Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kadra zbiera do skarbonki

Pokazali, że potrafią nie tylko skakać, ale również pomagać. Skoczkowie z polskiej kadry przyłączyli się do ekumenicznej akcji - ''skarbonka diakonijna'' i zachęcają do pomocy starszym przez okres Wielkiego Postu.To już kolejna edycja akcji „Skarbonka diakonijna”. – W czasie pasyjnym kościelne organizacje charytatywne namawiają do rezygnacji z niektórych przyjemności na rzecz osób potrzebujących. Akcja rozpoczyna się w pierwszym tygodniu pasyjnym. Prowadzona jest przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego razem z rzymskokatolickim Caritas Polska, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego. Hasło tegorocznej akcji brzmi „Pomagam starszym”. Jest ono związane z ogłoszeniem przez Komisję Europejską Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej – opowiada ks. Jan Byrt, proboszcz parafii w Szczyrku Salmopolu. Akcja potrwa do Wielkanocy. Zebrane środki finansowe będą przeznaczone m.in. na wspieranie projektów na rzecz aktywizacji osób starszych i łączenia pokoleń.

Okazuje się, że za namową szczyrkowskiego proboszcza do skarbonki zaczęli zbierać też skoczkowie z polskiej kadry. – Przez okres zimy kadrowicze każdą niedzielę są poza Kościołem i dlatego Kościół przybył do nich w czasie treningu. Nie trzeba było nikogo namawiać do składania systematycznej ofiary. Skarbonkę zabrał Rafał Śliż i mistrz Polski co do długości skoku  Piotrek Żyła , który z wielką przyjemnością będzie składał ofiary przez cały okres pasyjny. Skarbonkę zabrał też wicemistrz świata juniorów, który wrócił kilka dni temu z Turcji - Aleksander Zniszczoł i pierwszy trener Adama Małysza -Jan Szturc  który należy do rady parafialnej parafii ewangelickiej w Wiśle – opowiada ks. Jan Byrt.

Rok temu w akcję włączył się też Adam Małysz. Ku wielkie radości ks. Jan Byrta. Nie inaczej było też tym razem. – Cieszymy się ,że kadra naszych skoczków włącza się w charytatywne projekty Kościoła. Rok temu nie trzeba było także namawiać Adama Małysza , który się włączył z radością  do akcji . W tym roku skarbonka też zostanie mu dostarczona. Zachęcamy  w czasie pasyjnym do dzielenia się z innymi – dodaje proboszcz szczyrkowskiej parafii. Skarbonki są jeszcze do odebrania we wszystkich parafiach katolickich, ewangelickich i prawosławnych  w Polsce.

Dorota Kochman

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: