Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kredyt na inwestycje

Nie obejdzie się bez zaciągnięcia kredytu na inwestycje, które w tym roku realizowane są w gole-szowskiej gminie. Dyskutowali o tym radni podczas wtorkowej, 30 V, sesji Rady Gminy i podjęli uchwałę, by z bankowych pieniędzy zasilić gminną kasę.


Kredyt ma wynieść 3,2 mln zł. - Bez dodatkowych pieniędzy sami nie damy rady przeprowadzić zaplanowanych inwestycji. Chodzi o kanalizację w Puńcowie, sieć wodociągową w Lesznej Górnej i modernizację budynku szkolnego i sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr l w Goleszowie - wyjaśnia wójt Zbigniew Wactawik.


Na realizację czeka także kompleks sportowo-rekreacyjny w Kisielowie. Modernizacja boiska piłkarskiego i budowa trybuny dla widzów, wykonanie zaplecza szatniowego, kręgu tanecznego i terenów rekreacyjnych pochłonie blisko 1,1 min zł. Projekt pod nazwą „Kisielów - oknem na Beskidy " ma dostać unijną dotację w wysokości 422 tys. zł, a 669 tys. zł dołoży gmina. Dokumentacja jest gotowa, pora ogłosić przetarg na wykonawcę, ale nie ma jeszcze na koncie unijnej dotacji, która powinna wpłynąć z Urzędu Marszałkowskiego.


Radni z niepokojem przyjęli informację wójta o funkcjonowaniu oczyszczalni ścieków w Cisownicy. Obiekt ten, uruchomiony ponad 10 lat temu, wykorzystuje swoje możliwości ledwie w 40 proc. Ilość trafiających tu ścieków jest za mała, co zwiększa koszty eksploatacji, które ponoszą mieszkańcy i gmina. Tymczasem sieć kanalizacyjna budowana w Puńcowie, ze względów ekonomicznych, podłączona zostanie do cieszyńskiego kolektora. Ratunkiem na przyszłość może być podłączenie domostw z Równi oraz Goleszowa Dolnego i Goleszowa Górnego. Trzeba jednak sprawdzić, czy to się opłaci.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: