Třinec wraca z trzema punktami

W ostatnich dwóch kolejkach Tipsport Extraligi, Stalownicy rozegrali swe mecze na wyjeździe. W piątek ulegli Pardubicom, co było małą niespodzianką, ale wczoraj (16.10.2017) nie zawiedli swoich kibiców i pokonali Mladą Boleslav.

Stalownicy nie zamierzali zbyt długo czekać na strzelenie pierwszej bramki. Już w drugiej minucie wynik spotkania otworzył Martin Adamský, o którym zupełnie zapomniała defensywa gospodarzy. W pierwsej tercji podopieczni Václava Varadi grali jeszcze dwukrotnie z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafili ich wykorzystać, więc po dwudziestu minuach goście prowadzili 1:0.

Druga tercja okazała się decydująca, bo to w niej padła zwycięska bramka. Stalownicy nie wykorzystali gry w przewadze, ale za to zdobyli gola w osłabieniu. Daniel Rákos i David Cienciala przeprowadzili szybką kontrę, którą zakończył ten drugi. Niecałe trzy minuty później Zbyněk Irgl podwyższył już na 3:0.

W ostatniej części gospodarze zaczęli odrabiać straty. Nie upłynęły trzy minuty a Jakub Klepiš zdobył pierwszą bramkę dla Boleslav. W 50. minucie Ronald Knot strzelił kontaktowego gola. Gospodarze w pełni na niego zasłużyli. Liczba zawodników na lodzie była wyrównana, ale obraz gry przedstawiał jak gdyby podopiecznych Patrika Augusty było o jednego, a nawet dwóch więcej. Bramek już nie padło i Stalownicy wrócą do domu z trzema punktami.

- Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów. Było to cenne zwycięstwo, które nie przyszło nam łatwo. Do połowy spotkania byliśmy w stanie strzelić bramki i grać prosty hokej, który prezentujemy w tym sezonie. Na koniec drugiej tercji pomogło nam, że nie dostaliśmy gola w osłabieniu. W trzeciej odsłonie gospodarzom pomogła szybko zdobyta bramka. Do końca spotkania to oni byli wyraźnie lepsi. Cieszę się, że ustaliśmy te ataki i pokazaliśmy charakter. Šimon Hrubec znowu nas nie zawiódł i dzięki jego udanym interwencjom mamy te trzy punkty - powiedział po meczu trener Stalowników, Václav Varaďa.

Třinec wciaż zajmuje w tabeli trzecią pozycję. We wtorek czeka ich kolejne spotkanie, które zapowiada się jako hit 14. kolejki. Do WERK Areny zagości lider i aktualny mistrz Czech - Kometa Brno.

Tipsport Extraliga, 13. kolejka

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

43' Klepiš, 50' Knot – 2' Adamský, 33' Cienciala, 36' Irgl