Wichura i grad

Silne podmuchy wiatru, ulewny deszcz i grad, a do tego obfite wyładowania atmosferyczne - takie 'atrakcje' zafundowała nam przyroda w czwartkowy (10.08) wieczór i piątkową (11.08) noc. Mimo nawałnicy, strażacy nie musieli podejmować wielu interwencji.

Choć w kilku przypadkach padający z impetem grad, powodował niszczenie dachówek na dachach, to jednak jak mówi rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej – Michał Swoboda - raptem interwencji w całym powiecie było kilkanaście. Najwięcej w Brennej i Ustroniu. Tam też spadł duży grad. W sumie uszkodzone zostały cztery dachy, w tym na domku letniskowym i stodole. Srtażacy kilkukrotnie wyjeżdżali, by usuwać połamane konary.

Natomiast w Cieszynie niewiele brakowało a mogło dojść do tragedii. Wieczorem jeden z silniejszych porywów wiatru uszkodził iglicę wieży, która z impetem runęła na rynek. Całe szczęście, że nikt w tym momencie nie przechodził pod ratuszem. Przypomnijmy, to kolejny raz, kiedy element zwieńczający wieżę odpadł. Rok temu, 6 lutego wiatr nadłamał szpic, który jednak tylko się przechylił. Zobacz materiał: Wiatr pokonał orła.

Dzisiaj w Wiśle strażacy pomagali w usuwaniu kabla energetycznego, który został przerwany przez łamiące sie drzewo.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-11 13:51:53
JoiTy: Rok temu w lutym 2016 iglica została nadłamana i po ponad rocznej przerwie 14.03.2017 iglica powróciła na swoje miejsce. Pisał o tym ox.pl w swoim artykuje.

http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,36596,powrot-iglicy.html

W artykule czytamy:
\" lutego zeszłego roku podczas wichury iglica, którą zamontowano w 1984 roku podczas generalnego remontu wieży ratuszowej, została uszkodzona. Dzięki straży pożarnej z Bielska-Białej wspieranej przez cieszyńskich strażaków i Straż Miejską, iglicę zdemontowano i przekazano do naprawy, której podjęła się ślusarnia Leszka Poloka z Cieszyna. Wzmocnioną iglicę przymocowano do wieży ratuszowej za pomocą dwóch specjalistycznych dźwigów, a cała operacja zakończyła się pomyślnie \"
Z mojej strony gratulacje za wzorowe przeprowadzenie pomyślnej akcji .
2017-08-11 16:29:02
krokusik: Za odpadnięcie tego czegoś ktoś powinien odpowiedzieć i to srogo. Skoro już raz się to wydarzyło, to coś znaczy. Nie będę gdybał, jeśli w tym momencie... Ktoś powinien dostać po jajach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją