Cieszyński dworzec w 10 najlepszych
W finale konkursu „Dworzec Roku 2022”, po starannej weryfikacji zgłoszonych obiektów przez audytorów, znalazło się 10 dworców: Cieszyn, Golęczewo, Kąty Wrocławskie, Kraków Swoszowice, Krzeszowice, Lublin Główny, Radom Główny, Tuchola, Wronki i Żory. Ten, który otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie „Nagrodę publiczności”. Głosować można do 31 października, korzystając z prostego formularza na stronie internetowej konkursu: https://dworzec-roku.pl/glosowanie/etap-3/ .
W gronie finalistów tegorocznej edycji znalazły się dworce usytuowane zarówno w dużych miastach, jak i w niewielkich miejscowościach. Łączy je, doceniona przez konkursowych audytorów, atrakcyjność, czyli niebanalne rozwiązania architektoniczne, funkcjonalność, w tym przyjazny charakter dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz ważna rola, jaką pełnią dla lokalnych społeczności.
– Podczas głosowania można wziąć pod uwagę kryteria, na które zwracali uwagę nasi audytorzy – komentuje dr Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji „Pro Kolej”, jednego ze współorganizatorów konkursu. – Interesująca jest również ocena oferty poszczególnych obiektów i jej zgodności z potrzebami mieszkańców i podróżnych. Podczas kryzysu wywołanego pandemią wiele dworców opustoszało i cenne są wszelkie wskazówki jak zagospodarować ten majątek – dodaje.
Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 17 listopada w trakcie Kongresu Kolejowego w Warszawie. Tytuł „Dworzec Roku 2022” przyzna profesjonalne jury, w skład którego wchodzą zaproszeni specjaliści z wielu dziedzin, a „Nagrodę publiczności” otrzyma zwycięzca rozpoczętego właśnie głosowania.
– To właśnie nagroda, którą przyznają internauci, ma dla nas, ale przede wszystkim dla samych obiektów dworcowych, szczególną wartość. Trudno bowiem znaleźć lepszych jurorów niż podróżni i miłośnicy kolei – tysiące osób każdego dnia korzystających z usług oferowanych przez dworce, obserwujących zmiany, które zachodzą w ich obszarze. Innymi słowy – są to najlepsi recenzenci. Dlatego głosy oddane poprzez stronę internetową konkursu będą stanowić niezwykle istotny wkład do realizacji jednego z głównych celów naszego wydarzenia – upowszechniania tego, co dobre i przyjazne dla każdego, kto pojawi się na dworcu kolejowym – zaznacza Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.
Organizatorami konkursu są: Fundacja „Pro Kolej” i Fundacja Grupy PKP.
red.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.