Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policjanci z Cieszyna ćwiczyli z żołnierzami

W celu doskonalenia swoich umiejętności, w ramach współpracy, policyjni instruktorzy uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim wspólnie z żołnierzami 133 Batalionu Lekkiej Piechoty 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia przebiegały pod czujnym okiem doświadczonych wojskowych instruktorów.

Policjanci z Cieszyna, a dokładniej instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego, aby wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe, cyklicznie uczestniczą w różnych szkoleniach i ćwiczeniach, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności praktyczne z zakresu posługiwania się bronią palną.

 Wczoraj (29.09) podczas szkolenia zorganizowanego przez dowódcę żołnierzy 133 Batalionu Lekkiej Piechoty, mundurowi z Cieszyna w ramach współpracy z wojskowymi, ćwiczyli na strzelnicy Garnizonowego Ośrodka Szkolenia (GOSz) Mikuszowice.

- Każdy, kto zakłada mundur i nosi broń, ma świadomość, że w czasie pełnionej służby może spotkać się z sytuacją, podczas której będzie musiał sięgnąć po broń palną. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego i szybkiego posługiwania się nią. Policjanci i żołnierze, pod czujnym okiem wojskowych instruktorów wyszkolenia strzeleckiego, trenowali zarówno z bronią krótką, jak i długą. Uczestnicy szkolenia podczas treningu posługiwali się nie tylko różnymi jednostkami broni, ale przede wszystkim trenowali różnego rodzaju sytuacje — zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Podczas tego rodzaju treningu mundurowi musieli się wykazać nie tylko szybkością, ale przede wszystkim opanowaniem i celnością. Systematyczne utrwalanie nabytych wcześniej umiejętności strzeleckich oraz zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, daje każdemu, kto nosi mundur oraz broń, możliwość obycia się z bronią, co jest niewątpliwym atutem w czasie wykonywania obowiązków służbowych – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-30 15:56:17
święty_Patryk: >>> "Folwark zwierzęcy po polsku, czyli jak dwa wieprze na rozkaz kaczora miały przy pomocy jednej krowy odwrócić uwagę od stada tłustych kotów. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci jest przypadkowe" - napisał na TT Donald Tusk. <<< 20/10
2021-09-30 16:40:28
koszor: Raczej radziłbym wysłać na badania psychiatryczne. Przez ostatni rok policjanci udowadniali, że część z nich nie powinna mieć dostępu do broni, chleb powinni kroić plastikowym nożem.
2021-09-30 16:59:35
Oko: Chłopaki muszą się podszkolić, niedługo przejdziemy na wariant australijski i ku uciesze gawiedzi, będą strzelać do niezaszczepionych.
2021-09-30 19:06:48
koszor: Właściciel sklepu ogrodniczego w Skoczowie, który od początku "pandemii" nie wymaga masek u siebie w sklepie, ma często problemy z milicją. Zapytał ich raz, gdy zrywali mu plakaty mówiące o tym, że maski to symbol niewolnictwa ( na jego prywatnym terenie!), czy gdyby kazali im za te 4 czy 5 tysięcy złotych miesięcznie strzelać do ludzi, czy strzelali. Odpowiedzieli, że tak. Tak więc nie tylko w Australii bandyci w mundurach strzelają do niezaszczepionych, nasi też są na to gotowi.
2021-09-30 19:12:48
koszor: Ciekawe, czy milicjanci, którzy na 10 radiowozów blokowali restaurację " U trzech braci" teraz chodzą do tej restauracji czy gotują sami w domu? To nie było tak dawno temu, raptem kilka miesięcy. Może nawet któryś bardziej rozgarnięty poczyta historię Niemiec z pierwszej połowy XX wieku i zobaczy, że jego praca jest bardzo zbieżna z pracą niemieckiej policji w latach 30 tych. Oświęcim nie spadł z nieba.
2021-10-04 11:25:06
najśw.patyk: Szefowie ośmiu z siedemnastu resortów w 2009 roku wypłacili swoim pracownikom niemal 30 milionów złotych premii i nagród, a 3,6 miliona złotych zostało wypłacone urzędnikom Kancelarii Premiera. Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak wypłacił swoim pracownikom 6,3 miliona złotych. Przeciętna nagroda w resorcie pracy wyniosła z kolei 7,2 tysiąca złotych. Minister Jolanta Fedak w sumie przeznaczyła na ten cel ponad 5 milionów: – W 2010 roku ministrowie premiera Donalda Tuska tylko w ciągu pierwszego półrocza wypłacili swoim pracownikom 20 milionów złotych nagród. Najwięcej pieniędzy rozdał minister finansów Jacek Rostowski, który wypłacił swoim urzędnikom aż 3,2 miliona złotych. Najwyższa wypłacona nagroda dla jednego urzędnika wynosiła 9,5 tys. zł.
2021-10-04 15:59:34
święty_Patryk: to charakterystyczny objaw okresu schyłkowego, już tylko patologiczne półgłówki skrzeczą w rytm prymitywnej propagandy
2021-10-04 17:55:31
najśw.patyk: ty głupi jesteś jak każdy peowiec , jak jachira :) hehehehe głupi jak tusk to dziś najbardziej aktualne hasło :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: