Strumień na drugim miejscu

Wojewódzka Komisja Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich przy Śląskim Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej w Katowicach podsumowała rywalizację XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2017. Gmina Strumień w klasyfikacji wojewódzkiej była druga.

Uroczyste uhonorowanie zwycięskich gmin, w którym udział wzięła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek odbyło się 27 września br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach. - Gmina Strumień w klasyfikacji wojewódzkiej uzyskała drugie miejsce w kategorii od 10 tys. do 30 tys. mieszkańców. Pierwsze miejsce zdobyła gmina Psary, a kolejne zajęły Siewierz, Orzesze, Miedźna i Skoczów – informuje UM Strumień.

W ramach tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin na terenie gminy Strumień w okresie od 26 maja do 1 czerwca br. odbyły się 74 imprezy sportowe. - W placówkach oświatowych, kulturalnych, na obiektach gminnych i w plenerze zorganizowano między innymi: turnieje, zawody, zajęcia sportowe i taneczne, testy Coopera oraz zabawy terenowe i pikniki sportowe. W klasyfikacji ogólnopolskiej turnieju prowadzonej przez Polską Federację Sportu dla Wszystkich gmina Strumień uplasowała się na wysokim 5 miejscu w klasyfikacji gmin od 7,5 tys. do 15 tys. mieszkańców – chwalą się strumieńscy urzędnicy.