Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konferencja młodych ''Bez ograniczeń''

Cztery różne wykłady: ''50 twarzy chrześcijanina'', ''Dlaczego odwracamy kota ogonem?'', ''Jak daleko nie jest za daleko?'', ''Tożsamość'', a na zakończenie koncert z przesłaniem - tak, przebiegała w tym roku konferencja młodych w Cieszynie, której towarzyszyło hasło ''Bez ograniczeń''.

Konferencja młodych, zorganizowana przez Dlatego.org, a także Parafię Ewangelicko-Augsburską w Dzięgielowie, odbyła się w tym roku po raz 11. Młodzi ludzie przez cały dzień (25.03) brali udział w różnego rodzaju wykładach, które miały miejsce w sali widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział około 150 osób, głównie z terenu powiatu cieszyńskiego.

Konferencja, jak sama nazwa wskazuje, skierowana jest do młodych. Zapraszamy młodzież szkolą, a także studentów. Zdajemy sobie sprawę, że jest to duży przedział wiekowy. Pojawiają się pomiędzy młodzieżą w zależności od wieku, rozbieżności tematyczne i odmienne zainteresowania. Zawsze staramy się jednak wyjść naprzeciw każdej grupie. Sygnalizujemy to naszym mówcom, aby uwzględniali w swoich wystąpieniach zarówno tych młodszych, jak i trochę starszych słuchaczy - podkreślał Arkadiusz Raszka, student teologii ewangelickiej, członek Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Dzięgielowie.

Konferencja młodych nie ma ograniczeń wyznaniowych. Organizatorzy zaznaczyli, iż stawiają na tematy aktualne i takie które interesują młodzież. W tym roku mówimy o różnego rodzaju ograniczeniach. O tym co nas ogranicza ze strony społeczeństwa, co My młodzi ludzie postrzegamy jako ograniczenie. Zastanawiamy się nad tym, czy Biblia, Bóg w jakiś sposób nas ograniczają, a jeżeli tak to w jaki – mówił Arkadiusz Raszka.

Dużym zainteresowaniem cieszył się m.in. wykład ks. Tymoteusza Bujoka, wikariusza z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Gliwicach. Ks. Bujok wygłosił wykład o intrygującym tytule „50 twarzy chrześcijanina”. Mówca zwrócił uwagę młodych ludzi na granice w sferze seksualnej, których chrześcijanin nie powinien przekraczać na pewnych etapach swojego życia.  Tytuł „50 twarzy chrześcijanina” w sposób bezpośredni nawiązuje do tego, co można kupić w księgarniach, czy obejrzeć w kinach. Tytuł początkowo miał tylko przyciągać uwagę. Jednak po przemyśleniu tematu okazało się, że warto zastanowić się, gdzie w sferze seksualnej leżą granice – kiedy jesteśmy bez partnera, w związku, narzeczeństwie, czy małżeństwie. Spróbowaliśmy stworzyć pewien model w oparciu o przesłanie Biblijne. Ponieważ uważamy, że Biblia może nas prowadzić, daje nam wskazówki, które pomagają unikać pewnych błędów. Mówiliśmy o  pułapkach, które mogą pojawić się na pewnych etapach życia, takich jak: masturbacja, pornografia, seks z wieloma partnerami  - podkreślał w rozmowie z naszą redakcją ks. Tymoteusz Bujok. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: