Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na krwiodawców czekają nagrody!

Szkolne Koło PCK przy Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w X akcji honorowego krwiodawstwa pod hasłem “Maturzysto! Zdaj egzamin dojrzałości z ... życia” adresowanej głównie do tegorocznych maturzystów powiatu cieszyńskiego, która odbędzie się 30 marca na Rynku w Cieszynie w godzinach od 9.00 do 15.00.

Akcja jest kontynuacją wcześniejszych imprez charytatywnych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Corocznie do działań zgłaszało się blisko 400 uczniów z cieszyńskich szkół średnich, którzy oddali łącznie ponad 550 litrów krwi.
Program tegorocznej akcji zostanie rozszerzony o pokaz ratownictwa drogowego Państwowej Straży Pożarnej z Cieszyna,  pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej Grupy Ratownictwa Drogowego z Bielska -Białej, Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego i Stowarzyszenia Historyczno -Rekonstrukcyjnego “Śląsk Cieszyński”. Współorganizatorem działań jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic.
Na wszystkich krwiodawców czekają nagrody! - Bardzo chcemy, aby idea przez nas propagowana zyskiwała coraz szersze grono zwolenników. Jesteśmy świadomi, iż im więcej nas będzie walczyło w słusznej sprawie, tym mniej ludzi pozostanie bez pomocy – podkreślają organizatorzy.
(bsk))
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: