Kadra zbiera do skarbonki
To już kolejna edycja akcji „Skarbonka diakonijna”. – W czasie pasyjnym kościelne organizacje charytatywne namawiają do rezygnacji z niektórych przyjemności na rzecz osób potrzebujących. Akcja rozpoczyna się w pierwszym tygodniu pasyjnym. Prowadzona jest przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego razem z rzymskokatolickim Caritas Polska, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego. Hasło tegorocznej akcji brzmi „Pomagam starszym”. Jest ono związane z ogłoszeniem przez Komisję Europejską Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej – opowiada ks. Jan Byrt, proboszcz parafii w Szczyrku Salmopolu. Akcja potrwa do Wielkanocy. Zebrane środki finansowe będą przeznaczone m.in. na wspieranie projektów na rzecz aktywizacji osób starszych i łączenia pokoleń.
Okazuje się, że za namową szczyrkowskiego proboszcza do skarbonki zaczęli zbierać też skoczkowie z polskiej kadry. – Przez okres zimy kadrowicze każdą niedzielę są poza Kościołem i dlatego Kościół przybył do nich w czasie treningu. Nie trzeba było nikogo namawiać do składania systematycznej ofiary. Skarbonkę zabrał Rafał Śliż i mistrz Polski co do długości skoku Piotrek Żyła , który z wielką przyjemnością będzie składał ofiary przez cały okres pasyjny. Skarbonkę zabrał też wicemistrz świata juniorów, który wrócił kilka dni temu z Turcji - Aleksander Zniszczoł i pierwszy trener Adama Małysza -Jan Szturc który należy do rady parafialnej parafii ewangelickiej w Wiśle – opowiada ks. Jan Byrt.
Rok temu w akcję włączył się też Adam Małysz. Ku wielkie radości ks. Jan Byrta. Nie inaczej było też tym razem. – Cieszymy się ,że kadra naszych skoczków włącza się w charytatywne projekty Kościoła. Rok temu nie trzeba było także namawiać Adama Małysza , który się włączył z radością do akcji . W tym roku skarbonka też zostanie mu dostarczona. Zachęcamy w czasie pasyjnym do dzielenia się z innymi – dodaje proboszcz szczyrkowskiej parafii. Skarbonki są jeszcze do odebrania we wszystkich parafiach katolickich, ewangelickich i prawosławnych w Polsce.
Dorota Kochman
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.