Sukces cieszyńskich szachistów

Szymon Marczak w grupie chłopców do lat 16 otrzymał srebrny medal na Szachowych Mistrzostwach Śląska Juniorów, które odbyły się w dniach 14 i 15 października 2017 w Łaziskach Górnych.

Na dystansie 9 rund zostały rozegrane Indywidulane i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich P-10 +5’. W zawodach brało udział ponad 300 najlepszych młodych szachistów z całego śląska jak również medaliści Mistrzostw Polski oraz uczestnicy mistrzostw Świata i Europy. Srebrny medalista MUKS „SZS”Cieszyn na dystansie 9 rund zgromadził 6,5 pkt. MUKS „SZS”Cieszyn w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska wystawił w sumie aż 8 zawodników i 3 zawodniczki, którzy rywalizowali w grupach wiekowych do lat 8-10-12-14-16 lat.

Wysokie 4 miejsce w grupie dziewcząt do lat 14 zajęła King Greń, której do medalu zabrakło 0,5 pkt., dobre 5 miejsce w silnej stawce zanotował Bartosz Goszyk 6,5 pkt. w grupie chłopców do lat 12, wysokie 6 miejsce zajął najmłodszy z cieszyńskich uczestników Mistrzostw Śląska Juniorów Radosław Sobik w grupie chłopców do lat 8 rocznik 2009 i młodsi, 7 miejsce zajęła Sylwia Zamarska w grupie dziewcząt do lat 16, a 13 miejsce 6,0 pkt. zajął Maksym Osak debiutant w grupie chłopców do lat 10.

Pozostali szachiści MUKS „SZS” Cieszyn uzyskali następijące wyniki:16 miejsce zajęła Anna Wąsowicz 4,0 pkt. w grupie dziewcząt do lat 10, 18 miejsce zajął Mateusz Gabzdyl 4,5 pkt. w grupie chłopców do lat 14, 32 miejsce zajął Jakub Kuczera 4,5 pkt. w grupie chłopców do lat 10, 53 miejsce zajął Bartosz Mruk 3,0 pkt. w grupie chłopców do lat 10.

W Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów wzięło udział 28 zespołów w tym klub szachowy MUKS”SZS” Cieszyn. Drużyna z Cieszyna w składzie: 1. Szymon Marczak (5,0 pkt.) , 2. Krzysztof Fanek (2,5 pkt.), 3. Bartosz Goszyk (4,5 pkt.) , 4. Mikołaj Grzybek (7,0 pkt.) , 5. Sylwia Zamarska (6,0 pkt.), 6. Kinga Greń (4,0 pkt.) wywalczyła bardzo dobre 7 miejsce. Cieszyńscy szachiści zgromadzili 10 dużych oraz 29 małych punków, wygrywając 5 meczy.

Z wyniku drużyny zadowolony jest trener Łukasz Foltyn. Cieszyn wyprzedził kilka drugoligowych zespołów, powalczył i pokazał się w czołówce na śląsku. Nasi juniorzy od listopada będą walczyć o awans do przyszłorocznej II ligi Juniorów.