Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybory za 60 dni

Oficjalnie już wiemy, że wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października. Publiczne ogłoszenie tej daty przez prezydenta Andrzeja Dudę oznacza, że rusza kampania wyborcza. Pierwsze komitety wyborcze zostały już zarejestrowane.

Rejestracji dokonało już sześć komitetów (kolejność alfabetyczna):

  • KWW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
  • KW Odpowiedzialność
  • KW Prawo i Sprawiedliwość
  • KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy
  • KW Zgoda

W kwestii wyborów do Sejmu, utworzonych zostało 41 okręgów wyborczych, w których zostanie wybranych 460 posłów. W podziale mandatów będą brane pod uwagę tylko te listy, które w skali kraju zdobędą 5% procent poparcia (w przypadku komitetów partyjnych) lub 8% (w przypadku komitetów koalicyjnych). Do liczenia głosów, tradycyjnie, zostanie użyta metoda D'Hondta. Można o niej poczytać m.in. tutaj.

Senatorów wybierać będziemy z kolei w jednomandatowych okręgach wyborczych, których jest 100 w całym kraju. Do tej izby parlamentu dostaną się ci, którzy w każdym z nich zdobędą największe poparcie.

Powiat cieszyński podlega pod okręg 27. w wyborach do Sejmu (z siedzibą w Bielsku-Białej) oraz 79. w wyborach do Senatu (również z siedzibą w Bielsku-Białej). O tym, jakich kandydatów będziemy wybierać, pisaliśmy wcześniej - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-13 14:21:13
krzysztof.mm: a może na orła pod tytułem "Kopeć"??....
2019-08-13 18:31:19
donekT: Zatem nasza kochana farbowana lewico, skrajna lewico (lewactwo)…. Kultura a w SZCZEGÓLNOŚCI sic! sic! sic! sic! KULTURA KATOLICKA sic! sic! sic! sic! z jej KULTEM RACJONALNOŚCI I WYKSZTAŁCENIA, ETOSOWYM WYCHOWANIEM i RELIGIJNĄ MORALNOŚCIĄ SEKSUALNĄ jest zdaniem NEOMARKSISTÓW, instrumentem zniewolenia człowieka, tłumiącym jego naturalną wolność, tłumiącym PRZEDE WSZYSTKIM POPĘD SEKSUALNY, prowadzącym do psychopatologii i faszyzacji psychiki, dehumanizacji życia i w końcu do HOLOKAUSTU. → ZAINTERESOWANYCH ODSYŁAM → TEORIA KRYTYCZNA opisałem // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,58981 //
2019-08-13 18:32:03
donekT: PS Zajawka kolejnego tematu: Na marginesie warto wspomnieć, iż najbardziej kuriozalnym przykładem narzędzia służącego programowo systemowej stygmatyzacji przeciwnika ideologicznego (przykładowego wierzącego np. Chrześcijanina), jaki pojawił się współcześnie, jest tzw. „skala F”, po raz pierwszy (przynajmniej jak mi się wydaje) opublikowana w książce „Osobowość autorytarna”. Zgodnie z przyjętymi w stosunku do tej skali kryteriami, osoby o poglądach konserwatywnych są potencjalnymi lub realnymi FASZYSTAMI, a samo ich funkcjonowanie w społeczeństwie powoduje zagrożenie KOLEJNYM HOLOKAUSTEM.
2019-08-13 18:35:08
donekT: Czy przedstawione treści nie przypominają (przynajmniej) słów i haseł naszych regionalnych "BOJÓWKARZY" o pewnym ideologicznym zacięciu?
2019-08-13 18:42:54
donekT: krzysztof-Q jakoś unikasz podejmowania kwestii IDEOLOGICZNYCH? Za to bardzo Ty krzysztof-Q lubisz działać na płaszczyźnie politycznej, zwłaszcza prowadzonej na bazie EMOCJONALNEJ. Z czego to krzysztof-Q wynika? Dodatkowo pluralistyczny system polityczny, Ty krzysztof-Q ograniczasz do rzekomej dychotomii.
2019-08-14 06:05:45
krzysztof.mm: ...albo na szczegół anatomiczny pt. "Pięta"? - nie mylić z detalem od rozmnażania, co od razu każdemu co gościa kojarzy na myśl przychodzi, wszak to wyjątkowa m^enda nawet na tle PiS-u
2019-08-14 15:01:36
donekT: W pewnością Jurnemu Stefciowi może podać rękę.
2019-08-14 15:04:25
donekT: A może nogę? Wystarczy, że uprzejmości wymienią piętami.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: