Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie będzie korków

Na ukończeniu są prace projektowe dotyczące przebudowy skrzyżowania dróg krajowej 81 i wojewódzkiej 944 w Skoczowie. Za ten etap inwestycji odpowiadała gmina.

- Często tak jest z dokumentacją, że jej tworzenie trwa dłużej niż budowa. Wszystkie uzgodnienia środowiskowe są dość skomplikowane. Mamy ten etap praktycznie za sobą i teraz już można projektować skrzyżowanie i napisać kosztorys. W listopadzie ten etap będziemy mieli zamkniętypowiedział Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa.

Na wykonanie dokumentacji gmina przeznaczyła 1,7 mln zł. To nie koniec wydatków. Trzeba będzie również wykupić grunty. – Przeznaczymy na to w przyszłorocznym budżecie około 1 mln zł – dodał Mirosław Sitko.

Skrzyżowanie to newralgiczne miejsce dla turystów ze Śląska, którzy jadą w Beskidy i wracają z wypoczynku. Brak płynnego ruchu powoduje, że także Skoczowie tworzą się korki. Często autobusy, które jadą z Cieszyna do Bielska-Białej są opóźnione nawet o pół godziny, bo z powodu dużej ilości aut wyjeżdżających z miasta, nie są w stanie wjechać na płytę dworca autobusowego.

Mirosław Sitko ma nadzieję, że w przyszłym roku ogłoszony zostanie już przez GDDKiA przetarg na inwestycję. Taki termin rozpoczęcia budowy jest bardzo realny. Prace mają potrwać około dwóch lat. Koszt – 200 mln złotych – wyjaśnił burmistrz.

 Wiadomo, że projekt obejmuje trzy propozycje rozwiązań drogowych. Spośród nich GDDKiA wybierze ten, który zostanie zrealizowany. Wszystkie zakładają budowę estakady i powstanie dwupoziomowego skrzyżowania.

 (ach)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-10-02 10:45:08
Ar--Ai: przed wyborami wszystko Sitko obiecuje tylko na Dni Skoczowa największe od dekad święto miasta zabrakło pieniędzy
2023-10-02 10:50:39
Ar--Ai: lampy wieczorem wyłączają, złodzieje buszują - i jeszcze to pitolenie że się dłużej projektuje niż buduje - tak, prom narodowy, milion elektryków, elektrownie w Ostrołęce, mega-lotnisko, połączenia autobusowe, obniżkę podatków itd PiS już 8 lat projektuje, zresztą za ciężkie miliony dla swoich "projektantów"
2023-10-02 12:43:32
MILANELLO: Akurat na takie coś jak dni Skoczowa to bym grosza nie dał (zmarnowane środki na niby imprezę i niby gwiazdy,po co to komu potrzebne!?) Akurat za Sitko to wiele na plus się w Skoczowie zmieniło i zmienia (w przeciwieństwie do dwóch kadencji poprzedniczki!!!) Więc nie pitol bredni Ar-Ai
2023-10-02 14:55:21
Ar--Ai: no co ty nie powiesz, a ja słyszałem że tylko świnie klaszczą tłustym wieprzom z PiS
2023-10-02 15:00:42
ktoś: Już niektórzy zapomnieli za czyich rządów wybudowano 2 nowe mosty. Wcześniej to nawet na remont nie było kasy i przy większym stanie Wisły były zamykane.
2023-10-02 19:48:28
pół_Sasina_z_Wiślicy: "ktoś" na pewno zapomniał albo wzorem pinokia próbuje łgać w żywe oczy - most na Wiśle wyremontowano w 2015, nową kładkę zbudowano w 2014, gamoniu z okolic pisiego chlewika
2023-10-03 11:33:27
ktoś: Coś Ci się pokręciło. W maju 2014r. wysoki stan Wisły uszkodził te 2 mosty. W listopadzie były wybory samorządowe i burmistrzem został Mirosław Sitko z PiS. W marcu 2015r. był ogłoszony przetarg na budowę kładki. Roboty z mostami ruszyły w 2015r. i w tym samym roku udało się ukończyć obie inwestycje. Poprzednicy tylko czekali na promesę i biadolili, że są to zbyt kosztowne inwestycje i ciągle odkładali je na później.
2023-10-05 11:12:08
RysiekK22: To zmarnowanie piniondze na rzecz drogą, szkodliwą i służącą jedynie szybkim i wściekłym poSUVaczom w ałteczkach mijających Skoczów. Rzeczywiste problemy transportowe miasta i okolicy może zaspokoić jedynie całościowa przebudowa obecnego głównego skrzyżowania na wielkie podłużne rondo i budowa obok niego centra przesiadkowego typu park&ride. Obsługiwałoby ono zarówno ruch od 2 pasmówki ( autobusy i auta prywatne- te parkowałyby w tym centrum ) jak i z drugiej strony ruch miejski w tym kilka głównych lini zbiorkomu, w tym jedną najważniejszą biegnącą ulicą Mickiewicza do dworca kolejowego który stanie się ważnym węzłem kolejowym - a tym samym Miasto Skoczów ma szansę stać się ważnym i dobrze działającym węzłem komunikacyjnym. Samo przedłużenie eskapady w żaden sposób nie przyczyni się do osiągniecia tego stanu, a w porównaniu do ronda będzie o wiele mniej funkcjonalne, zwłaszcza dla autobusów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: