Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: nowy park otwarty

9 listopada został oficjalnie oddany do użytku park edukacyjny na osiedlu Górny Bór w Skoczowie. Na powierzchni ponad 6 hektarów zamontowano tablice informacyjne, ławki, budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, a także utwardzono ścieżki i postawiono nową kładkę nad rzeką Bładnicą.

Łączny koszt prac wyniósł ponad 1,7 mln zł, a inwestycja miała wsparcie z funduszy unijnych. W ramach tego samego projektu remontowana jest też kamienica na skoczowskim rynku, w której powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Pisaliśmy: Skoczów. Ruszyła budowa Centrum Edukacji Ekologicznej

- Tereny parku na Górnym Borze zostały tak zagospodarowane, by w jak najmniejszym stopniu ingerować w środowisko naturalne. Ścież­ki nie są wybrukowane (prócz miejsc przy planszach edukacyjnych) oraz nie zamontowano latarni, które zakłócałyby naturalny rytm życia zwierząt. Zamiast tego na drzewach pojawiły się budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, które – miejmy nadzieję – już niebawem doczekają się swoich skrzydlatych lokatorów - mówi Jan Stebel, kierownik Biura Promocji, Informacji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

KR/UM Skoczów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

22
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-19 16:20:43
lopez1002: Ciekawa inwestycja i podnosząca walory rekreacyjne Górnego Boru. Pozostaje tylko sie uporać z hałasem z drogi ekspresowej i będzie fantastycznie!
2020-11-19 16:24:52
św. Patryk.: "wsparcie z funduszy unijnych"? - wyimaginowana wspólnota, śmieszne pieniądze - tyle wierchuszka PiS ma w temacie do powiedzenia i krok po kroku realizuje plan kaczyńskiego wyprowadzenia nas z UE by móc swe dyktatorskie rządy sprawować bez jakichkolwiek przeszkód
2020-11-19 16:29:48
św. Patryk.: Szymon Hołownia: "Proszę sobie wyobrazić, że formalnie przemawiał wicepremier rządu, odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Tymczasem, słyszeliśmy rozhisteryzowanego dyktatora, który nie panuje nad emocjami i reakcjami, który w swoim kurczowym trzymaniu się władzy, gotów jest podpalić państwo, poszczuć na siebie ludzi. - Kiedy opowiada te brednie, że to tamta strona ma krew na rękach, to ma racje w tym sensie, że to krew opatrywanych ludzi, którzy zostali pobici przez policję, przez państwo Kaczyńskiego"
2020-11-19 16:30:25
św. Patryk.: "Ośmieszają nas przed całym światem. Szczują nas wewnątrz. Nie umieją rozwiązać realnych problemów, które są najważniejsze, bo dzisiaj najważniejszym problemem jest pandemia - mówił Hołownia. - Zastanawiam się, co zrobiliśmy? Jak jeszcze nagrzeszyliśmy? Co jeszcze musimy odpokutować, że zasłużyliśmy na taką władzę i co się musi stać, żebyśmy zdecydowali się je zmienić? Przypuszczam, że to nie stanie się teraz, ale tego nie da się już zdusić. Wydaje mi się, że możemy spodziewać się bardzo gorącej wiosny i takiej rewolucji ludu, której Kaczyński swoimi histerycznymi krzykami nie będzie w stanie zatrzymać"
2020-11-19 17:22:39
politykier: Tego rodzaju miejsce jest w Skoczowie potrzebne.
2020-11-19 17:24:04
politykier: PiS może się toczyć boje z ponoć lewicowo-liberalną, w rzeczywistości NEOMARKSISTOWSKĄ ekipą, która rządzi obecnie w Brukseli. Programy modernizacyjne PiS, od których zależy utrzymanie się przy władzy, nie dadzą się jednak zrealizować bez wsparcia UE. Co więcej, narzucając NEOMARKSISTOWSKIE ROZWIĄZANIA, Bruksela nadaje ton debat publicznych w Polsce, gdzie PiS zajmując postawę zachowawczą, tylko zyskuje. CO NAJCIEKAWSZE, właśnie PiS promuje politykę zrównoważonego rozwoju państwa, co najbardziej godne uwagi, fundament rozwojowy UE.
2020-11-19 18:13:33
Santa_Claus: Grudzień 2015: "Każdy w Polsce ma prawo do manifestowania, ma prawo do wyrażania własnych opinii i na pewno za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości my policji przeciwko manifestantom wyprowadzać nie będziemy, tak jak robiła to Platforma, bo szanujemy dialog, wolność i różnice poglądów" - tak pani Beatka Szydło wtedy przemawiała, a dzisiaj Święty Mikołaj specjalną rózgę szykuje dla niej bo się jej bez wątpienia należy
2020-11-19 18:37:34
MILANELLO: Park naprawdę ładny Oby wandale go omijały OBY
2020-11-19 19:14:48
jasper: Wsparcie z funduszy unijnych, nawet Rydzyk nie moze sie bez nich obyc. ‪Jesli sie tym pisakom wydaje, ze beda mogli szantazowac cala Unie, to czas sie obudzic. Rzeczywiscie mozna Unie rozwiazac i utworzyc nowa, w ktorej miejsce bedzie tylko dla cywilizowanych krajow. I w ten sposob Unia pozbedzie sie oszolomow rozbijajacych jej jednosc, a Polska cofnie sie do czasow ktore, mielismy nadzieje, ze sie bezpowrotnie skonczyly. Ale... Polak potrafi - „ miales chamie zloty rog, ostal ci sie jeno sznur“.
2020-11-19 19:45:44
jasper: Piekny park, ale to nie jest teraz najwazniejsze. Psychopaci, ktorzy wczoraj w Warszawie bili kobiety palkami teleskopowymi to funkcjonarusze BOA ( biuro operacji antyterrorystycznych). Ich dowodca jest inspektor Dariusz Zieba - od poczatku rzadow PiS w 2015 awansowal o 4 stopnie ( od komisarza). Odwazne psychole ale tylko w stosunku do kobiet ! Od kiboli i nacjonalistow trzymaja sie w bezpiecznej odleglosci. Tacy odwazni jak prezes PiS.
2020-11-20 09:00:17
sebastian1101: Z innej paki!!jeszcze jak by tak hucznie otworzyli już w końcu ulicę Górecką to by było wydarzenie roku...Brak słów
2020-11-20 09:31:29
Wiederholec: jasper byłeś na tej manifestacji w Warszawie i byłeś naocznym świadkiem? Jeżeli nie to nie pisz głupot
2020-11-20 10:18:44
Wiederholec: Kolejna sprawa jasper. Dlaczego dyskryminujesz kobiety? Trzaskowski napisał tak samo jak Ty, że biją kobiety i dostał od nich odpowiedz. Cyt. "Poprawne zdanie, takie, które powinno pojawić się w świecie, o który właśnie my kobiety walczymy, powinno brzmieć: potępiam bezpodstawne używanie siły względem pokojowej demonstracji. Bo nie ma różnicy, czy osoby, względem których nadużyto władzy i użyto przemocy, miały penisa między nogami, czy nie. Nie ma znaczenia, że spotkało to kobiety". jasper jesteś większym szowinistom niż Ci się wydaje.
2020-11-20 11:19:18
jasper: Wiederholec, Ceaucescu tez myslal, ze bedzie narod zbawial i ze bedzie rzadzil wiecznie :) Jak czytamy - „Trzy metry wysokości i osiem szerokości ma mieć brama, którą Kancelaria Sejmu chce postawić na jednym z wjazdów na teren parlamentu. Ma to być blokada przeciwko protestom, które często zbierają się przy ul. Górnośląskiej“. Brama dialogu spolecznego czyli „Mur berlinski „ w wersji PiS. ... Warto przypomniec - „ „ Patrzył na równy tłumów marsz Milczał wsłuchany w kroków huk A mury rosły, rosły, rosły Łańcuch kołysał się u nóg...“ Co ten prezes psychopata zrobil z tej pieknej Polski ! Byli SB-ecy sa dumni, prawda Wiederholec ?! Po niemiecku „ wiederholen“ to powtorka. Marza Ci sie czasy komuny, prawda ?!
2020-11-20 12:34:19
jasper: Zeby sie Wiederholec nie czepial - wiederholen - konkretnie znaczy powtorzyc.
2020-11-20 14:24:40
Wiederholec: Bravo jasper. Długo to trwało ale w końcu mnie rozgryzłeś. Teraz już wszyscy będą wiedzieć, że jestem ukrytą opcją niemiecką
2020-11-20 18:01:56
jasper: Jedyne, co moge odpowiedziec Wiederholec - JBĆ PiS
2020-11-20 20:52:23
censor: Różnice poglądowe, tyczące się dowolnej partii, ideologii, idei, światopoglądu etc. wcale nie zwalniają nas z zachowania zasad najzwyklejszej PRZYZWOITOŚCI. Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnych wszystkich obywateli, a ponad tysiącletnia przynależność do kręgu kultury europejskiej zobowiązuje. Dla jasności obrazu dodam, że polska scena polityczna jest pluralistyczna, nie ogranicza się do dwóch partii, jak niektórym zdaje się wydawać.
2020-11-20 22:36:45
Wiederholec: jasper w dyskusji ludzie słabi emocjonalnie, nie posiadający merytorycznych argumentów zaczynają krzyczeć i obrażać rozmówcę myśląc, że tym sposobem udowodnią, że mają rację. Twoje hasła nie robią na mnie żadnego wrażenia jedynie odsłaniają u Ciebie braki intelektualne i emocjonalne.
2020-11-21 05:25:05
św. Patryk.: wypisz wymaluj rozpracowałeś kaczyńskiego - ale trochę późno, średnio kumaty poznał się na nim już kilkanaście lat temu
2020-11-21 09:07:25
politykier: W nowo otwartym skoczowskim parku, który jest jak najbardziej potrzebny lokalnej społeczności, jest miejsce dla każdego. Polecam skorzystać.
2020-11-21 09:10:27
politykier: Teraz pozostało nam czekać na udostępnienie kamienicy Rynek 3. Widać, że Burmistrz się stara i oby tak dalej!