Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sołtysi ze Strumienia

Czas zebrań sprawozdawczo-wyborczych zakończył się już w gminie Strumień. Mieszkańcy sołectw udali się na zebrania, aby wysłuchać sprawozdań dotyczących minionej kadencji i wybrać sołtysa oraz radę sołecką. Poniżej wyniki wyborów.

Bąków – zebranie wiejskie odbyło się 9 kwietnia 2019 roku w Sali OSP Bąków. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie dotyczące kończącej się kadencji i wybrano nowego sołtysa oraz radę sołecką.

Sołtys: Roman Kaczorowski

Rada Sołecka: Fryderyk Kiełbasa, Jacek Kwiatkowski, Barbara Maślanka, Józef Orawski, Bronisław Pająk, Bożena Winiarek i Marcin Zgłobicki

 

Drogomyśl – ostatnie z zebrań w gminie Strumień, w trakcie którego mieszkańcy zadecydowali, że na terenie sołectwa nie będzie rewolucji kadrowej – w wyniku głosowania swoje stanowisko zachował dotychczasowy sołtys.

Sołtys: Zbigniew Podyma

Rada Sołecka: Piotr Gabryś, Arkadiusz Marcinkowski, Genowefa Ochantel, Przemysław Ochantel, Anna Orawska, Tomasz Pocha, Bogusław Staniek, Piotr Szajter

 

Pruchna – zebranie wiejskie odbyło się 3 kwietnia w Sali Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej. W trakcie wyborów doszło do ciekawej sytuacji. W trakcie pierwszego głosowania nie wyłoniono sołtysa, gdyż dwóch kandydatów otrzymało dokładnie taką samą liczbę głosów. Wybór włodarza gminy nastąpił dopiero w trakcie wyborów uzupełniających.

Sołtys: Leszek Czakon

Rada Sołecka: Janina Adamczyk, Dawid Czakon, Piotr Goszyk, Paweł Hudziec, Maria Mencner, Ewa Mężyk, Paweł Staniek, Roman Węgorz, Franciszek Wigłasz

 

Zabłocie – wybory odbyły się 21 marca 2019 roku w Sali OSP Zabłocie. Zgromadzeni mieszkańcy sołectwa wysłuchali sprawozdania dotyczącego zakończonej kadencji i zadecydowali, że powierzą kierowanie sołectwem na kolejną kadencję dotychczasowemu sołtysowi.

Sołtys: Jarosław Szast

Rada Sołecka: Wanda Firlej, Anna Harupa, Bogdan Król, Leszek Kocur, Janina Motylewska, Sabina Ociepka, Cecylia Uchyła – Smyczek

 

Zabłocie Solanka – zebranie wiejskie odbyło się dzień po wyborach w Zabłociu, czyli 22 marca 2019 roku. Mieszkańcy sołectwa spotkali się w Chacie nad Zalewem. Tutaj również w wyniku wyborów swoją funkcję zachował dotychczasowy sołtys.

Sołtys: Marek Czerwiński

Rada Sołecka: Jerzy Kupczak, Beata Wojtek, Łukasz Żur

 

Zbytków – zebranie wiejskie i wybory sołeckie w Zbytkowie odbyły się 11 kwietnia 2019 roku w Sali lokalnej OSP. W wyniku wyborów dotychczasowy sołtys został wybrany na koleją kadencję.

Sołtys: Bogusław Wawrzyczek

Rada Sołecka: Aleksandra Burczyk, Dariusz Czech, Grzegorz Fudali, Marek Kojzar, Jan Kuś, Cecylia Skowron.

 

oprac. JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: