Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie dla śmigłowca LPR w Beskidach

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie będzie już stacjonował w Kaniowie. Maszyna z załogą przenoszona jest do Katowic. O pozostawienie tego wyjątkowego środka transportowego dla chorych i ofiar wypadków walczy Starosta Bielski Andrzej Płonka.  

- Nie rozumiem dlaczego minister zdrowia nie chce się pochylić nad tak poważną sprawą przywrócenia tego helikoptera dla Beskidów. Chodzi o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców - komentuje starosta bielski Andrzej Płonka.

Dotychczas maszyna stacjonowała w Kaniowie na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie. Miała tam wstępnie pozostać do końca roku, jednak samorządowcy ze Starostą Bielskim na czele zabiegali o pozostawienie jej na dłużej. - W latach 90-tych ubiegłego wieku stacjonowały w Beskidach 2 helikoptery: w Szczyrku i Korbielowie. Śmigło miało kiedyś powrócić w góry. Pojawiła się naturalna okazja, ponieważ w Kaniowie powstało lotnisko wraz z infrastrukturą - dodaje starosta Płonka.

Do wojewody, ministerstwa zdrowia i premiera słano pisma w tej sprawie, samorządy podsyłały podejmowane uchwały. - Rozmawialiśmy z byłym ministrem zdrowia i z obecnym. Z przykrością dowiaduję się dzisiaj, że stanowisko LPR zostaje od jutra przeniesione do Katowic - komentuje starosta Andrzej Płonka. Samorządowiec dodaje, że jeszcze w środę LPR pomagał Bielskiemu Pogotowiu Ratunkowemu. - Nasze karetki były zapchane ilością chorych, których w związku z pandemią koronawirusa i sytuacją w szpitalach nie było gdzie przekazać. I w takim czasie w takich okolicznościach dowiaduję się, że śmigłowiec jest zabierany do Katowic - ubolewa Andrzej Płonka.

Jednak Starosta Bielski nie zasypuje gruszek w popiele i zapowiada, że sprawa jest słuszna w związku z czym temat będzie nadal podejmowany w rozmowach z decydentami w Warszawie.  

KOD/mat.pras M. Fritz

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-23 14:30:46
krzysztof.mm: brawo towarzysze z PiS, brawo Kawulok, Kałuża, Kopeć Szwed, Puda i reszta menażerii - region będzie nareszcie wolny od warkotu silników tego helikoptera - teraz pora na mega-pomnik JPII i giga-krzyż w Istebnej
2020-10-23 17:57:30
czesiohill: S........y.
2020-10-24 12:54:10
Andrzej Dupa: j....e
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: