Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1827komentarzy: 5

Otwierają sezon!

10-05-2018 07:30

Nawet tysiąc motocyklistów może pojawić się w najbliższą sobotę w Ustroniu. W mieście stacjonować będą miłośnicy motorów z Bielska-Białej. Właśnie tutaj, w mieście pod Czantorią zainaugurują sezon.
W Ustroniu bielscy motocykliści otworzą sezon. fot arc ox.pl W Ustroniu bielscy motocykliści otworzą sezon. fot arc ox.pl

Całe wydarzenie rozpocznie się w Bielsku – Białej. W sobotę 12 maja o godzinie 11 motocykliści zbiorą się na parkingu hipermarketu Tesco. Stamtąd w południe wyruszą ulicami Bielska w kierunku Ustronia.

Krzysztof Radziejewski prezes stowarzyszenia 'Bielskich Motocyklistów' przyznaje, że w poprzednich edycjach rozpoczęcia sezonu z parkingu ruszało około ośmiuset maszyn. - Wszystko zależy od pogody, ale zainteresowanie akcją jest coraz większe. Po drodze dołączają do nas kolejne ekipy. Wszyscy spotykają się później w Ustroniu, przy parafii Dobrego Pasterza. Tam o trzynastej odprawiana jest Msza św. w intencji motocyklistów.

Przejazd nie jest paradą, nie będzie w związku z tym zablokowanych skrzyżowań. - Policja nam pomaga. Na ile to jest możliwe, przejeżdżać będziemy grupami. Wszystko zgodnie z przepisami ruchu - dodaje Radziejewski.

Policja będzie nie tylko kierować ruchem i grupą motocyklistów, będzie również już na miejscu w Ustroniu służyć poradami. Oprócz tego odbędzie się pokaz pierwszej pomocy dla motocyklistów. Dowiemy się jak rannemu ściągnąć kask, jak zabezpieczyć poszkodowanego po wypadku. - Policja pokazywać będzie również, jak technicznie zabezpieczyć miejsce zdarzenia, tak, aby samemu ratownikowi nie stała się krzywda – mówi prezes stowarzyszenia.

Zlotowi towarzyszy również akcja charytatywna. Motocykliści pomagają kilkunastoletniemu Łukaszowi z Górek Wielkich. Chłopak choruje na rdzeniowy zanik mięśni, dla niego uczestnicy zbierać będą na zakup elektrycznego wózka. - Łukasz mieszka pod lasem, potrzebuje pojazdu mocniejszego, terenowego. Mam nadzieje, że uda się ten wózek mu kupić - dopowiada Krzysztof Radziejewski. Wcześniej udało się chłopakowi zafundować podnośnik.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 10-05-2018 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kierowca_bombowca
10-05-2018 08:45
kierowca_bombowca
Trochę późno, wielu z nich nie zdążyło go otworzyć.
Mathia74
10-05-2018 08:49
Mathia74
I wielu nie doczeka do końca sezonu.
W zasadzie mogliby tego sezonu wcale nie otwierać byłoby przynajmniej.....ciszej.
Mathia74
10-05-2018 08:58
Mathia74
I jeszcze jedno: zdrowego rozsądku na drodze nie zastąpi żadna msza, święcona woda, figurki czy obrazki święte na moplikach czy łańcuszki na szyji no i zapomniałbym o kierownicy owiniętej w różaniec.
wyśmienity cwaniaczek
10-05-2018 22:36
wyśmienity cwaniaczek
super !!!!! TEANSPANTOLOGIA CIESZYN JUŻ ZACIERA RĘCE.. .. tylko mi na tych piżdzikach jeżdzić zdrowo ..... sałata, kasza , ogórki , no może cziken le bez przesady ....... BO ORGANÓW NIE WEZMĄ .. dla NORMALNYCH POTRZEBUJĄCYCH ludzi .....od głupków na piżdzikach :) TFU bajker jedzie ????zmień pas..... może mu zajedziesz :):) JEDNEGO CZEREŚNIaKA MNIEJ .... oczywiście nie tyczy się mój WYWÓD wszystkich ....
zatex
11-05-2018 10:11
zatex
@wyśmienity cwaniaczek
Zmartwie cie.. mózgu nie przeszczepiają, będziesz musiał się męczyć całe życie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 799komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 366komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 568komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2352komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1185komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1178komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 867komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1329komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4241komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.