Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpłatna kontrola Twojego samochodu!

To odpowiedni moment aby wykonać kontrolny przegląd samochodu, bo przecież zbliżające się wakacje to doskonały czas na długie wyprawy samochodowe.

Planując wakacje za kółkiem, nie wolno zapomnieć o bezpieczeństwie swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dłuższa wyprawa samochodem wymaga jego wcześniejszego przygotowania, więc warto wykonać kontrolny przegląd samochodu. Teraz można to zrobić bezpłatnie podczas ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą we wtorek, 12 czerwca w godzinach 10:00-16:00  na parking przy Leroy Merlin, ul. Liburnia 10 w Cieszynie czekać będą specjaliści z ProfiAuto i firmy Darma - lokalnego dystrybutora części samochodowych. Poddadzą oni badaniu technicznemu elementy wpływające na bezpieczeństwo, ekonomikę i komfort jazdy.

Latem chętniej wyjeżdżamy za miasto, dlatego warto już dziś przygotować nasz samochód do dłuższych podróży. Nawet zaawansowane systemy bezpieczeństwa nie zadziałają odpowiednio, jeżeli układy zespołów ulegną wyeksploatowaniu czy też awarii. Dlatego podczas ProfiAuto PitStop diagności rozpoczną przegląd od części najbardziej narażonych na eksploatację. Sprawdzą poziom płynów, stan ogumienia, prawidłowe ustawienie świateł, a także działanie wszystkich żarówek i stan kloszy. W miarę możliwości, samochody będą również podłączane pod urządzenie diagnostyczne.

- Nasze samochody służą nam głównie do dojazdów do pracy i przez większość swojego „życia” przemieszczają się na krótkich, miejskich trasach. W takich warunkach dochodzi do szybszej eksploatacji samochodu i jego podzespołów. Dlatego warto wcześniej zadbać o sprawność maszyny regularnie sprawdzając elementy podatne na szybsze zużycie. Zaniedbywanie kontroli tych prostych czynności często bywa przyczyną późniejszych skomplikowanych napraw. Mechanicy i eksperci są zgodni co do tego, że więcej tracimy na usuwaniu awarii spowodowanych zaniedbaniem, niż na regularnych wizytach w warsztacie – mówi Andrzej Bizon, kierownik skoczowskiego oddziału hurtowni motoryzacyjnej DARMA.

ProfiAuto PitStop to również okazja do rozmowy ze ekspertami, którzy doradzą jak samodzielnie zadbać o swój samochód, aby zachować jego sprawność na dłużej, oraz spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Organizatorami akcji są: sieć warsztatów niezależnych ProfiAuto, firmy ATE, VARTA i OSRAM oraz DARMA.

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy

 

 

źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować: