Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie:Choinka na czeskocieszyńskim rynku

Świąteczna atmosfera zapanowała na czeskocieszyńskim Rynku. Rozświetlono ustawioną tam choinkę. A w dniu, kiedy pierwszy raz zapaliły się ozdabiające ją lampki rynek tętnił życiem.

Wokół rynku ustawione były liczne stragany. Zakupić na nich można było głównie wyroby rzemieślnicze tak związane ze świętami, jak i po prostu świetnie nadające się na prezenty. Choć nie zabrakło i akcentów odpustowej tandety, a przedni kontrast stanowiły ułożone na jednym wystawienniczym stole baranki z prawdziwej wełny obok plastikowych świecących rogów... W innych budach można było się rozgrzać ciepłymi napojami i posilić smakowitym jadłem. A tego roku ofertę kulinarną przygotowały szkoły - stowarzyszenia rodziców. Nie zabrakło oczywiście stoisk przygotowanych przez MASKOT, czyli stowarzyszenie rodziców działające przy Polskiej Szkole Podstawowej w Czeskim Cieszynie.

Również prezentowany na scenie program artystyczny w głównej mierze przygotowany był przez szkoły i przedszkola. Formuła była taka, że z wystąpieniem artystycznym prezentowała się każda czeskocieszyńska placówka – od przedszkoli po starszych uczniów. Z polskiej szkoły wystąpił chór Tralalala.

A oprócz dzieci i młodzieży ze szkolnych kółek artystycznych wystąpili także młodzi muzycy uczący się w czeskocieszyńskiej szkole muzycznej. Okrasą na ludową nutę był natomiast występ kapeli Bukóń z Jabłonkowa.

(indi)

źródło: ox
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: