Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 2534komentarzy: 0

Dzień Edukacji Narodowej w powiecie cieszyńskim

10-10-2017 18:00

Ślubowanie pedagogów, medale KEN, nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty, nagrody Starosty, podziękowania i życzenia - tak, wczoraj (09.10) w cieszyńskim Starostwie odchodzono zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej.
W br. nagrodę Starosty przyznano 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych / fot. Marta Szymik W br. nagrodę Starosty przyznano 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych / fot. Marta Szymik

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. To polskie święto oświaty przypada w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. O historii tego święta, potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela, przypomniała wczoraj (09.10) Lilla Salachna-Brzoza Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego ds. Edukacji. W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się spotkanie pracowników oświaty.  

Kolejny Dzień Edukacji Narodowej przed nami. Wprawdzie liczne zmiany wywołują u nas obawy i niepewność jednak chcemy cieszyć się tym dniem i zastanowić nad jego znaczeniem w naszym życiu oraz w życiu szkolnych społeczności. Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. W tym szczególnym dniu, kiedy nasze myśli biegną do polskiej szkoły, nie zabraknie życzeń i serdecznych podziękowań za ważną rolę jaką odgrywacie Państwo w procesie wychowania dzieci i młodzieży. Jak co roku w pierwszych dniach października spotykamy się w tym zacnym i wyjątkowym gronie by docenić trudną i odpowiedzialną pracę nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński – mówiła Salachna-Brzoza witając przybyłych gości.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Starosta Cieszyński Janusz Król, który podziękował wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji szkół powiatu cieszyńskiego. Starosta w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na sukcesy uczniów z powiatu w różnego rodzaju konkursach, egzaminach, czy olimpiadach przedmiotowych. Ważnym momentem spotkania było ślubowanie pedagogów, którzy w wyniku postępowania egzaminacyjnego uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. W tym gronie znaleźli się: Ks. Grzegorz Pasternak, Grzegorz Szczechla, Mirosława Szweda, Katarzyna Kimszal, Anita Herok, Anna Kwolek, Anna Woźniak, Marzena Żegnałek, Maria Kowalik.

Medalem KEN zostali odznaczeni: Henryk Bujok – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu, Bożena Cholewa – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie, Iwona Gomola – nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle, Olga Lorek –  nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie, Dariusz Sikora – nauczyciel II LO im. M. Kopernika w Cieszynie.

Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymały: Agata Ogórek – nauczyciel I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, Ewa Wilk – nauczyciel Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie.

Wręczone zostały również nagrody Starosty. W br. nagrodę Starosty przyznano 12 dyrektorom i 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych.

Na zakończenie uroczystości w imieniu wszystkich dyrektorów głos zabrała Bożena Cholewa dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. płk G. Langera. Podczas Święta Edukacji nie zabrakło podziękowań skierowanych w stronę pracowników Wydziału Edukacji cieszyńskiego Starostwa, które zostały złożone na ręce Naczelnik Marii Pindur. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelerskich w Wiśle prezentując pokaz kelnerski.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 10-10-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Tym, co zginęli w obozach...

17-10-2017 14:25

Zbliża się premiera czwartego tomu serii „Z dziejów gminy Chybie” – czwarta część nosi tytuł „Z dziejów gminy Chybie. Zginęli w niemieckich więzieniach i obozach zagłady.”

wyświetleń: 75komentarzy: 0

Sukces cieszyńskich szachistów

17-10-2017 14:20

Szymon Marczak w grupie chłopców do lat 16 otrzymał srebrny medal na Szachowych Mistrzostwach Śląska Juniorów, które odbyły się w dniach 14 i 15 października 2017 w Łaziskach Górnych.

wyświetleń: 30komentarzy: 0

Skoczów ośrodkiem akademickim

17-10-2017 13:05

W miniony piątek, 13 października w Skoczowie zabrzmiał hymn studencki ''Gaudeamus igitur...''. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 z udziałem władz Uczelni WSB, znamienitych gości i studentów odbyła się w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. ''To historyczny moment, Skoczów stał się ośrodkiem akademickim'' - tymi słowami JM Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, dr Andrzej Zduniak oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Tradycyjny chleb - warsztaty dotyczące wypieku chleba

17-10-2017 11:30

W poniedziałek, 16 października na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM Cieszynianka odbyły się warsztaty dla dzieci (i nie tylko), dotyczące pieczenia chleba. W czasie warsztatów można było dowiedzieć się więcej na temat powstania chleba oraz zmiany technik wypieku, a także przybliżony został temat chleba w innych krajach i kulturach.

wyświetleń: 261komentarzy: 0

Zamknięte skrzyżowanie

17-10-2017 10:10

Uwaga kierowcy – w Jaworzu zamknięto skrzyżowanie Średniej i Pagórkowej.

wyświetleń: 1166komentarzy: 0

Policja uzbrojona w sprzęt IT

17-10-2017 09:10

Śląska policja realizuje projekt „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego – śląska policja bliżej społeczeństwa” - nowatorskie w skali kraju rozwiązanie, wykorzystujące technologię informatyczną do usprawnienia pracy policjantów, ale też podniesienia standardu kontaktu obywateli z policją. Wartość tego projektu przekracza 21 milionów złotych.

wyświetleń: 999komentarzy: 1

Jubileusz sekcji artystycznych Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

17-10-2017 07:30

Jak podkreśla prezes Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Lucyna Bałandziuk - Istotną rolę w stymulowaniu rozwoju i samorealizacji osób w podeszłym wieku, uczestniczących w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, odgrywają warsztaty artystyczne, stanowiące formę terapii przez sztukę. A w Cieszyńskim UTW sekcje artystyczne działają prężnie od samego początku istnienia organizacji, a więc od dziesięciu lat.

wyświetleń: 302komentarzy: 0

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika dzieci utraconych

16-10-2017 20:05

Wczoraj (15.10) w Dzień Dziecka Utraconego w Gminie Hażlach, a dokładnie na cmentarzu w Brzezówce, został odsłonięty i poświęcony pomnik aniołkowych, czyli nienarodzonych dzieci.

wyświetleń: 2965komentarzy: 4

Kolejne sukcesy judoków!

16-10-2017 19:00

Podopieczni Arka Lipy nie zwalniają tempa i po raz kolejny zaprezentowali się dobrej strony. Tym razem zawodnicy Judo Cieszyn rywalizowali w Karwinie (14.10.2017), z której przywieźli osiem krążków!

wyświetleń: 520komentarzy: 0

Otwarli boisko w Ogrodzonej

16-10-2017 18:15

14 października (sobota) odbyła się w Ogrodzonej uroczystość otwarcia nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole podstawowej. To ważne dla szkoły wydarzenie zbiegło się z świętem jakim jest Dzień Edukacji Narodowej.

wyświetleń: 759komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .