Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie: pomogą złożyć wniosek do "Czystego Powietrza"

Od 8 czerwca mieszkańcy Chybia będą mogli w swojej gminie skorzystać z pomocy w przygotowaniu wniosków do programu „Czyste Powietrze”. W każdy wtorek i czwartek będą pomagać w tym urzędnicy.

W związku z dużym zainteresowaniem programem „Czyste Powietrze” (m.in. w związku ze śląską uchwałą antysmogową, która nakazuje wymianę starych kopciuchów – pisaliśmy o tym tutaj) w Chybiu powstanie Punt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze” - W ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, od dnia 08 czerwca mieszkańcy Gminy Chybie mogą skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Gminy w procesie składania wniosków o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”, jak również uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat programu, zasad ubiegania się o dofinansowanie, czy wymaganych dokumentów – poinformował Urząd Gminy Chybie. Punkt będzie mieścił się w budynku mieszkalno – usługowym przy ul. Bielskiej 40 w Chybiu (tzw. „Hotel”), I piętro pokój nr 19.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi na wizytę trzeba wcześniej się umówić telefonicznie (nr to 503 036 151). Punt będzie działał w każdy wtorek w godzinach 9:30 - 16:30 oraz czwartek w godzinach 8:30 – 15:30.

Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne, będące właścicielami/współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych w budynku. Dofinansowanie można otrzymać na:

  • źródło ciepła – wymianę, zakup, montaż,
  • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
  • mikroinstalację fotowoltaiczną,
  • ocieplenie przegród budowlanych,
  • stolarkę drzwiową i okienną,
  • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-04 18:49:24
pawel21_13: Nord stream zostanie ukończony, Balice Pipe zablokowany...mieliśmy się uniezależnić od Rosji, a wygląda na to, że będziemy zmuszeni od nich kupować gaz. Kto ma jeszcze olej w głowie, ten nie wyrzuci pieca węglowego. No chyba ze chce płacić za gaz jak za zboże. A nie łudźmy się. Ruscy nam tym razem nie popuszczą.
2021-06-05 06:39:38
Andrzej Dupa: no i widzisz pisiorze, tak to jest pisiorom wierzyć, a pisiory z ruskimi ręka w rękę, od Nowogrodzkiej przez Wiejską aż po Belweder - kto ma olej w głowie ten pisiorów już dawno olał
2021-06-05 21:03:30
św. Patryk.: pawelku no co ty, nie zauważyłeś jak węgiel drożeje ?? pisiory mają talony na darmowy czy jak???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: