Hit w Istebnej!

Niemal cała piłkarska Polska żyje zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji. Również w Istebnej jest głośno o piłce nożnej, ale nie w wydaniu reprezentacji. W niedzielę, podopieczne Marcina Pudalika zawalczą o awans do II ligi.

Tydzień temu, piłkarze UKS APN Góral wywalczyli mistrzostwo B klasy i zapewnili sobie awans o klasę wyżej. Jednak nie tylko panowie pokazują swój piłkarski kunszt. Kobiety, w niedzielę czeka ważne starcie w walce o awans do II ligi.

- Walczymy już trzeci rok o ten awans. Zawsze nam się nie udaje. Miejmy nadzieję, że w tym roku nie odpuścimy tego awansu – przyznaje trener istebnianek, Marcin Pudalik.

Do zakończenia sezonu pozostały dwa mecze i trzeba powiedzieć jasno, że piłkarki UKKS mają wszystko w swoich rękach, choć w tabeli zajmują trzecie miejsce (awansują dwie pierwsze drużyny). Dodajmy, iż istebnianki tracą do drugich Jaskółek dwa punkty, a do lidera, Rybnika, trzy. To właśnie z wiceliderkami przyjdzie się zmierzyć istebniankom.

Na jesień, w pierwszym meczu, lepsze okazały się Jaskółki, które wygrały 2:0. Ale w tamtym spotkaniu, podopieczne Pudalika wystąpiły w osłabionym składzie. Na korzyść istebnianek przemawia fakt, iż to one wystąpią w roli gospodyń, a warto dodać, że ze swego boiska zrobiły prawdziwą fortecę. W ciągu całego sezonu rozegrały u siebie 11 spotkań, z czego wygrały niemal wszystkie. Niemal, bo zanotowały tylko jedno potknięcie, remisując z SWD II Wodzisław Śląski. Strzeliły ponad 60 bramek, a straciły tylko 7. Ich niedzielne rywalki miewały już niemałe problemy na wyjazach, gdyż trzykrotnie schodziły z murawy jako przegrane. 

- Znamy swoją wartość na własnym boisku. Jednakże wiemy, z kim przyjdzie nam się zmierzyć. Drużyna Jaskółek nam ewidentnie nie leży. Przede wszystkim ich sposób gry. Grają bardzo ostro, a mecze między nami zawsze były zacięte i przeważnie kończyły się kontuzją którejś z zawodniczek – dodaje trener UKKS.

 

Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją