Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1644komentarzy: 0

Nagrody dla sportowców

06-05-2018 10:10

Ustroń uhonorował wczoraj (5 maja) swoich sportowców. Nagrody wręczono w tutejszym amfiteatrze.
NAgrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców z Ustronia. fot. Jan Bacza NAgrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców z Ustronia. fot. Jan Bacza

Zdobywają osiągnięcia na arenach sportowych w kraju i za granicą. Tym samym rozsławiając Ustroń. Sportowcy reprezentujący to miasto odebrali wczoraj nagrody burmistrza Ustronia za wybitne osiągnięcia sportowe.

- Cieszę się, że kolejny raz możemy nagrodzić naszych wspaniałych przedstawicieli, którzy reprezentują miasto. Gratuluję wyników i osiągnięć, i dziękuję za nie. Jestem przekonany, że w następnych latach zdobędą wiele trofeów, a to nasze ustrońskie będzie najbliższe sercu, bo nasze, lokalne – mówił Burmistrz Ustronia, Ireneusz Szarzec.

Szczególne wyróżnienie – Ambasadora Miasta Ustroń – został Kajetan Kajetanowicz. Jak mówił – Gratuluję wszystkim sportowcom. Zawsze podkreślam, że kocham to miasto. Niestety rzadko tu jestem, jeśli przyjeżdżam, jest to moje sacrum. Kocham tu odpoczywać.


Nagrody otrzymali:
Radosław Sobczyk - wielobój MKS Ustroń
Grzegorz Szczechla - Biegi Przeszkodowe OCR, Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska
Martyna Gruszka - kolarstwo zjazdowe, Doka Downhill City Team Ustroń, Fundacja KULT
Grzegorz Panfil - tenis ziemny, UKS Beskidy
Mateusz Kowalczyk - tenis ziemny, UKS Beskidy
Kajetan Kajetanowicz - rajdy samochodowe
Mateusz Malina - pływanie podwodne, Stowarzyszenie "Freediving Poland"
Katarzyna Wąsek - narciarstwo alpejskie, Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski
Paweł Wąsek - skoki narciarskie, Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksander Panfil - trener - tenis ziemny, UKS Beskidy
Drużyna Juniorów Piłki Ręcznej MKS Ustroń, MKS Ustroń
Magdalena Kubala – wielobój-trener, MKS Ustroń
Kinga Górny - skok o tyczce, MKS Ustroń
Piotr Bejnar – trener, MKS Ustroń
Lesław Kaczmarek – działacz, MKS Ustroń
Leszek Szczypka – działacz, MKS Ustroń

Podczas gali wręczono również młodej, utalentowanej tenisistce – Sarze Husar czek na stypendium sportowe. Przekazali je przedstawiciele Stowarzyszenia „Wspólnie dla Ustronia”. Stowarzyszenie od kilku lat organizuje Ustroński Bal Sportu, podczas którego zbierane są środki finansowe przeznaczane na wsparcie młodych sportowców z miasta.

Wieczorem przed publicznością w ustrońskim amfiteatrze wystąpiły również zespoły: Tekla Klebetnica & The Thereex oraz Ania Dąbrowska.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 06-05-2018 10:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 815komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 369komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 571komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2362komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1185komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1179komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 867komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1330komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4244komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1102komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .