Piłkarski weekend za nami (10.01.2017)

Piłkarze, po dłuższej przerwie spowodowanej opadami deszczu, wrócili do gry. Dobiegła seria Orła Zabłocie, który przegrał ze Strumieniem, a w Puńcowie padło aż dziesięć bramek.

IV liga

Charakter pokazali piłkarze Kuźni Ustroń. Przez dłuższy czas przegrywali, różnicą dwóch bramek, z drugim zespołem GKS-u Tychy. Jednak najpierw Konrad Kuder, a następnie dwukrotnie Adrian Sikora, zapewnili gospodarzom trzy punkty. Niespodziankę sprawiła Jasienica, która po golu Rafała Haczka, ograła lidera rozgrywek - MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski.

Okręgówka

Hokejowym wynikiem zakończyło się spotkanie Puńcowa z Dankowicami. Kibice byli świadkami aż dziesięciu goli. Co prawda, gospodarze do przerwy prowadzili 3:2, ale po zmianie stron już tylko goście trafiali do bramki i ostatecznie wygrali 7:3. Po czterech zwycięstwach z rzędu, piłkarze Wisły stracili punkty. W Żywcu dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale spotkanie zakończyło się remisem, 2:2. Tabelę otwierają piłkarze z Czechowic-Dziedzic, którzy nadal pozostają bez straty punktu.

A klasa

Dawid Janoszek okazał się bohaterem cieszyńskiego Piasta, gdyż to po jego dwóch trafieniach, podopieczni Marka Bakuna sięgnęli po trzy punkty w Goleszowie. Dla gospodarzy to druga porażka w tym sezonie, ale i tak pozostają na trzeciej pozycji. Z kolei Piast podskoczył na szóste miejsce. Na czele wciąż zespół z Zabłocia, ale Orzeł niespodziewanie przegrał u siebie z Wisłą Strumień. Jego potknięcie wykorzystali piłkarze z Bąkowa, którzy pokonali II Beskid Skoczów i tracą do nich już tylko punkt.

B klasa

Niedziela okazała się szczęśliwa dla obu zespołów z Kończyc Wielkich. Pierwsza drużyna, która występuje poziom wyżej, pokonała Ochaby (przyp. red. 8:0). Z kolei w B klasie Kończyce niespodziewanie zdobyły trzy punkty w Górkach Wielkich. Goście zwycięstwo zawdzięczają Michałowi Majchrzakowi, który zanotował hat-tricka. Liderem, po siódmej kolejce, pozostaje Istebna. Góral co prawda przegrywał do przerwy z Golasowicami, ale ostatecznie mecz zakończył się na jego korzyść.