Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Otwierają sezon!

Nawet tysiąc motocyklistów może pojawić się w najbliższą sobotę w Ustroniu. W mieście stacjonować będą miłośnicy motorów z Bielska-Białej. Właśnie tutaj, w mieście pod Czantorią zainaugurują sezon.

Całe wydarzenie rozpocznie się w Bielsku – Białej. W sobotę 12 maja o godzinie 11 motocykliści zbiorą się na parkingu hipermarketu Tesco. Stamtąd w południe wyruszą ulicami Bielska w kierunku Ustronia.

Krzysztof Radziejewski prezes stowarzyszenia 'Bielskich Motocyklistów' przyznaje, że w poprzednich edycjach rozpoczęcia sezonu z parkingu ruszało około ośmiuset maszyn. - Wszystko zależy od pogody, ale zainteresowanie akcją jest coraz większe. Po drodze dołączają do nas kolejne ekipy. Wszyscy spotykają się później w Ustroniu, przy parafii Dobrego Pasterza. Tam o trzynastej odprawiana jest Msza św. w intencji motocyklistów.

Przejazd nie jest paradą, nie będzie w związku z tym zablokowanych skrzyżowań. - Policja nam pomaga. Na ile to jest możliwe, przejeżdżać będziemy grupami. Wszystko zgodnie z przepisami ruchu - dodaje Radziejewski.

Policja będzie nie tylko kierować ruchem i grupą motocyklistów, będzie również już na miejscu w Ustroniu służyć poradami. Oprócz tego odbędzie się pokaz pierwszej pomocy dla motocyklistów. Dowiemy się jak rannemu ściągnąć kask, jak zabezpieczyć poszkodowanego po wypadku. - Policja pokazywać będzie również, jak technicznie zabezpieczyć miejsce zdarzenia, tak, aby samemu ratownikowi nie stała się krzywda – mówi prezes stowarzyszenia.

Zlotowi towarzyszy również akcja charytatywna. Motocykliści pomagają kilkunastoletniemu Łukaszowi z Górek Wielkich. Chłopak choruje na rdzeniowy zanik mięśni, dla niego uczestnicy zbierać będą na zakup elektrycznego wózka. - Łukasz mieszka pod lasem, potrzebuje pojazdu mocniejszego, terenowego. Mam nadzieje, że uda się ten wózek mu kupić - dopowiada Krzysztof Radziejewski. Wcześniej udało się chłopakowi zafundować podnośnik.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-10 08:45:25
kierowca_bombowca: Trochę późno, wielu z nich nie zdążyło go otworzyć.
2018-05-10 08:49:09
Mathia74: I wielu nie doczeka do końca sezonu.<br />W zasadzie mogliby tego sezonu wcale nie otwierać byłoby przynajmniej.....ciszej.
2018-05-10 08:58:51
Mathia74: I jeszcze jedno: zdrowego rozsądku na drodze nie zastąpi żadna msza, święcona woda, figurki czy obrazki święte na moplikach czy łańcuszki na szyji no i zapomniałbym o kierownicy owiniętej w różaniec.
2018-05-10 22:36:43
wyśmienity cwaniaczek: super !!!!! TEANSPANTOLOGIA CIESZYN JUŻ ZACIERA RĘCE.. .. tylko mi na tych piżdzikach jeżdzić zdrowo ..... sałata, kasza , ogórki , no może cziken le bez przesady ....... BO ORGANÓW NIE WEZMĄ .. dla NORMALNYCH POTRZEBUJĄCYCH ludzi .....od głupków na piżdzikach :) TFU bajker jedzie ????zmień pas..... może mu zajedziesz :):) JEDNEGO CZEREŚNIaKA MNIEJ .... oczywiście nie tyczy się mój WYWÓD wszystkich ....
2018-05-11 10:11:16
zatex: @wyśmienity cwaniaczek<br />Zmartwie cie.. mózgu nie przeszczepiają, będziesz musiał się męczyć całe życie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: