Żyła przegrał z wiatrem

W niemieckim Klingenthal, odbył się wczoraj (03.10.2017) ostatni konkurs Letniej Grand Prix. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Dawid Kubacki, który został także zwycięzcą całego cyklu. Zawodów nie będzie miło wspominał Piotr Żyła, który zakończył je już po pierwszej serii.

Loteria. To właśnie ona w dużym stopniu decydowała o tym, jak potoczy się rywalizacja. Niektórzy skoczkowie trafiali na świetne warunki, inni z kolei nie mieli żadnych szans w starciu z naturą. Do tego pierwszego grona z pewnością można zaliczyć Dawida Kubackiego czy Stefana Hulę, którzy w swych pierwszych próbach wylądowali w okolicy 140 metrów. Z kolei Żyła, reprezentant WSS Wisła, skoczył 118 metrów i jako jedyny Polak zakończył zmagania po pierwszym skoku - zajął 37. miejsce.

Skoczkowie, którzy po pierwszych próbach zajmowali czołowe lokaty, musieli zmierzyć się z gorszymi warunkami w serii finałowej. Jednak nawet gorszy wiatr nie przeszkodził Kubackiemu w oddaniu jednego z najdalszych skoków - 130 m. Dalej od niego skoczyło tylko czterech zawodników, a wśród nich dwóch Polaków - Maciej Kot i Klemens Murańka.

Dawid Kubacki w pełni zasłużenie okazał się zwycięzcą tegorocznego Letniego Grand Prix. Wszystkie konkursy z jego udziałem kończyły się jego zwycięstwami. W końcowej klasyfikacji generalnej za jego plecami uplasowali się kolejno Anze Lanisek i Junshiro Kobayashi. Z zawodników wiślańskiego klubu najwyżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, który zajął ósme miejsce. Aleksander Zniszczoł uplasował się na 67. pozycji, a Paweł Wąsek na 81.