Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

Jajecznica organizowana przez koła PZKO na Zaolziu poza wymiarem towarzyskim, rozmowami ze znajomymi czy wspólnym śpiewaniu, jest również pewną formą manifestacji polskości rodzimych mieszkańców. Od kilku lat na Domu Polskim w Sibicy podczas imprez ogrodowych wywieszana jest flaga polska, obok historycznej Księstwa Cieszyńskiego i Republiki Czeskiej.

Jeżeli ktoś ma ochotę spotkać się z rodakami zza Olzy, poznać ich, nawiązać kontakty, wystarczy w najbliższych dniach pojawić się na którejś z „wysmażonych” przez nich jajecznic. 22 maja o godz. 15:00 odbędzie się ona w PZKO w Gutach, w piątek 25. o 16:00 do ośrodka „Bowling and Squash” w Czeskim Cieszynie zaprasza koło PZKO Cz.Cieszyn-Osiedle, a w sobotę 26. są aż dwa miejsca do wyboru w domach PZKO: o 15:00 w Cz. Cieszynie-Mostach, a godzinę później w Boguminie-Skrzeczoniu.

(ÿ)

 

źródło: ox
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: