraz prawidłowe oznakowanie ostrzegające o pieszych uczestnikach ruchu. Zminimalizowanie możliwości uszkodzeń pojazdów poruszających się wskazaną drogą gminna poprzez naprawę nawierzchni – zaznaczają policjanci.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
.jpg)
.jpg)
.jpg)








.jpg)

Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
