Najlepszy judoka wśród śląskich policjantów

Najlepszym judoką wśród śląskich policjantów drugi rok z rzędu został sierż. Sebastian Marko z cieszyńskiej komendy.

Jak informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP, policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego cieszyńskiej komendy sierż. Sebastian Marko wywalczył I miejsce na Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Judo. Funkcjonariusz powtórzył sukces z ubiegłego roku i obronił tytuł mistrza w swojej kategorii wagowej. Policyjny turniej odbył się w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zorganizował 17 czerwca XIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Judo rozegrano w Hali Sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

W zawodach startowało 23 zawodników i 2 zawodniczki. Turniej odbył się w 5 kategoriach wagowych dla mężczyzn i 1 kategorii open dla kobiet.

W zawodach judo cieszyńską komendę reprezentował sierż. Sebastian Marko, który w kategorii do 81 kilogramów wywalczył I miejsce. Tym samym obronił tytuł mistrza z 2015 roku. Aby zdobyć najwyższe miejsce na podium, Sebastian Marko stoczył w turnieju cztery walki. Trzy wygrał przed regulaminowym czasem, a jedną zwyciężył na punkty.