Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 16952komentarzy: 11

Mnich - śmierć rowerzysty

18-09-2017 08:30

Dziś rano (18.09) po godz. 6.00 w Mnichu na ul. Cieszyńskiej w rejonie skrzyżowania z ulica Topolową doszło do wypadku w którym zginął rowerzysta.
W Mnichu zginął rowerzysta. fot. FaceBook/Cieszyn i okolice - informacje drogowe W Mnichu zginął rowerzysta. fot. FaceBook/Cieszyn i okolice - informacje drogowe

Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 30-letni kierowca BMW jadąc w kierunku Drogomyśla potrącił kierującego rowerem 43-latka.- Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. Obaj mieszkańcy wypadku są mieszkańcami Mnicha. Nadal są prowadzone oględziny miejsca wypadku z udziałem technika kryminalistyki oraz prokuratora - informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Ruch jest kierowany wahadłowo.

red.

 

Aktualizacja godzina 9.30

Jak informuje rzecznik policji, nie ma już utrudnień na ulicy Cieszyńskiej. Kierowca samochodu był trzeźwy – dodaje. R. Domagała.

źródło: ox.pl
dodał: JB 18-09-2017 08:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

N1H1
18-09-2017 08:39
N1H1
Dziwny zbieg okoliczności, nie żebym miał coś przeciwko BMW , ale znowu BMW kierowane przez dynamicznego młodzieńca.
E.T.
18-09-2017 08:49
E.T.
Na tym skrzyżowaniu już jest jeden krzyż i pełno zniczy, teraz będzie drugi.
zibi7301
18-09-2017 09:10
zibi7301
Jestem ciekawy czy rowerzysta był oświetlony.Jeżdżę samochodem każdy dzień i sporo jednośladów nie posiada obowiązkowego oświetlenia.
mitsutech
18-09-2017 13:26
mitsutech
A czy ktoś zwrócił uwagę na to że rower uszkodzony jest z przodu ?
Trochę to dziwne jak na potrącenie, mnie to bardziej wygląda na zderzenie czołowe.
Uszkodzenia BMW też na to wskazują.
A co do kierowcy BMW, to czy 30-latka można jeszcze zaliczyć do dynamicznego młodzieńca??? Według jakich kryteriów szanowny Pan N1H1 klasyfikuje wiek kierowców??? Zna pan jakaś definicję, czy to tylko subiektywna uszczypliwość?
A poza tym z artykułu przecież nie wynika kto i jak zawinił, więc marka samochodu chyba nie ma tu nic do rzeczy.

Z mojej strony wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Słowa otuchy należą się też kierowcy samochodu. To przecież olbrzymie przeżycie i trauma dla obu stron i to niezależnie od tego kto jest sprawcą wypadku.
to jo
18-09-2017 15:49
to jo
Często jeżdżę na rowerze i niestety muszę przyznać, że samochody nagminnie wymuszają pierwszeństwo na rowerzystach. A lampa prawdopodobnie w tym wypadku świeciła ponieważ dynamo jest wbudowane w przednim kole i z reguły jest to bardzo sprawne i niezawodne oświetlenie. Z mojej strony również wyrazy współczucia.
JoiTy
18-09-2017 16:33
JoiTy
Jaka była prędkość BMW że taki roztrzaskany?
jo.papuga
18-09-2017 17:28
jo.papuga
Z całym szacunkiym do ofiary tego wypadku, bo nie wiym jak tu było, ale jo też czynsto jezdżym..., tyle że autym i też muszym swoi pryznać: niekierym na tych rowerach furt sie zdo że som niesmiertelni (podjyżdżajom, wyjyżdżajom, nie dziwajom sie kaj jadom, skryncajom bez żodnych znaków itp, itd...). A to że w kole je dynamo, wcale nie musi być regułom że lampy swiyciły. Trza to przeca jeszcze włączyć, a z tym też bywo różnie.
Jo wcale nie broniym tego szofera z BMW, bo 50 to on chyba nie jechoł, ale rowerzyści też majom wiela za uszami.
Kondolencje dla rodziny.
Przepierón
18-09-2017 18:45
Przepierón
Cały czas wóm godóm, nie remóntujcie po wsiach dróg bo sie chłopy pozabijajóm, dziury w drodze są naturalnymi progami zwalniającymi . Jak taki wyjyżdżo z placu na takóm pieknóm prostóm i równóm dróge, pod maskóm z dwiesta kóników to bez wzglyndu na innych użytkowników drogi musi grzoć, choby mu rozum łodebrało.
jacek22
18-09-2017 20:40
jacek22
Do Przepierón: Nie wiem z jaki wielki metropolii żeś je, ale niestety na tych waszych wyremontowanych.?.? drógach miejskich jest wiyncy wypadków śmiertelnych niż na tych naszych wiejskich dywanikach. I skóńcz już te swoje głupkowate komentarze.
Przepierón
18-09-2017 21:18
Przepierón
Do jacek22, ja nigdzie nie napisałem " na tych waszych wyremontowanych" , może skomentowałeś post na nie właściwym portalu. Weź się w garść chłopie i nie pisz bzdur.
danntos
18-09-2017 21:43
danntos
to znaczy, że wszyscy co mają bmw są źli? sam mam beemke, i powiem tyle, że nie zawsze to wina kierowcy!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Tym, co zginęli w obozach...

17-10-2017 14:25

Zbliża się premiera czwartego tomu serii „Z dziejów gminy Chybie” – czwarta część nosi tytuł „Z dziejów gminy Chybie. Zginęli w niemieckich więzieniach i obozach zagłady.”

wyświetleń: 76komentarzy: 0

Sukces cieszyńskich szachistów

17-10-2017 14:20

Szymon Marczak w grupie chłopców do lat 16 otrzymał srebrny medal na Szachowych Mistrzostwach Śląska Juniorów, które odbyły się w dniach 14 i 15 października 2017 w Łaziskach Górnych.

wyświetleń: 32komentarzy: 0

Skoczów ośrodkiem akademickim

17-10-2017 13:05

W miniony piątek, 13 października w Skoczowie zabrzmiał hymn studencki ''Gaudeamus igitur...''. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 z udziałem władz Uczelni WSB, znamienitych gości i studentów odbyła się w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. ''To historyczny moment, Skoczów stał się ośrodkiem akademickim'' - tymi słowami JM Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, dr Andrzej Zduniak oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki.

wyświetleń: 470komentarzy: 0

Tradycyjny chleb - warsztaty dotyczące wypieku chleba

17-10-2017 11:30

W poniedziałek, 16 października na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM Cieszynianka odbyły się warsztaty dla dzieci (i nie tylko), dotyczące pieczenia chleba. W czasie warsztatów można było dowiedzieć się więcej na temat powstania chleba oraz zmiany technik wypieku, a także przybliżony został temat chleba w innych krajach i kulturach.

wyświetleń: 262komentarzy: 0

Zamknięte skrzyżowanie

17-10-2017 10:10

Uwaga kierowcy – w Jaworzu zamknięto skrzyżowanie Średniej i Pagórkowej.

wyświetleń: 1172komentarzy: 0

Policja uzbrojona w sprzęt IT

17-10-2017 09:10

Śląska policja realizuje projekt „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego – śląska policja bliżej społeczeństwa” - nowatorskie w skali kraju rozwiązanie, wykorzystujące technologię informatyczną do usprawnienia pracy policjantów, ale też podniesienia standardu kontaktu obywateli z policją. Wartość tego projektu przekracza 21 milionów złotych.

wyświetleń: 1005komentarzy: 1

Jubileusz sekcji artystycznych Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

17-10-2017 07:30

Jak podkreśla prezes Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Lucyna Bałandziuk - Istotną rolę w stymulowaniu rozwoju i samorealizacji osób w podeszłym wieku, uczestniczących w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, odgrywają warsztaty artystyczne, stanowiące formę terapii przez sztukę. A w Cieszyńskim UTW sekcje artystyczne działają prężnie od samego początku istnienia organizacji, a więc od dziesięciu lat.

wyświetleń: 303komentarzy: 0

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika dzieci utraconych

16-10-2017 20:05

Wczoraj (15.10) w Dzień Dziecka Utraconego w Gminie Hażlach, a dokładnie na cmentarzu w Brzezówce, został odsłonięty i poświęcony pomnik aniołkowych, czyli nienarodzonych dzieci.

wyświetleń: 2969komentarzy: 4

Kolejne sukcesy judoków!

16-10-2017 19:00

Podopieczni Arka Lipy nie zwalniają tempa i po raz kolejny zaprezentowali się dobrej strony. Tym razem zawodnicy Judo Cieszyn rywalizowali w Karwinie (14.10.2017), z której przywieźli osiem krążków!

wyświetleń: 520komentarzy: 0

Otwarli boisko w Ogrodzonej

16-10-2017 18:15

14 października (sobota) odbyła się w Ogrodzonej uroczystość otwarcia nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole podstawowej. To ważne dla szkoły wydarzenie zbiegło się z świętem jakim jest Dzień Edukacji Narodowej.