Nasi w piłkarskiej ekstraklasie - XXIII kolejka

Dzisiaj (22.04) meczem Ruchu Chorzów przeciwko Polonii Warszawa zakończy się XXIII kolejka piłkarskiej T - Mobile Ekstraklasy. Za nami już jednak występy piłkarzy, reprezentujących Śląsk Cieszyński.

Na szczycie tabeli wciąż bez zmian. Legia Warszawa i Lech Poznań zostawiają daleko w tyle resztę zespołów. Po 23 spotkaniach Legia z 52 punktami na koncie jest liderem polskiej ekstraklasy z przewagą 4 oczek nad poznańskim Lechem.

Dla kibiców z naszego regionu najistotniejsze było spotkanie w Kielcach. Miejscowa Korona, której barwy reprezentuje Kamil Adamek podejmowała klub Ireneusza Jelenia – Górnika Zabrze. W wyjściowej jedenastce zabrakło miejsca zarówno dla pochodzącego z Kaczyc Adamka, jak i Cieszyniaka Jelenia.

Od samego początku rywalizacji to Kielczanie byli stroną przeważającą. Górnik nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu gry, lecz na szczęście dla Zabrzan w pierwszej połowie skuteczność podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego zostawiała wiele do życzenia. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 83 minucie, po strzale Malarczyka. Na niedomiar złego trzy minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał obrońca Zabrzan, Seweryn Gancarczyk. Wynik nie uległ zmianie i Korona pokonała Górnika 1:0. Dopiero w 72 minucie na placu gry pojawił się Ireneusz Jeleń, zmieniając Mateusza Zaharę. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Adamek.

Do meczowej 18 wrócił w końcu Adrian Sikora. Pochodzący z Nierodzimia piłkarz całe spotkanie oglądał jednak z wysokości ławki rezerwowej. Piast Gliwice zremisował w Łodzi z Widzewem 1:1.

Warty odnotowania jest fakt, iż po raz kolejny pełne 90 minut w barwach 1-ligowego Kolejarza Stróże rozegrał Marcin Adamek – starszy brat Kamila. Jego drużyna przegrała 2:3 z Dolcanem Ząbki.