Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Happening organizatorów Kina na Granicy

Polscy i czescy organizatorzy Przeglądu Filmowego "Kino na granicy", który miał się rozpocząć 1 maja, mają zamiar tego dnia spotkać się po obu stronach Olzy.

- Od lat nie czuliśmy istnienia granicy. Przechodziliśmy przez mosty bez poczucia przekraczania granicy państwa. Łączą nas bowiem nie tylko więzy rodzinne i przyjacielskie, ekonomia, handel, gastronomia, ale także kultura, wspólne działania, pasje, zainteresowania. I oto jako organizatorzy Kina na Granicy, ale i innych polsko-czeskich projektów kulturalnych, zostaliśmy pozbawieni możliwości osobistego kontaktu - mówi Jolanta Dygoś, dyrektorka przeglądu. 

Pierwotne plany happeningu organizatorów przeglądu filmów czeskich, słowackich i polskich były dosyć nietypowe. - Pomysłu w wypuszczeniem 500 gołębi symbolizujących nadzieję, ale i miłość (1 maja to w Czechach Dzień Zakochanych) nie uda się zrealizować, ponieważ hodowcy gołębi otrzymali zakaz organizowania lotów. Nie możemy granicy przekroczyć my, ani też żadne inne żywe stworzenie - dodaje Dygoś. 

Zatem jaką formę będzie mieć akcja?-  Poza kontaktami internetowymi, pozostaje nam symboliczny happening, spotkanie nad rzeką i wykrzyczenie do siebie słów nadziei, że może będzie dobrze, że może kiedyś się uda - kończy szefowa przeglądu. 

Tegoroczne Kino na Granicy zostało przełożone i ma odbyć się w terminie 21-26 sierpnia. 

KR/Kino na Granicy

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: