Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

15-latka z powiatu bielskiego wykazała się empatią, ponadprzeciętną wrażliwością i rozsądkiem. Dzięki jej rekcji na czas przyszła pomoc dla internautki, która zamierzała odebrać sobie życie.

Jak relacjonuje KMP w Bielsku Białej, dziewczyna na jednej z internetowych grup dyskusyjnych umieściła bardzo tajemniczy wpis, z którego mogło wynikać, że ma jakieś problemy natury emocjonalnej. Na jej słowa nie pozostała obojętna mieszkanka bielskiej Jasienicy i postanowiła napisać do dziewczyny. Krótka rozmowa z wirtualną znajomą utwierdziła bielszczanką w przekonaniu, że dziewczyna „z sieci” potrzebuje pomocy, ponieważ otwarcie wyznała, że zamierza ze sobą "skończyć".

- 15-latka w tym czasie była już w szkole, więc o swoich wątpliwościach powiadomiła panią pedagog, ta z kolei udała się na Komisariat Policji w Jasienicy, aby sprawę zgłosić stróżom prawa. Mundurowi zareagowali niezwłocznie i powiadomili swoich kolegów z wydziału do walki z cyberprzestępczością katowickiej komendy wojewódzkiej. Śledczy wkroczyli do działania. Ich celem było ustalenie, kim jest internautka, która umieściła niepokojący wpis, dotarcie do niej i sprawdzenie, czy nic jej nie dolega. W tym celu policjanci wykorzystali do współpracy dzielną 15-latkę, która w dalszym ciągu rozmawiała z internautką. Stróże prawa cały czas instruowali nastolatkę, w jaki sposób ma dyskretnie prowadzić rozmowę, aby uzyskać jak najwięcej potrzebnych danych, jednocześnie nie zniechęcając rozmówczyni. W tym czasie śledczy prowadzili swoje działania i ustalili personalia oraz adres dziewczyny – informuje bielska policja.

Okazała się nią  16-letnia mieszkanka Świdnicy w województwie dolnośląskim. Katowiccy policjanci powiadomili o sprawie miejscowych mundurowych. Nawiązano także kontakt z matką dziewczyny. Na jaw wyszło, że nastolatka miała problemy z depresją i zażyła tabletki, próbując odebrać sobie życie. Trafiła do szpitala pod fachową opiekę lekarską.

(red/ mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: