Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pokerowe Mistrzostwa Świata w Las Vegas tylko dla zaszczepionych

Pokerzyści z całego świata powoli pakują swoje walizki i przygotowują się do podróży. Cel? Las Vegas! To właśnie w stanie Nevada, po roku przerwy spowodowanej globalną pandemią Covid-19, powracają nieoficjalne mistrzostwa świata w pokerze – World Series of Poker! To najbardziej prestiżowe wydarzenie pokerowe, które odbywa się w Vegas od 1970 roku. Biorąc pod uwagę rok wymuszonej przerwy, wszyscy regularni uczestnicy serii są niezwykle zdeterminowani, aby wziąć udział w tegorocznej edycji wydarzenia, chociaż nie wszyscy będą mieli taką możliwość…

Harmonogram WSOP 2021

Tegoroczna edycja World Series of Poker rozpocznie się w 30 września, tradycyjnie od turnieju Casino Employees, która jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest dla pracowników kasyna. Łącznie w harmonogramie festiwali, który potrwa aż do 22 listopada, znalazło się 88 wydarzeń.  Gracze z pewnością nie mogą narzekać na różnorodność, bowiem w trakcie trwania festiwalu rozegrane zostaną wydarzenia w różnych odmianach pokera, formatach, a także z różnym wpisowym, gwarantując niemal każdemu możliwość udziału w tym prestiżowym wydarzeniu.

Do najciekawszych wydarzeń z pewnością należy zaliczyć turniej pod nazwą The Reunion. Wpisowe do tego eventu wyniesie $500, co jest relatywnie niską kwotą, biorąc pod uwagę fakt, że organizatorzy gwarantują pulę nagród w wysokości $5,000,000!  Warto tutaj przypomnieć, że w podobnym turnieju, który rozegrany został w 2019 roku, zwycięzca zgarnął aż $1,147,499. Całkiem niezły zwrot z inwestycji, prawda? Każdy kto szuka wydarzenia z niskim wpisowym, dużą pulą gwarantowaną i wielką liczbą uczestników, powinien również zwrócić swoją uwagę na turniej $400 Colossus. W ostatniej edycji tego wyjątkowego eventu odnotowano aż 13,109 wpisowych.

Oczywiście punktem kulminacyjnym całej serii będzie WSOP Main Event, czyli Turniej Główny z wpisowym $10,000, którego zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości minimum kilku milionów dolarów i zostanie nieoficjalnym mistrzem świata w pokerze. 

WSOP Tylko Dla Zaszczepionych

Jak wspomniano na początku artykułu, nie każdy chętny będzie mógł jednak wziąć udział w festiwalu World Series of Poker. Kilka tygodni temu, organizator WSOP poinformował za pośrednictwem oświadczenia prasowego, że tegoroczna seria będzie dostępna wyłącznie dla w pełni zaszczepionych graczy.  Gracze będą musieli pokazać dowód przyjęcia pełnej szczepionki przed zarejestrowaniem się do turnieju.

W wystosowanym komunikacie, dyrektor wykonawczy WSOP wyznał, że nie była to decyzja łatwa i nie została ona podjęta pochopnie. Ostatecznie zdecydowano się na taki krok, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, a także ze względu na wymagania stawiane przez organizację eventu transmitowanego w telewizji.

Jak zwykle w takim przypadkach bywa, społeczność pokerowa jest mocno podzielona, jeżeli chodzi o słuszność tej decyzji. Chociaż zdecydowanie więcej kontrowersji wywołuje Reguła 115, która głosi, że osoba, której udowodniono, że mogła mieć kontakt z osobą zakażoną, może zostać zdyskwalifikowana z turnieju. Wśród graczy rodzi to obawy, że stracą wpisowe bez możliwości walki o najwyższe nagrody.

Bez względu na to jaka ostatecznie będzie frekwencja w tegorocznej edycji festiwalu, nie unika wątpliwości, że będzie to edycja specyficzna.

Nie każdy dostanie się do Vegas?

Nikt nie ma złudzeń, tegoroczna edycja WSOP z pewnością nie będzie tą rekordową. Obawy przed wirusem, wspomniany powyżej wymóg przyjęcia szczepionki przed imprezą, czy też kontrowersyjne zapisy w regulaminie, to czynniki które z pewnością wpłyną negatywnie na liczbę uczestników. Warto jednak również pamiętać o innym czynniku, który również może odegrać sporą rolę – Do USA nie wjedzie każdy.

Pandemia COVID-19 w bardzo dużym stopniu dotknęła Stany Zjednoczone. Wjazd do USA nadal obarczony jest bardzo dużymi restrykcjami. Na chwilę obecną gracze z Wielkiej Brytanii, Chin, Indii, RPA, Iranu i Brazylii nie mogą podróżować do USA. Zabronione są też w większości podróże drogą lądową z Kanady i Meksyku. Co prawda Joe Biden zapowiedział zniesienie tych restrykcji i możliwość wjazdu po okazaniu dowodu szczepienia, ale dopiero od 1 listopada, czyli wtedy kiedy festiwal WSOP powoli będzie dobiegał końca.

Gracze z Polski i wielu innych krajów mogą podróżować do USA, ale nie w celach turystycznych. Tutaj wszystko zależeć będzie od urzędnika na lotnisku, przez co wielu graczy po prostu rezygnuje z występu na WSOP 2021. Nie dziwi zatem rekordowa pula podczas Festiwalu WSOP Online. W ciągu sześciu tygodni rywalizacji online na platformie GGPoker rozdano ponad $90 milionów w nagrodach.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że gracze obawiają się o to jak wypadnie tegoroczna WSOP i czy nie okaże się największą porażką w dotychczasowej historii. 

art. sponsorowany

 

źródło: ox.pl
dodał: red
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: